هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 04:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 3 مهر 1401 ساعت 14:40
يكشنبه 3 مهر 1401 14:27 ساعت
2022-9-25 14:40:10
شناسه خبر : 360937
در واکنش به فضاسازی‌های خصمانه رسانه‌های فارسی زبان لندن نشین علیه جمهوری اسلامی ایران و نیز مواضع مداخله جویانه رئیس پارلمان نروژ در قبال تحولات داخلی کشورمان، سفرای این دو کشور در تهران به وزارت امور خارجه احضار شدند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: در واکنش به فضاسازی‌های خصمانه رسانه‌های فارسی زبان لندن نشین علیه جمهوری اسلامی ایران و نیز مواضع مداخله جویانه رئیس پارلمان نروژ در قبال تحولات داخلی کشورمان، روز گذشته سفرای انگلیس و نروژ در تهران به وزارت امور خارجه احضار شدند. 
 
 
به گزارش رجانیوز، در این دیدار مراتب اعتراض شدید کشورمان به دولت انگلیس بواسطه میزبانی این کشور از رسانه‌هایی که در روزهای اخیر تحریک و دعوت به اغتشاش و گسترش آشوب‌ها در جمهوری اسلامی ایران را در صدر برنامه‌های خود قرار داده‌اند، به سفیر ابلاغ و تاکید شد. این امر به منزله‌ی دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و اقدام علیه حاکمیت ملی کشورمان تلقی می‌شود.
 
سفیر انگلیس در پاسخ اظهار داشت، مراتب را بلافاصله به لندن گزارش می‌کند.
 
همچنین در واکنش به مواضع مداخله جویانه‌ی رئیس پارلمان نروژ در قبال تحولات داخلی جمهوری اسلامی ایران، روز گذشته سفیر نروژ در تهران توسط مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار شد.
 
در این دیدار مراتب اعتراض شدید کشورمان به اظهارات پیش داورانه و دور از واقعیت رئیس پارلمان نروژ در قبال ناآرامی‌های اخیر در جمهوری اسلامی ایران، به سفیر ابلاغ و تاکید شد این اظهارات غیر سازنده به منزله‌ی دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شود.
 
سفیر نروژ در پاسخ اظهار داشت مراتب را بلافاصله به اسلو گزارش می‌کند.
 
پیش از این هم کاردار سوئد در غیاب سفیر این کشور به وزارت خارجه ایران احضار شده بود.