هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 20 بهمن 1401
ساعت 07:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 مهر 1401 ساعت 17:45
شنبه 2 مهر 1401 17:34 ساعت
2022-9-24 17:45:28
شناسه خبر : 360931
فتنه‌انگیزی و اغتشاشات اخیر نشان‌دهندۀ اهمیت و ضرورت بیش از پیش روشنگری و تبیین در زمان حال است تا مانعی باشد در مقابل تحریف واقعیت‌ها توسط مزدوران دشمن و این امر بیش از همه بر عهدۀ هنرمندان، نویسندگان، ناشران و اهالی فکر و اندیشه است.
فتنه‌انگیزی و اغتشاشات اخیر نشان‌دهندۀ اهمیت و ضرورت بیش از پیش روشنگری و تبیین در زمان حال است تا مانعی باشد در مقابل تحریف واقعیت‌ها توسط مزدوران دشمن و این امر بیش از همه بر عهدۀ هنرمندان، نویسندگان، ناشران و اهالی فکر و اندیشه است.

گروه سیاسی-رجانیوز:  مجمع ناشران انقلاب اسلامی در محکومیت اغتشاشات اخیر در کشور بیانیه‌ای صادر کرد. متن بیانیه به شرح زیر است:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ
انقلاب شکوهمند اسلامی ایران عزیز و سرافراز که توسط امتی مجاهد و مقاوم و زیر سایۀ پرچم اسلام ناب محمدی و تحت زعامت و رهبری امام راحل(ره) شکل گرفت، احیاکنندۀ ارزش‌های والای اسلامی و انسانی بود. انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی توانست با حضور پرشور و شعور مردم در عرصه‌های مختلف کشور الگویی نوین را در جهان ارائه کند و آن مردم‌سالاری دینی بود. موفقیت‌های روزافزون ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی، دفاعی و...، ایران را به یک الگوی جذاب برای ملت‌های آزاده تبدیل کرد و همین موضوع باعث شد تا مستکبران عالم از همان روزهای نخست علم مخالفت و دشمنی با مردمی‌ترین انقلاب تاریخ را بلند کنند.
 
دستاورد‌های افتخارآفرین ملت مقاوم ایران در چهار دهۀ اخیر تبدیل به خاری بر چشم دشمنان و بدخواهان این کشور و مردم دین‌دار آن شد و ایران را از حضیض ذلت در دورۀ سیاه پهلوی به اوج عزت در جمهوری اسلامی رساند. در این میان گروه‌ها و فرقه‌های مختلفی همچون سلطنت‌طلبان، منافقان، خائنان و فتنه‌گران که در صدد انتقام گرفتن از مردم انقلابی و دین‌دار ایران اسلامی بودند، با تمامی اختلافات ظاهری دست‌به‌دست هم دادند تا ضربه‌ای به پیکرۀ این ملت عظیم وارد کنند؛ اما «مکرو و مکر الله والله خیر الماکرین».
 
فتنه‌انگیزی و اغتشاشات اخیر نشان‌دهندۀ اهمیت و ضرورت بیش از پیش روشنگری و تبیین در زمان حال است تا مانعی باشد در مقابل تحریف واقعیت‌ها توسط مزدوران دشمن و این امر بیش از همه بر عهدۀ هنرمندان، نویسندگان، ناشران و اهالی فکر و اندیشه است. هنرمندان و نویسندگان و فرهنگیان می‌توانند در شرایط غبارآلود فتنه مسیر حق و حقیقت را بشناسند و دنبال کنند که وابستگی فکری و مالی به دنیای غرب نداشته باشند و دلبستۀ این کشور، فرهنگ و آیین مترقی آن باشند.
 
آنچه عیان است این است که ما با یک فتنۀ اسرائیلی طرفیم و عوامل آن هم جریان نفاق و فرقه‌های گمراه و گروهک‌های تجزیه‌طلب هستند. و الا جز منافقین جنایتکار کیست که به انسان‌سوزی و کشتار بی‌گناهان مبادرت ورزد و به آن افتخار کند؟ حافظۀ تاریخی ملت ایران و روایت‌های مستند، به سابقه منافقین در آتش‌زدن انسان‌ها و شکنجه و ترور مردم عادی کوچه بازار در سال‌های دهه شصت گواهی می‌دهد.
 
آنچه امروزه در فضای مجازی و پلتفرم‌های صهیونیستی تحت عنوان قرآن‌سوزی و اهانت به مقدسات شاهد آن هستیم، دل هر مسلمان آزاده و غیرت‌مندی را به درد می‌آورد و حاشا و کلا که مردم غیور ایران اجازه دهند در کشور قرآن و اهل بیت(ع) به ساحت ثقلین اهانت شود.
 
آیا غیر از پهلوی‌پرستان و تفاله‌های رضاقلدر، کسی سابقه اهانت به میراث فاطمی ملت ایران و کشیدن چادر از سر نوامیس و بانوان کشورمان را داشته است؟
 
آیا غیر از فتنه‌گران کوردل و بهایی‌های مرتدشده، کسی سابقه اهانت به پرچم‌های مشکی عزای سیدالشهدا ارواحنا فداه را داشته است؟
 
آری. امروز همه فتنه‌گران، همه گروهک‌ها، همه فرقه‌های ضاله، همه شبکه‌های صهیونیستی، بهایی، سعودی و همه قدرت‌های غربی و استکباری و استعماری با همه قوای نرم و رسانه‌ای و مزدوران خود جمع شده‌اند و علیه ملت ایران صف‌آرایی نموده‌اند.
 
آیا می‌شود سکوت پیشه کرد تا کفتاران تجزیه‌طلب سلاح به دست گیرند و با ترساندن عده‌ای، پرچم مقدس لا اله الا الله و بیرق زیبا و باعظمت و افتخار جمهوری اسلامی ایران را به آتش بکشند؟
 
این حجم از عصبانیت و خشم علیه ملت ایران و اعتقادات مردم مؤمن آن ناشی از افتخارات روزافزون نظام جمهوری اسلامی است که دشمن را اینگونه منفعل کرده و او را به رفتارهای کور و مذبوحانه سوق داده است.
 
کم‌اثرشدن تحریم‌های همه‌جانبه و فلج‌کننده‌شان، حضور معنادار اجتماعی و مانور چند ده میلیونی در عزاداری و ابراز ارادت به حضرت سیدالشهدا(ع) و عظمت تجمعات مذهبی و ابراز محبت عمومی به نمادها و نواهای انقلابی و مذهبی، عبور از بحران شیوع ویروس کرونا، اقتدار دفاعی و آمادگی اقدام متقابل همه‌جانبه و مایوس‌کننده علیه دشمنان عنود در مرزها و حتی خارج از مرزهای ایران، ارتباط گسترده ایران با همسایگان و گسترش دیپلماسی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، انسجام و به‌هم‌پیوستگی مثال‌زدنی ملی ایرانیان با وجود تنوع‌های کم‌نظیر قومی و مذهبی و توطئه‌های مکرر خناسان، تغییر معادلات ژئوپلیتیک و دیپلماتیک به نفع جبهه ضد غرب و جریان مقاومت در دنیا با نقش‌آفرینی موثر جمهوری اسلامی ایران، بی‌دولتی و ناآرامی و ناامنی مستمر در شهرهای مناطق اشغالی و در عوض آرامش و ثبات در اقصی نقاط ایران عزیز اسلامی، محبوبیت، صلابت و نفوذ کلام رهبر حکیم انقلاب اسلامی در قلوب مردم آزاده ایران و حتی دیگر کشورها، شکست رسمی سعودی و امریکا و اروپا با هم در مقابله با نهضت‌های مستضعف و مظلوم مقاومت در منطقه، بازسازی زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی و علمی و ایجاد آمادگی برای جهش‌های پیشرفت کشور توسط دولت و مردم و نخبگان ایرانی و هزاران دستاورد دیگر که همگی ناشی از عمق ایمان و استقامت ملت صبار و شکور ما و لطف و عنایت الهی به مردم این سرزمین مقدس است. طبیعی است که دشمنان عنود و بدخواهان حسود را به صرافت فتنه‌گری و دستپاچگی آشوب بیندازد.
 
در این ایام دروغ‌پردازان در شبکه‌های رسانه‌ای دشمن، تمام زور خود را زدند تا از جسد بی‌جان دخترک کُرد هموطن، پیراهنی بسازند و با آن، برای بی آبرویی و بی‌حیثیتی‌شان، فکر جبران باشند.
 
تصورشان این بود که اگر زامبی‌های وطنی را به مانند داعش، عصبانی و وحشی و رعب‌آور نشان دهند، مردم ایران و نیروهای مدافع آنان می‌ترسند و صحنه را برای بدمستی‌ها و رذالت‌های وحشیانه آنان خالی می‌کنند! فکر می‌کردند اگر چادر از سر بانوی محجبه کشیدند، دختران و زنان ما منفعل و منزوی می‌شوند! فکر می‌کردند اگر ماشین و حتی خود پلیس مقتدر و مظلوم ما را آتش بزنند، پلیس پشت به معرکه می‌کند! حاشا و کلا. نه زن ایرانی را شناختند نه مردش را. نه ملت ایران را شناختند نه رهبرش را.
 
چه خیال خامی کردند خام‌شدگان رسانه‌های ملکه‌ متوفی! امروز ماییم و ده‌ها مرز شکسته‌شده و ذنب لایغفر فتنه‌گران و آشوب‌طلبان.
 
اگر هیجان‌زدگی و جوزدگی تعدادی نوجوان و جوان در خیابان‌ها قابل بخشش باشد - که نیست - اما قطعا اهانت و جسارت به مرزهای مقدسات جای بخشودگی ندارد. تاوان اهانت به قرآن شریف و اهل بیت(ع) قطعا باید به‌گونه‌ای بازدارنده باشد تا احدی جرئت تکرار آن را نکند. هرگونه اغماض دستگاه اطلاعاتی و قضایی در این زمینه غیرقابل‌قبول خواهد بود.
 
مردم، خود بر مبنای وظیفۀ انقلابی نسبت به انتقام و تاوان‌کشی از عناصر مرتد و داعش‌های وطنی و تنبیه سلبریتی‌های فتنه‌گر، انگیزه‌های بالایی دارند؛ لیکن بر مبنای قانون‌گرایی و ایمان به وجود عنصر غیرت دینی در میان مسئولان کنونی کشور منتظر اقدام عاجل، تادیب‌کننده و اثربخش آنان هستند.
 
همه خسارت‌های اقتصادی به اموال عمومی و جان و مال مردم باید توسط کسانی که به مردم آن دروغ بزرگ را حقنه کردند و با پافشاری بر دروغ خود، مردم را دعوت و تشویق به آشوب و اغتشاش و وحشی‌گری و ... کردند، جبران شود ؛ و نه از بیت‌المال...
 
سلبریتی‌هایی که برای خوشایند سفارتخانه‌های غربی، یا ارباب ارّه به‌دست سعودی‌شان، یا فالوورها و دوستان آلبانی‌نشین‌شان مردم را فریب دادند، لایق بخشش نیستند. نام‌ها و برندهایی که به طمع افزایش تعداد دنبال‌کننده‌ها و مشتری‌ها، آن‌گونه خیانتی را بر کشور عزیزمان روا داشتند، سزاوار سماحت نظام نیستند.
 
مجمع ناشران انقلاب اسلامی که متشکل از جمعی چندصدنفره از ناشران متعهد و انقلابی است، به عنوان یکی از تشکل‌های فعال در حوزۀ کتاب و نشر، ضمن حمایت از نیروی انتظامی در مقابله با اغتشاشگران و همچنین محکومیت آشوبگرانی که با اهانت علیه مصحف شریف قرآن، هتاکی علیه پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، تخریب مساجد و امامزادگان، هتک حرمت چادر و حجاب بانوان، خسارت به اموال عمومی کشور و آزار و اذیت مردم، افکار عمومی و احساسات ملت ایران را جریحه‌دار کردند، این اغتشاشات و آشوب‌ها را ادامۀ مسیری فرهنگی و رسانه‌ای می‌داند که از ابتدای انقلاب اسلامی با حمایت جبهۀ مستکبرین عالم تجهیز شد و به دست عده‌ای غرب‌زده در داخل کشور، اجرا و در حال پیگیر است.
 
تجربۀ گران‌سنگ جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که این فتنه نیز با هوشیاری و همدلی ملت آگاه و مسلمان ایران خاموش خواهد شد و سران و مشوقان این فتنه بیش از پیش در نگاه ملت ایران رسوا خواهند شد. اما رسالتی بزرگ بر دوش تمام هنرمندان و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای کشور وجود دارد که رهبر حکیم انقلاب بارها تحت عناوین مختلفی آن را مطالبه کردند و در سال‌های اخیر آن را جهاد تبیین نامیدند. لذا این تشکل با دعوت از اهالی فرهنگ و رسانه برای حضور میدانی در کنار مردم برای مقابله با اغتشاشگران و همچنین تبیین و حضور فعالانه در این فتنه، خواستار ایفای نقش تبیین‌گری و روشن‌گری توسط نخبگان فرهنگی و رسانه‌ای کشور است که با عنایت الهی این کار به یکی از عوامل مهم بصیرت‌افزایی و ایجاد مرزبندی با دشمنان قسم‌خوردۀ ملت ایران منجر خواهد شد.
 
انتهای پیام/


کلیدواژه ها »