هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 شهريور 1402
ساعت 17:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 20 ارديبهشت 1401 ساعت 13:04
سه شنبه 20 ارديبهشت 1401 12:10 ساعت
2022-5-10 13:04:21
شناسه خبر : 357511
رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که نفتالی بنت ارزیابی کرده است که که کابینه‌اش تنها چند هفته دیگر دوام خواهد آورد.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که نفتالی بنت ارزیابی کرده است که که کابینه‌اش تنها چند هفته دیگر دوام خواهد آورد.
 
به گزارش رجانیوز، رسانه‌های عبری اعلام کردند که «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مشاوران خود برنامه ریزی برای کارزار انتخاباتی آغاز کرده است.
 
به گزارش المیادین، رسانه‌های اسرائیلی گفتند که بنت «در پایان ماه گذشته با «آهارون شاویو»  مشاور  خود  ملاقات کرد. روزنامه‌نگار «مایکل هاوزر» اعلام کرد که نفتالی بنت در یک جلسه‌ای ارزیابی کرد که کابینه‌اش ظرف چند هفته آینده به پایان خواهد رسید و شروع به برنامه‌ریزی یک کارزار انتخاباتی کرده است.
 
در همین رابطه، اسرائیل نیوز 24 گزارش داد که  روز دوشنبه «ایمن عوده» رئیس فهرست مشترک احزاب عربی به طرح عدم اعتماد حزب لیکود به کابینه  بنت رای منفی داد و گفت که از هیچ اقدامی که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق اسرائیل را به قدرت بازگرداند، حمایت نخواهد کرد.
 
این جلسه در شرایطی برگزار شد که کابینه ائتلافی نفتالی بنت، با استعفای عیدیت سیلمن (رئیس ائتلاف سیاسی) و جدایی عمیحای شیکلی از ائتلاف، اکثریت کنست را از دست داد و  این کابینه با خطر فروپاشی روبه‌رو است.
 
حزب «فهرست متحد عربی» 18 آوریل مشارکت خود را در کابینه این رژیم به تعلیق درآورده است.
 
در شرایطی که بنیامین نتانیاهو در حال فشار بر اعضای راست‌گرای کنست به ویژه از احزاب «یامینا» برای جدایی از کابینه ائتلافی هستند، یک هم حزبی «منصور عباس» رئیس حزب «فهرست متحد عربی» از او خواست به ائتلاف با کابینه نفتالی بنت نخست‌وزیر و «یائیر لاپید» نخست‌وزیر گردشی این رژیم پایان دهد.
 
وضعیت کابینه ائتلافی نفتالی بنت در روزهای اخیر در پی افزایش تنش‌ها در قدس بغرنج‌تر شده و در پی این رخدادها حزب فهرست عربی نیز عضویت خود را در کابینه به حالت تعلیق درآورده است.
 
در صورتی که این حزب عربی از کابینه بنت خارج شود، سقوط کابینه وی قطعی خواهد بود.
 
روزنامه هاآرتص اخیرا در گزارشی به نقل از منابع نزدیک به نخست وزیر رژیم صهیونیستی نوشت: از عمر کابینه نفتالی بنت نهایتاً قریب به یک ماه باقی مانده است.
 
بنت اخیراً گفته است که حتی تا یک هزار سال دیگر فکر نمی‌کرده کابینه‌ای متشکل از گیدعون ساعر، آویگدور لیبرمن و احزاب عربی تشکیل دهد.
 
همین نقل قول از وی باعث شده تحلیلگران از نزدیک بودن انشقاق در کابینه ائتلافی وی خبر بدهند.