هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 1 آذر 1400
ساعت 14:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 آذر 1400 ساعت 14:25
دوشنبه 1 آذر 1400 13:23 ساعت
2021-11-22 14:25:24
شناسه خبر : 352965
رئیس ائتلاف فتح عراق با اعلام لغو نتایج ۱۰ هزار حوزه انتخاباتی تأکید کرد این مسئله باعث ایجاد تغییر فاحش در نتایج کلی انتخابات خواهد شد.
رئیس ائتلاف فتح عراق با اعلام لغو نتایج ۱۰ هزار حوزه انتخاباتی تأکید کرد این مسئله باعث ایجاد تغییر فاحش در نتایج کلی انتخابات خواهد شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه خبری المعلومه، هادی العامری رئیس ائتلاف فتح عراق از لغو نتایج ۱۸ درصد حوزه‌های انتخابات پارلمانی اخیر این کشور خبر داد و تأکید کرد: لغو این حجم از حوزه‌های انتخاباتی، تغییر فاحشی در نتایج انتخابات ایجاد می‌کند.
 
دفتر العامری امروز با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: رئیس ائتلاف فتح در دفترش در بغداد با یک هیئت جبهه ترکمانی به ریاست «حسن توران» دیدار کرد. دو طرف در این دیدار تأکید کردند تناقض‌ها در اعلام نتایج و سو مدیریت کمیسیون عالی انتخابات در روند برگزاری آن، در ایجاد آشوب فراگیر در عرصه تحولات سیاسی کشور نقش بسزایی داشت.
 
در این بیانیه به نقل از هادی العامری آمده است: تصمیم هیئت قضائی برای باطل کردن برخی از حوزه‌های انتخاباتی که در ساعت ۶ روز انتخابات بسته نشدند، به باطل شدن نتایج بیش از ۶ هزار حوزه منجر خواهد شد. همچنین حدود ۴ هزار حوزه به علت اثر انگشت‌های تکراری باطل شده است. این یعنی نتایج ۱۰ هزار حوزه لغو خواهد شد که حدود ۱۸ درصد مجموع همه حوزه‌های رأی گیری در عراق است که شمار آن به ۵۵ هزار حوزه می‌رسد.
 
العامری افزود: این اعداد و ارقام، بزرگ و تأثیرگذار هستند و باعث ایجاد اختلاف فاحش و تغییر بنیادی در نتایج انتخابات خواهد شد.