هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 3 خرداد 1401
ساعت 03:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 آبان 1400 ساعت 09:39
دوشنبه 3 آبان 1400 09:37 ساعت
2021-10-25 09:39:09
شناسه خبر : 351928
اگر پیش از این تجربه سفر هوایی، به ویژه سفر خارجی را داشته باشید، حتما موضوع اضافه بار و هزینه و دردسرهای مربوط به آن نیز برای شما ملموس است. معمولا مبلغ قابل توجهی برای هزینه اضافه بار تعریف شده و در صورتی که وزن و حجم بسته‌های همراه شما، بیش از میزان بار مجاز باشد، باید هزینه‌ای نه چندان ارزان برای آن بپردازید. در کنار این موضوع هماهنگی در فرودگاه برای جا به جا کردن بارهای اضافی نیز داستان پرپیچ و خم خود را خواهد داشت.

این در حالی است که اگر اضافه بار خود را از طریق یک روش سریع و امن که فریت بار به خارج از کشوراست، به مقصد ارسال کنید؛ خود شما می‌توانید سبک و راحت برای پرواز به فرودگاه مراجعه کرده و هیچ دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشید.

تمام این چالش‌ها را مطرح کردیم؛ اما ببینیم فریت بار چیست که می‌توان آن را به عنوان یک جایگزین حرفه ای و کارآمد برای متحمل شدن هزینه اضافه بار در سفرهای هوایی، در نظر گرفت.

 

محموله های فریت شده در حال بارگیری در هواپیما

 

فریت بار چیست؟

فریت بار، به روش ارسال بار شخصی و غیرتجاری، به خارج از کشور از طرق مختلف هوایی، زمینی و دریایی گفته می‌شود که در حال حاضر در کشور ما، بیشتر روش هوایی رونق دارد. به واسطه سرعت ارسال هوایی و همین طور سهولت آن، بیشتر مشتریان شرکت‌های فریت بین المللی، مایل به استفاده از این روش برای ارسال محموله‌های خود، به کشورهای مقصد هستند.

در این روش از ارسال بار به خارج از کشور، محموله‌های مربوطه از مشتری تحویل گرفته شده و پس از بسته‌بندی اصولی و حرفه‌ای، کلیه مراحل گمرکی و صدور بارنامه، از سوی شرکت فریت بار انجام پذیرفته و بدون دخالت مستقیم مشتری و بدون نیاز به حضور وی، تحویل پرواز خواهند شد.

پس از آن نیز عموما امکان رهگیری آنلاین پرواز و چک کردن زمان رسیدن محموله به فرودگاه شهر مقصد وجود دارد. در این صورت شما می‌توانید آنلاین، وضعیت بسته خود در مسیر را بررسی کرده و به محض انجام شدن پرواز و ترخیص در فرودگاه شهر مقصد در کشور خارجی، برای دریافت آن از گمرک فرودگاه، هماهنگی لازم را انجام دهید.

نکته: از آن جایی که ماندن بار در انبار فرودگاه مقصد ، فقط تا چهل و هشت ساعت رایگان است و پس از آن محموله شما مشمول هزینه های نگهداری و انبارداری خواهد شد، غالبا شرکت‌های فریت توصیه می‌کنند که به سرعت برای گرفتن بسته‌های خود، به فرودگاه مراجعه کرده یا هماهنگی لازم را در این خصوص انجام دهید.

 

 

چرا فریت بار، بهترین روش ارسال بار شخصی به خارج از کشور است؟

اما ببینیم چرا تا این اندازه نسبت به روش فریت بار به خارج از کشور، مزایای مختلف ذکر شده و این روش را بهترین جایگزین حمل اضافه بار با پرواز می‌دانند:

  1. فریت بار به خارج از کشور با امنیت بالای محموله ها صورت می‌گیرد.
  2. در فریت بار به خارج از کشور، سرعت ارسال بالا بوده و در کمترین زمان ممکن، بسته‌های ارسالی از شهر مبدأ به شهر مقصد می‌رسند. به طور مثال برای ارسال یک محموله 50 کیلوگرمی از تهران به مقصد شهر ونکوور در کانادا، سریع‌ترین و بهترین روش ارسال، فریت بار به کانادا محسوب می‌شود.
  3. در فریت بار، کمترین دخالت مشتری در فرایند وجود داشته و تنها کافی خواهد بود که شرکت فریت مطمئن را پیدا کرده و با یک تماس و تکمیل فرم اولیه، باقی کارها را به تیم تخصصی فریت بسپارید.

 

هزینه فریت بار چقدر است؟

هزینه فریت بار به عوامل زیر بستگی دارد:

  • هزینه پایه بر اساس نرخ متوسط شرکت‌های فریت بار + هزینه‌های گمرکی و تشریفات صدور بارنامه + هزینه‌های حمل و نقل داخلی
  • هزینه بر اساس کشور و شهر مقصد
  • هزینه بر اساس حجم و وزن محموله

با این حساب بسته به این که محموله شما دارای چه شرایطی باشد و برای چه شهری در خارج از کشور فریت را انجام دهید، عدد نهایی ناشی از محاسبه هزینه فریت بار، متفاوت خواهد بود. به طور مثال هزینه فریت یک محموله 40 کیلوگرمی برای شهر استانبول در کشور ترکیه، متفاوت از هزینه همان محموله 40 کیلوگرمی برای فریت به شهر ولینگتون در نیوزلند خواهد بود. به همین ترتیب حتی در کشور ترکیه نیز هزیه فریت بین دو شهر استانبول و آنکارا تا حدودی متفاوت است.

 

 

بهترین شرکت فریت بار به خارج از کشور کدام است؟

شرکت باراد هوا دریا ، شرکتی با تجربه و متخصص در فریت بار به خارج از کشور، با ارائه قیمت‌های نهایی بسیار مناسب و ارایه کننده خدمات کامل فریت بار و تشریفات گمرکی می‌باشد.

 

چطور برای فریت بار، درخواست بدهیم؟

برای درخواست فریت بار، کافی است که با شرکت باراد هوا دریا تماس حاصل نموده و ضمن ارائه درخواست خود، جزئیات مربوط به تحویل بار به نماینده شرکت و هماهنگی‌های لازم را جویا شوید. پس از آن کلیه امور توسط تیم فریت شرکت، به انجام می‌رسد.

 

کلام آخر

در این مقاله توضیحاتی در خصوص فریت بار به عنوان یک روش مقرون به صرفه و اقتصادی برای ارسال محموله‌های شخصی به خارج از کشور، ارائه کردیم. شما چه تجربه‌ای در خصوص همراه بردن اضافه بار در پرواز و هزینه‌های آن و همین طور فریت بار به خارج از کشور یا هر روش ارسال دیگر دارید؟ تجربیات و نظرات خود را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید.