هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 ارديبهشت 1401
ساعت 17:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 آبان 1400 ساعت 09:24
دوشنبه 3 آبان 1400 09:23 ساعت
2021-10-25 09:24:46
شناسه خبر : 351920

عکاسی صنعتی از محصولات شیرآلات، مانند دیگر محصولات صنعتی دارای پیچیدگی‌ها و نکات دقیق می‌باشد. عکاسان صنعتی با توجه به آگاهی از این موارد باید در زمینه عکسبرداری از این محصولات، انجام پروژه را بر اساس نظر و سلیقه مشتری و صنعتگر اجرا نمایند. در این شرایط همکاری و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت‌های عکاس از جانب صنعتگر بسیار مهم می‌باشد.

عکاسی صنعتی شیرآلات

درزمینه عکاسی صنعتی شیرآلات

نمایش دقیق محصول در بهترین شرایط و مطابق با سلیقه و نظر صنعتگر، به واسطه تهیه تصاویر کامل و حرفه ای، از ویژگی بارز عکاسان در زمینه عکاسی صنعتی می‌باشد. بر این اساس مشتری شما در قالب صنعتگر، می‌تواند به واسطه تصاویری که شما عکسبرداری کرده اید، توانمندی‌ها و قابلیت‌های محصولات تهیه شده را به مشتریان و مصرف کنندگان ارائه نماید. این کار می‌تواند در قالب تصاویر ارسال شده در وب سایت و یا مجلات و دیگر محیط‌های رسانه‌ای به طور دقیق و با معرفی جزئیات و قابلیت ها، نمایش داده و معرفی شود. سوژه‌های عکاسی صنعتی شیرآلات ایده نو از بین اماکن صنعتی، محصولات صنعتی، محیط سازمان ها، ابزار آلات تولیدی‌ها و ادارات است. این کار به واسطه عکسبرداری از نحوه تولید محصولات، فرایند‌ها و فعالیت پرسنل و کارگران فعال می‌باشد. در این مقاله قصد داریم درباره نحوه عکاسی از محصولات صنعتی شیرآلات بهداشتی و شرایط عکاسی صنعتی در این حوزه مطالب مهمی را به شما بیان نماییم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید. 

عکاسی صنعتی ایده نو می‌تواند چالش برانگیز باشد زیرا معمولا گرفتن عکس از اجسام بزرگ که قاب‌بندی در آن‌ها دشوار است، سخت است. این عکس‌ها عموما مربوط به محصولات، تجهیزات، ماشین آلات، کارگران و مقامات و محیط سازمان و یا شرکت است. اما در این مقاله قرار است درباره عکاسی صنعتی برای انواع محصولات شیرآلات بهداشتی مطالب مهمی را ارائه دهیم. تصاویر از ابزار‌ها و محصولات صنعتی ممکن است به خودی خود چندان چشم نواز نباشند، اما با استفاده از ترفند‌های اجرایی توسط عکاس در پروژه‌های عکاسی صنعتی، دیدنی و چشم نواز خواهد شد. به همین منظور، این تصاویر می‌تواند توجه مشتریان را به خود جلب نمایند. در اینجا چند نکته و ترفند وجود دارد که برای عکاس صنعتی، به جهت تهیه عکس از انواع محصولات شیرآلات بهداشتی در گرفتن عکس‌های عالی کمک می‌کند. 

عکاسی محصول شیرآلات

عکاسی صنعتی ایده نو

تکنیک چیدمان محصولات صنعتی اعم از شیرآلات بهداشتی: شما باید درک کاملی از نوردهی و نحوه قرار دادن محصولات برای دستیابی به بهترین نتایج داشته باشید. شما باید بتوانید میزان روشنایی نور را به طور دقیق اندازه گیری کرده و از در دسترس بودن نور به طور معمول در مناطق صنعتی استفاده کنید. این مهم است، زیرا شما با نور محیطی روبرو می‌شوید که اغلب اوقات تنوع کنتراست را بیش از سنسور تصویر دیجیتال یا فیلم شما ایجاد می‌کند. 

قبل از اجرای پروژه عکاسی از شیرآلات بهداشتی، به طور واقعی از منطقه دیدن کنید: با مراجعه و درخواست از مدیر کارخانه، بخواهید که به شما امکان مراجعه به منطقه را مهیا نماید تا بتوانید با محیط آشنا شده و از کم و کیف شرایط با خبر شوید. درخواست کنید که ماشین آلات را تمیز نمایند، و هرگونه کثیفی و مواردی که می‌تواند در تهیه تصویر‌های مناسب و جذاب شیرآلات بهداشتی ممانعت به وجود آورد را رفع و پاک نمایند. تا هیچ علامت روغن و یا چربی وجود نداشته باشد. در صورت نیاز، همچنین درخواست کنید که کارهای رنگ‌آمیزی لازم به جهت زیباسازی محیط یا هرگونه تنظیمات دیگر قبل از تاریخ عکس برداری را انجام دهند. 

این مهم است که از قبل، عکس‌ها را با استفاده از عکاسی دیجیتال برای پیش نمایش به مدیریت نشان دهید. تهیه و گرفتن عکس پیش نمایش به شما کمک می‌کند تا دامنه آماده‌سازی مورد نیاز خود از جمله محیط را مشخص کنید چرا که عکسبرداری مجدد در محیط‌های صنعتی گران و برای زمان پروژه مختل کننده است. بنابراین یک عکاس حرفه‌ای باید در همان اولین بار پروژه را به درستی انجام دهد. اگر در حین انتخاب محیط و سوژه افرادی قرار است در شات گنجانده شوند، در صورت‌عدم وجود لباس‌های مناسب با شریان‌های کاری (در صورت تمایل مدیران)، از آن‌ها بخواهید لباس فرم و کلاه ایمنی بپوشند. 

محیا نمودن تجهیزات: به همراه داشتن سه پایه برای چنین پروژه‌هایی ضروری است. اگر سه پایه وجود ندارد، مطمئن شوید که دوربین را روی سطحی قرار میدهید که در آن جابجا نمی‌شود و هیچ لرزش برای دوربین وجود نخواهد داشت. این مهم است زیرا بسیاری از شیرآلات بهداشتی دارای شرایط ظریف و ویژه‌ای هستند که حتی یک دوربین اگر کمی کج باشد آن‌ها را به گونه‌ای عجیب و غریب نمایان خواهد نمود. 

عکاسی شیرآلات تبلیغاتی

کیفیت و نحوه گرفتن عکس: می‌توانید با استفاده از سرعت شاتر، شرایط آهسته بودن و یا حرکات محیط را مدیریت به وفق سلیقه خود نمایید. می‌توانید با تنظیم نور و یا تار کردن بخشی از محیط، به خلق تصاویر رویایی بپردازید. در صورت وجود سایه بر روی تصویر یا اطراف آن، می‌توانید از بازتابنده‌ها برای رسیدن به نتیجه دلخواه استفاده کنید. سه پایه برای ثابت نگه داشتن دوربین بسیار ضروری است. 

روشنایی و کنتراست: مناطق صنعتی معمولا دارای تعدادی منبع نوری هستند که می‌تواند عکاسی را با مشکل مواجه کند. تمرکز به طور معمول عکسبرداری روی ماشینهای بزرگی است که از فولاد ساخته شده‌اند و نور را منعکس می‌کنند. استفاده از چراغ‌های مصنوعی یک چالش بزرگ خواهد بود. گرفتن عکس‌ها در یک روز ابری به کاهش میزان بازتاب نور کمک می‌کند. 

اگر از شما خواسته می‌شود از نمای بیرونی ساختمان کارخانه تولید شیرآلات عکس بگیرید، می‌توانید از نوری که در کارخانه صنعتی ارائه شده است، استفاده کنید. کاری که می‌تواند در این مواقع مزیت بیشتری داشته باشد، گرفتن عکس در هنگام غروب است. استفاده از حالت کنتراست بالا برای تصاویر صنعتی اغلب نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت. قبل از گرفتن عکس، دوربین خود را روی حالت صحیح قرار دهید. اگر فولاد زیادی وجود دارد از دیافراگم f۸ یا f۱۱ برای عکس‌های خود استفاده کنید زیرا این امر بر روی بازتاب نور به واسطه فولاد بهتر به نظر می‌رسد. 

هر اندازه اطلاعات و تجربه عکاسان صنعتی در زمینه کاری که انجام می‌دهند بیشتر باشد خروجی کار آن‌ها نیز، حرفه‌ای‌تر خواهد شد. به همین منظور با توجه به اینکه محصولات شیرآلات بهداشتی از جمله محصولات ظریف و دارای شرایط خاص می‌باشد نیاز است از عکاسان حرفه‌ای و با تجربه به جهت عکاسی صنعتی استفاده شود در این امور داشتن ابزار آلات تجهیزات پیشرفته عکاسی بر اساس امکانات روز دنیا به علاوه وجود فضای مناسب و کافی موارد مهم نیست که در به دست آوردن ماهیت یک عکاس تاثیرات بسزایی خواهد داشت

به طور قطع، هر اندازه صنعتگران در زمینه سفارش عکاسی صنعتی محصولات شیرآلات بهداشتی ایده نو، از تجربه بالاتر و رفتار حرفه‌ای‌تری برخوردار باشند، در زمینه تهیه زاویه عکاسی، چیدمان صحنه، ژست مدل و غیره می‌توانند شرایط و مسیر موفقیت را برای کادر عکاسی هموار نمایند. آن‌ها می‌توانند با توجه به بیان ایده‌های مناسب، پیشنهادات کاربردی و نظرات حرفه‌ای با توجه به نوع محصول و صنعت، کمک شایانی در جهت انجام فرایندهای پروژه و در نهایت کسب بهترین محصول ارائه نمایند. به همین خاطر است که موجبات ایجاد تمرکز برای عکاس را فراهم کرده و در زمینه اعمال بهتر امور مانند نورپردازی، سوژه‌بندی صحنه و دیگر مراحل، شرایط را مناسب می‌نمایند. همه این موارد در نهایت منجر به تهیه تصاویر حرفه‌ای کاملا باب نظر و مطابق با سلیقه مشتری خواهد شد. 

همانند دیگر زمینه‌های عکاسی، عکاسی صنعتی ایده نو چالش برانگیز است اما قطعا کسب موفقیت در آن برای شما غیرممکن نیست. استفاده از تکنیک‌های مناسب هر چیزی را قابل دستیابی می‌کند.

منبع: عکاسی ایده نو