هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 2 مرداد 1403
ساعت 16:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 21 شهريور 1400 ساعت 16:14
يكشنبه 21 شهريور 1400 15:58 ساعت
2021-9-12 16:14:35
شناسه خبر : 350971
حجت‌الاسلام قنبریان گفت: ۱۵ سال از ابلاغیه رسمی رهبری در مورد سیاست‌های اصل ۴۴ می‌گذرد ولی چیزی در مورد دهک‌های پایین یعنی بخش تعاونی اجرایی نشده، کدام امام جمعه این را سر دست گرفت و مطرح کرد؟
حجت‌الاسلام قنبریان گفت: ۱۵ سال از ابلاغیه رسمی رهبری در مورد سیاست‌های اصل ۴۴ می‌گذرد ولی چیزی در مورد دهک‌های پایین یعنی بخش تعاونی اجرایی نشده، کدام امام جمعه این را سر دست گرفت و مطرح کرد؟
گروه سیاسی - رجانیوز: شب گذشته برنامه زنده جهان آرا با موضوع «نماز جمعه؛ تریبون اصیل عدالتخواهی» روی آنتن شبکه افق رفت.
 
حجت الاسلام محسن قنبریان در این برنامه با اشاره به اینکه نهاد نماز جمعه  به یک نهاد اداری و دارای بوروکراسی تبدیل شده گفت: در نماز جمعه فرم بر محتوا غلبه کرده و زمانی که این نهاد یک اداره شد، با بقیه ادارات هم می‌سازد.
 
قنبریان ادامه داد: در دهه ۶۰، عدالت یک گفتمان غالب بود ولی در دهه‌های بعد گفتمان توسعه بر آن مقدم شد و در عرصه‌های سیاسی هم چیزهای دیگر و در خطبه‌های نماز جمعه هم، بحث از عدالت کم و کمتر شد. حالا اگر کسی از نزدیک بودن حقوق‌ها گفت، مارک مارکسیستی به او می‌زنند.
 
وی افزود: ۱۵ سال از ابلاغیه رسمی رهبری در مورد سیاست‌های اصل ۴۴ می‌گذرد ولی چیزی در مورد دهک‌های پایین یعنی بخش تعاونی اجرایی نشده، کدام امام جمعه این را سر دست گرفت و مطرح کرد؟ در عوض کارگری یک پلاکارد برای اعتراض دست گرفته و امام جمعه علیه او صحبت کرده!
 
قنبریان با تاکید بر اینکه وقتی مسئله مردم در نمازهای جمعه مطرح نمی‌شود، نماز جمعه هم مسئله مردم نخواهد بود گفت: باید سهم بزرگی حول محور عدالت، آزادی و جمهوریت در نماز جمعه در نظر گرفته شود.
 
 در ادامه برنامه وحید جلیلی در ارتباط زنده با جهان آرا گفت: ایکاش ستاد سیاستگذاری ائمه جمعه، بیانیه‌اش را صادر نمی‌کرد! اقدامی که شما کردید، صدها فعال فرهنگی را که با خطبه‌های امام جمعه لواسان، امیدشان زنده شده بود منفعل کرده است. آیا به ضربه‌ای که زده‌اید واقف هستید؟
 
جلیلی افزود: از حد تحمل خارج است که بخواهند عدالت‌خواهی را با بهانه تقویت نشدن جبهه فرهنگی انقلاب بزنند. آیا اگر اجازه عدالت‌خواهی به ائمه جمعه داده می‌شد، آیا وضعیت فساد به اینجا می‌رسید؟ ناراضیان از امام جمعه لواسان، وقتی صدها هکتار از زمین‌های این منطقه تاراج می‌شد کجا بودند؟
 

  

 

 

 

https://zamzam.ir/#home