هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 9 خرداد 1402
ساعت 09:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 23 تير 1400 ساعت 13:57
چهارشنبه 23 تير 1400 12:46 ساعت
2021-7-14 13:57:09
شناسه خبر : 349568
در ادامه گزارش این پایگاه عبری‌زبان آمده است، ابوالقیعان یکی از شخصیت‌های معروف است که روابط بسیار نزدیکی با شخصیت‌های مختلف اسرائیلی داشته و از طریق فردی عراقی به نام حیدر المشهدانی به سرویس‌های اطلاعاتی متصل شده بود.
در ادامه گزارش این پایگاه عبری‌زبان آمده است، ابوالقیعان یکی از شخصیت‌های معروف است که روابط بسیار نزدیکی با شخصیت‌های مختلف اسرائیلی داشته و از طریق فردی عراقی به نام حیدر المشهدانی به سرویس‌های اطلاعاتی متصل شده بود.

گروه بین الملل-رجانیوز: در ضربه جدید رسانه‌ای‌شده به ساختار امنیتی رژیم اسرائیل رسانه‌های عبری‌زبان فاش کردند، فردی که به‌اتهام جاسوسی برای ایران در اسرائیل دستگیر شده است، یکی از اعضای لیست انتخاباتی موشه یعلون در انتخابات گذشته بوده است.

روزنامه یدیعوت آحارانوت در خبر کوتاهی در این رابطه اعلام کرد، دادستانی اسرائیل فقط اجازه افشای اطلاعات کمی در مورد این فرد را داده است.

 

در این خبر آمده است: یعقوب ابوالقیعان تاجر اسرائیلی ساکن منطقه بئر السبع متهم به انتقال اطلاعاتی به طرف‌های خارجی برای ارسال آن به ایران شده است که بخشی از این اطلاعات مربوط به برنامه‌ها و محل حضور بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل است.

 

 

در این حال پایگاه اطلاع‌رسانی واللا نیوز مشروح بیشتری از این پرونده در اختیار مخاطبانش قرار داده و نوشته است: یعقوب ابوالقیعان تاجر معروف منطقه نقب متهم به ارتباط با طرف خارجی و انتقال اطلاعات به دشمن است، این فرد هفته‌ها پیش توسط نهادهای امنیتی و اطلاعاتی دستگیر شده است و تا امروز اطلاعات زیادی در مورد هویت همدستان یا اشخاصی که با وی در این زمینه در ارتباط بودند وجود ندارد.

 

در ادامه گزارش این پایگاه عبری‌زبان آمده است، ابوالقیعان یکی از شخصیت‌های معروف است که روابط بسیار نزدیکی با شخصیت‌های مختلف اسرائیلی داشته و از طریق فردی عراقی به نام حیدر المشهدانی به سرویس‌های اطلاعاتی متصل شده بود.

 

بستر اصلی ارتباط این دو فعالیت‌های مشترک اقتصادی در چند کشور عربی منطقه است.

در کیفرخواست ارائه‌شده توسط دادستان بئر السبع تأکید شده است با وجود آن که این فرد بعد از مدتی از هویت طرف‌های اصلی که اطلاعاتش به آنها می‌رسید آگاهی پیدا کرده اما همچنان این ارتباط را مخفی نگه داشته بود.

 

 

واللا نیوز همچنین اعتراف کرد، افشای این پرونده جاسوسی بخشی از فعالیت سرویس‌های امنیتی و نظامی اسرائیل طی چند سال گذشته برای کشف و مقابله با فعالیت‌های اطلاعاتی ایران و حزب‌الله در اسرائیل است، به‌ویژه که اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد طرح ترور شماری از شخصیت‌های عالی‌رتبه امنیتی و سیاسی اسرائیل در دستور کار قرار دارد.

 

ابوالقیعان که تابعیت اسرائیلی دارد ضمن رد اتهام‌های ذکرشده در کیفرخواست تأکید کرد هیچ کار خلافی انجام نداده است، وکیل وی نیز به دادگاه گفت آنچه در کیفرخواست می‌بیند صرفاً هیاهوی رسانه‌ای است و مستدل و مستند نیستند.

یکی از نزدیکان این فرد هم به رسانه‌ها گفت: او بهترین شخصیتی است که تاکنون شناخته است و آنچه نهادهای اطلاعاتی می‌گویند یاوه‌ای بیش نیست.

 

 

دادگاه اسرائیلی همچنین شکایت متهم را در زمینه منع ارتباط با وکیل مدافعش در جریان بازجویی نیز پذیرفت و نهادهای امنیتی را مورد انتقاد(!!) قرار داد.

صفحه شبکه تلویزیونی کان (شبکه 11 اخبار سراسری اسرائیل) هم در این رابطه نوشت این فرد یکی از شخصیت‌های ذی‌نفوذ منطقه نقب محسوب می‌شود و از این رو در لیست موشه یعلون برای ورود به کنست هم قرار گرفته بود.

 

تارنمای عبری‌زبان اسرائیل دیفنس هم در این رابطه نوشت این مرد 47ساله که عضو حزب آبی‌سفید بود تصاویری از خود به‌همراه شخصیت‌های مهم این حزب در صفحه‌اش در فیس‌بوک منتشر کرده بود و تصاویری از وی با موشه بوگی یعلون و بنی گانتس در صفحه‌اش در فیس‌بوک منتشر شده بود.

 

سران رژیم صهیونیستی در شوک

موشه بوگی یعلون وزیر جنگ اسبق اسرائیل که سابقه ریاست ستاد ارتش اسرائیل را هم دارد، اعتراف کرد یعقوب ابوالقیعان با وی در ارتباط بوده است.

 

یعلون در مورد این ارتباط که به‌شدت خبرساز شده بود ضمن ابراز شگفتی از متهم شدن این فرد به جاسوسی ادعا کرد آشنایی‌اش با او به آوریل 2019 بازمی‌گردد و بعد از مشاوره‌های مختلفی با اطرافیان تصمیم گرفت این فرد را در لیست انتخاباتی خود قرار دهد.

 

او در ضمن اعتراف کرد یعقوب کمک‌های مالی زیادی به فعالیت‌های انتخاباتی حزبش کرده بود.

از سوی دیگر روزنامه معاریو در گزارشی تحلیلی از این واقعه نوشت: باید از کیفرخواست اعلام‌شده در دادگاه نتیجه‌گیری کرد که تمامی حرکات بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل روی میز ایرانی‌ها قرار داشت.

 

در این گزارش آمده است، مشخص شده است که یعقوب ابوالقیعان اطلاعات مختلفی را در اختیار حیدر قرار می‌داده است که از آن جمله می‌توان به نوع و نحوه فعالیت امنیتی در اسرائیل، فعالیت و برنامه‌های بنی گانتس وزیر جنگ، معاملات نظامی که بین اسرائیل و فلسطینیان انجام شده بود یا قراردادهای نظامی با ایالات متحده اشاره کرد.