هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 خرداد 1403
ساعت 02:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 14 مهر 1399 ساعت 18:42
دوشنبه 14 مهر 1399 18:40 ساعت
2020-10-5 18:42:37
شناسه خبر : 340608
قبولی در کنکور نیز مانند هر کار دیگری ارکان و اصول مخصوص به خود را دارد اگر قصد دارید که در یک دانشگاه خوب و رشته‌ی مورد علاقه خود قبول شوید باید با این ارکان و اصول در حرف آخر آشنا شوید تا بتوانید برنامه خود را بر طبق انها تنظیم کنید تا بهترین نتیجه را آز تلاش ‌ها و زحمات خود دریافت کنید. و در آخر به نتیجه ایده‌ آل و مطلوب خود آز جواب کنکور برسید.
قبولی در کنکور نیز مانند هر کار دیگری ارکان و اصول مخصوص به خود را دارد اگر قصد دارید که در یک دانشگاه خوب و رشته‌ی مورد علاقه خود قبول شوید باید با این ارکان و اصول در حرف آخر آشنا شوید تا بتوانید برنامه خود را بر طبق انها تنظیم کنید تا بهترین نتیجه را آز تلاش ‌ها و زحمات خود دریافت کنید. و در آخر به نتیجه ایده‌ آل و مطلوب خود آز جواب کنکور برسید.

 

در زیر برخی آز ارکان مهم برای قبولی در یک رشته و دانشگاه ایده‌آل را در موسسه حرف آخر بیان می ‌کنیم:

تعیین هدف با حرف آخر

یکی آز اولین و مهم‌ ترین ارکان برای گرفتن یک نتیجه ایده‌ آل و مطلوب آز کنکور تعیین هدف با حرف آخر می ‌باشد. اگر شما برای خود هدف مشخصی را تعیین نکرده و بدون هیچ انگیزه‌ای شروع به مطالعه کنید و فقط داشتن حد بالایی آز مطالعه را برای خود کافی بدانید باید بگوییم در سخت در اشتباهید و مطمئنا با این راهی که در پیش گرفته‌اید هرگزبه نتیجه‌ای باب میل خود، نخواهید رسید.

بله، جای تعجبی نیست اگر برای خود هدف تعیین نکنید، حتی اگر بیشترین زمان را برای مطالعه صرف کنید باز هم به نتیجه مطلوب دست نخواهید یافت. پس به خاطر داشته باشید که قبل آز هر چیز، برای موفقیت در کنکور برای خود هدف یا اهدافی را تعیین کنید. این کار را با موسسه حرف آخر به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

داشتن محیط مطالعه ای مناسب با حرف آخر

 محیط مطالعه مناسب کجاست؟ جواب این سوال در حرف آخر برای افراد مختلف متفاوت است.

زیرا شرایط و امکانات افراد مختلف نیز متفاوت می‌باشد، ممکن است شما دارای اتاق شخصی در خانه باشید وبدون هیچ گونه مشکلی بتوانید اتاق خود را به محیط مطالعه خود نیز مبدل کنید اما فرد دیگری دارای اتاق شخصی نباشد و شرایط آن طور که باید برای او فراهم نیست؛ چنین افرادی می ‌توانند از محیط‌ های عمومی مطالعه مثل کتابخانه بهره ببرند و برای مطالعه و داشتن تمرکز کافی به کتابخانه مراجعه کرده و با اسودگی خاطر به مطالعه بپردازند.

موسسه حرف آخر ، ارائه دهنده بهترین بسته آموزش کنکور در تمام مراحل کنکور در کنار شما خواد بود و با ارائه مشاوره‌های مناسب شما را راهنمایی می‌کند.

البته مطالعه در کتابخانه علاوه بر کسانی که در خانه شرایط ایده‌آل برای مطالعه را ندارند؛ به افرادی که شرایط مطالعه در خانه را دارند نیز توصیه می‌شود زیرا محیط کتابخانه عاری آز هر گونه عوامل استرسزا بوده و شما به راحتی می ‌توانید بیشترین بازدهی را آز مطالعه خود دریافت کنید. آز طرف دیگر شما با دیدن افراد دیگری که در کتابخانه مشغول مطالعه هستند انگیزه بیشتری برای مطالعه خود پیدا می‌کنید.‌

 اما به طور کلی محیط‌های آرامی که به دور آز شلوغی و موارد استرس زا هستند و شما به راحتی می‌توانید بر روی کار خود تمرکز داشته باشید، بهترین گزینه‌ها برای مطالعه می‌باشند؛ حالا چه کتابخانه و محیط ‌های شخصی.

 

 

 

برنامه ریزی و استراحت با حرف آخر

پس آز تعیین هدف شما باید به برنامه ریزی برای ساعات مطالعه و استراحت خود بپردازید، بهتر است که آز همان اول مطالعه، با برنامه ریزی حرف آخر جلو بروید تا در ادامه راه به مشکل نخورید. در میان برنامهریزیهای خود با حرف آخر حتما روزهایی را به طور کامل برای استراحت خود اختصاص دهید؛ بله، تعجب نکنید قرار دادن یک روز کامل برای استراحت می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی روحیه‌ی شما بگذارد.

 در این روزها شما می‌توانید کارهای مورد علاقه خود را انجام دهید، به پیاده روی بروید با دوستان خود دیدار کنید و به دید و بازدید خانوادگی بروید البته به خاطر داشته باشید که قرار دادن این روزها در برنامه شما صرفا برای تقویت روحیه‌ی شما است و نباید شما را آز درس دور کند؛ پس مراقب باشید که برای در نظر گرفتن چنین روز‌هایی زیاده روی نکنید.

برای اینکه آز بابت داشتن یک برنامه درست و اصولی مطمئن باشید بهتر است آز تجربه‌ ی یک مشاور خوب در موسسه حرف آخر کمک بگیرید. استفاده آز راهنمایی ‌های مجموعه ‌ای که در حیطه ‌ی مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی فعالیت می‌کند، همچون موسسه حرف آخر، می ‌تواند کمک بسیار زیادی به شما کرده و شما را آز سردرگمی بیرون بیاورد.

استفاده آز منابع معتبر برای مطالعه با حرف آخر

قبل آز هر چیز برای استفاده آز یک منبع در مورد گردآورنده‌ها و دیگر مواردی که یک منبع خوب باید دارا باشد تحقیق کنید تا با خیال مطمئن آز بهترین منبع برای مطالعه خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که صرفا قیمت بالا یا تبلیغات زیاد دلیلی بر عالی بودن منبع مورد نظر نمی‌باشد.

چیزی که یک بسته آموزش کنکور را ارزشمند می ‌کند استفاده آز اساتید و عوامل با تجربه در تالیف و گردآوری یک کتاب یا یک ویدئوی آموزشی است؛ مجموعه‌ای همچون موسسه حرف آخر. در مورد خصوصیات یک منبع عالی در وبسایت حرف آخر نکاتی را بیان کرده ایم‌لذا شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به وبسایت حرف آخر، این مطلب را مطالعه نمایید.

ثبت نام در آزمون های آزمایشی حرف آخر

آز مهم‌ ترین ارکان موفقیت شما در کنکور شرکت در آزمون ‌های آزمایشی کنکور حرف آخر است، شرکت در آزمون ‌های حرف آخر مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به توضیح برخی آز آن‌ ها می پردازیم.

1: پس آز مطالعه شما باید برای محک زدن سطح یادگیری خود در آزمون‌ های آزمایشی حرف آخر شرکت کنید تا ببینید سطح بازدهی مطالعات شما در چه حد است این گونه شما با سطح توانایی خود آشنا می‌شوید. با دیدن نتایجی که آز آزمون ‌های حرف آخر گرفته ‌اید می ‌توانید رتبه احتمالی خود را به طور تقریبی تخمین بزنید.

این تخمین رتبه به شما کمک می‌کند تا کم و کاستی های فعالیت خود را پیدا کرده و نقاط ضعف خود را تقویت کنید تا بهترین نتیجه‌ها را کسب کنید.

 

 

 

با شرکت در آزمون‌ های حرف آخر شما در محیطی نسبتا مشابه با محیط کنکور قرار می‌گیرید و به صورت کلی یک آشنایی نسبی با محیط کنکور پیدا می‌کنید. در اینجا سوالی که ممکن است در ذهن شما شکل بگیرد این است که چرا باید قبل آز کنکور، قرارگیری در محیط کنکور را تجربه کنید؟

جواب سوال واضح است. محیط کنکور محیطی کاملا متفاوت با امتحانت دیگر بوده و ممکن است شما را دچار استرس و اضطراب کند. اگر شما قبل آز قرار گیری در مجیط اصلی کنکور شرایط قرار گیری در محیط ‌های مشابهی که آزمون ‌های ‌آزمایشی حرف آخر برای شما فراهم می‌کند را تجربه کنید؛ در هنگام قرار گیری در سر جلسه کنکور آز استرس و اضطراب شما کاسته می ‌شود زیرا شما آز قبل با چنین محیطی یک آشنایی نسبی داشته‌اید.

چیزی که مسلم است این است که کاهش اضطراب و استرس بازدهی شما را تا حد زیادی بالا می‌برد پس به هیچ وجه آز تاثیر آزمون‌ های آزمایشی حرف آخر  در گرفتن نتیجه ‌ی باب میل خود چشم پوشی نکنید.

شما دانش آموزان عزیز برای دریافت تخفیف های پلکانی حرف آخر میتوانید به وبسایت مرکزی حرف آخر مراجعه کنید و یا با شماره 02166028126 تماس حاصل فرمایید.