هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 9 خرداد 1402
ساعت 14:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 23 مهر 1397 ساعت 17:00
دوشنبه 23 مهر 1397 11:34 ساعت
2018-10-15 17:00:44
شناسه خبر : 295405
 معاونت حقوقی رییس جمهور در ادامه اعتراف کرد که صحبت های حسن عباسی به هیچ عنوان کذب نبوده و دادگاه نیز بر صحت صحبت های وی تاکید کرده است.
معاونت حقوقی رییس جمهور در ادامه اعتراف کرد که صحبت های حسن عباسی به هیچ عنوان کذب نبوده و دادگاه نیز بر صحت صحبت های وی تاکید کرده است.
گروه سیاسی-رجانیوز: دولت می گوید او دست به دروغگویی زده اما دادگاه وی را از «نشراکاذیب» تبرئه کرد ولی به اتهام توهین حکم حبس برای وی صادر کرد.
 
به گزارش رجانیوز: به جرات می توان گفت هیچ دانشجویی نیست که نام حسن عباسی را نشنیده باشد. او که در سال های متمادی در همه دانشگاه های مهم کشور سخنرانی داشته به صراحت بیان، انقلابی بودن و دشمنی بالیبرالیسم و پیروان آن شناخته می شود.
 
اما این زیست انقلابی بدون هزینه نبوده است. او بارها در دولت های اصلاح طلب با شکایت دولتی ها، ممنوع البیان شدن و حتی زندان را تجربهکرده است. اینبار هم قرار است با محکومیت هفت ماهه راهی زندان شود اما از پیش مشخص است که مشی وی در راه مبارزاتی اش تغییر نخواهد کرد همچنانکه تغییر نکرده است.
 


عباسی را نترسانید.....mp4 | دانلود فیلم 

 
وکیل استادحسن عباسی گفته است سال ۱۳۹۵ دفتر ریاست جمهوری تحت دو عنوان «نشر اکاذیب» و «توهین به مسئولین» از حسن عباسی شکایت کرد. وی از اتهام نشر اکاذیب برائت گرفت اما در اتهام توهین مجرم شناخته شد و حکم ۷ ماه حبس قطعی وی ابلاغ شده است.
 
مشخص نیست اگر به اتهام توهین قرار باشد برای هر فرد حکم زندان صادر شود کسی که بارها منتقدین خود را بزدل، بی شناسنامه، مفسد، مزدور، تندرو و.... نامیده است باید به چه مقدار حبس محکوم شود.
 
رئیس جمهور که در فضای اغتشاشات دیماه سال 96 در تاریخ 11/9 از لزوم گوش دادن به اعتراضات مردم گفته بود: «یکی از خواسته های مردم این است که فضا را بازتر کنیم!»
 
روحانی در حالیکه اشرار و اغتشاشگران به نظام و انقلاب و امام توهین می کردند از لزوم تحمل کردن و باز شدن فضا صحبت می کرد که برای انتقادات عادی به دولتش به سرعت در شکایت نویسی دست به قلم می شود. در این خصوص وزرای وی هم به این نوع برخورد با منتقدین عادت کرده اند.
 
معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی امور حقوقی معاونت حقوقی رییس جمهوردر این خصوص می گوید: «این حکم قطعی است و بزودی اجرا می‌شود.»
 
علیرضا آذربایجانی در ادعایی عجیب گفت: «در طول سال‌های گذشته افرادی که اهل سخنرانی هستند و بعضاً از نمایندگان مجلس یا کسانی که به شکل‌های مختلف در دانشگاه‌ها و مراسم‌های مختلف حاضر می‌شوند مطالب کذبی علیه هیأت دولت یا رییس جمهور مطرح کرده و می‌کنند. ما سعی کردیم همیشه با اغماض از کنار این مسائل بگذریم اما بعضاً مواردی پیش می‌آید که سخنرانان محترم در صحبت‌هایشان رسماً نشر اکاذیب یا توهین به مقامات اصلی حکومتی می‌کنند.» 
 
او در ادامه اعتراف کرد که صحبت های حسن عباسی به هیچ عنوان کذب نبوده و دادگاه نیز بر صحت صحبت های وی تاکید کرده است: «حسن عباسی در دادگاه بدوی در ارتباط با «توهین‌»های مکرر محکومیت پیدا کرد اما در خصوص «نشر اکاذیب» دادگاه بدوی برای ایشان حکم برائت صادر کرد که با تجدید نظرخواهی ایشان از رأی محکومیت، پرونده به دادگاه تجدید نظر رفت و بعد از رسیدگی‌های مفصل در نهایت دادگاه تجدید نظر به استناد ماده ۶۰۹ قانون مجازات، ایشان را به ۵ فقره حبس ۷ ماهه محکوم کرد.»
 
ریاست جمهوری، عباس آخوندی وزیرمسکن و علوی وزیر اطلاعات سه تن از شاکیان وی بوده اند که هیچ کدام از آنها نتوانستند ادعای خود یعنی «نشر اکاذیب توسط دکترحسن عباسی» را اثبات کنند.
 
شنیده ها و اطلاعات منتشر شده در کانال تلگرامی استاد عباسی نشان می دهد که احتمالا شکایت ها به دلیل موارد زیر بوده است:
 
وزیر اطلاعات شاکی است که بیان نحوه‌ی وزیر شدن او و انتقادات به وی نشر اکاذیب است. این درحالی است که انتقاد او به وزیر به دلیل کوتاهی در معرفی دوتابعیتی ها بوده که در این سخنرانی به خاطره ای از شخص وزیر نیز در نداشتن سابقه اطلاعاتی اشاره می کند. در این سخنرانی عباسی علاوه بر وزیر اطلاعات از دستگاه قضایی، سازمان بازرسی و وزارت نفت آقای زنگنه نیز نام برده شده است. او در این سخنرانی از کم کاری مسئولان قوای مختلف که منجر به نارضایتی مردم شده است گلایه می کند.
 


ناکارآمدی اسلام و رهبری یا کسانی چون وزیراطلاعات؟.mp4 | دانلود فیلم 

 
عباس آخوندی نیز نتوانست از انتقادات حسن عباسی فرار کند. استادحسن عباسی در سخنرانی خود با اشاره به افتخار کردن آخوندی به لیبرال بودنش به او هشدار داده که جریان انقلابی با تفکر وی مقابله می کند و در این بیان به ذکر مثال های تاریخی پرداخته است که احتمالا لحن تند او موجب حکم حبس برای وی شده است.
 


آخوندی و لیبرال ها.mp4 | دانلود فیلم 

 
سخنرانی دیگر وی در خصوص «وحدت حوزه و دانشگاه» و توصیف نظر حسن روحانی در خصوص امتناع وجود علوم انسانی اسلامی که در تعارض مستقیم با دیدگاه رهبرانقلاب قرار دارد یکی دیگر از عصبانیت های دولتی ها را در پی داشته است. فیلم زیر قسمتی از تبیین این دیدگاه است.
 


وحدت_حوزه_و_دانشگاه_استاد_حسن_عباسی.mp4 | دانلود فیلم 

 
به نظر می‌رسد دولت روحانی به شعارهایی که می دهد اعتقادی ندارد. در غیر این صورت به صحبت های مطرح شده پاسخ منطقی می داد و با برخورد چکشی مانع آزادی بیان آنها نمی گشت.