هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 2 مرداد 1403
ساعت 17:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 15 مهر 1397 ساعت 17:27
يكشنبه 15 مهر 1397 16:21 ساعت
2018-10-7 17:27:06
شناسه خبر : 294216
نماینده مشهد در مجلس گفت: امروز فراکسیون امید که مسئولیتش با آقای عارف و فراکسیون مستقلین که مسئولیت آن با لاریجانی است به صورت هماهنگ با هم کار را پیش بردند و نقاب از صورت آقایان کنار زده شد.
 
به گزارش دانشجو، حجت الاسلام پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس در اجتماع معترضان به تصویب لایحه CFT در مقابل مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه خود می‌دانم از تمام کسانی که در مقابل مجلس تجمع کردند تا نگرانی خود را به نمایندگان اعلام کنند تشکر می‌کنم. 
 
وی افزود: اگر بخواهیم خوش بینانه به این اقدامات نگاه کنیم نگرانی‌ها و ابهامات فراوانی وجود دارد آقایان در ماجرای برجام وعده دادند که مشکلات اقتصادی و عمرانی مردم را با مذاکره حل می‌کنند، اما نه تنها برجام مشکلی را حل نکرد بلکه بر مشکلات کشور نیز اضافه کرد. 
 
پژمانفر افزود: یکی از مهمترین عوامل بازدارنده دشمن ظرفیت‌های اورانیوم کشورمان بود، اما با همین فریبکاری‌ها ۱۱ تن و ۸۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده تبدیل به ۱۷۰ کیلوگرم اورانیوم شد که هیچ اثری در این موقعیت ندارد. 
 
نماینده مردم مشهد افزود: امروز نیز به بهانه حل مشکلات اقتصادی مردم با مدیریت یویوگونه که یک بازی کودکانه است خودشان در بازار دلار مشکل ایجاد کردند و جای گفتگو و ادله فراوانی در این قضیه وجود دارد که این اتفاقات معمولی نبود. 
 
وی با بیان اینکه آقایان این کار را کردند تا مردم را نگرانی و عصبانی کنند که بگویند کشور در معرض خطر است، گفت: این نگرانی‌ها را به سمتی بردند تا صدایی را در کشور ایجاد کنند تا اتفاق جدید دیگری را در قالب CFT رقم بزنند، اما به لطف خدا و برکت خون شهدا و با وجود رهبر معظم انقلاب که در امتداد ائمه هدی پرچمداری اسلام را به دست گرفته است تهدید‌ها به فرصت تبدیل خواهد شد. 
 
پژمانفر اضافه کرد: امروز هزینه برجام این بلوغ را در کشور ایجاد کرده است تا مردم نسبت به مسائل این چنینی حساس شوند و این اتفاق بزرگی است. 
 
نماینده مردم مشهد با بیان اینکه امروز با احساس مسئولیت مردم آقایان دیگر احساس خطر می‌کنند و مجبورند در پشت درب‌های بسته تصمیم گیری کنند، تصریح کرد: احساس خطر آن‌ها به حدی است که حتی از یک پیامک هم واهمه دارند به گونه‌ای که تمام دستگاه‌های امنیتی با کسانی که پیامک‌ها را به نمایندگان ارسال کردند برخورد می‌کنند و از آن‌ها تعهد می‌گیرند که چرا به یک نماینده پیامک داده اید سوال این است که آیا رابطه بین وکیل و موکل باید این گونه باشد چرا یک موکل نمی‌تواند برای وکیل خود پیامک بزند و حرف خود را بگوید پس رابطه بین وکیل و موکل چه می‌شود؟
 
وی اظهار کرد: آنچه مشکلات را حل و تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کرد حضور مردم در صحنه است. 
 
پژمانفر با اشاره به اینکه تاکنون سه فراکسیون شامل فراکسیون امید فراکسیون اصولگرایان و فراکسیون مستقلین در مجلس حضور داشته اند، اما از امروز تنها دو فراکسیون اصولگرایان و امید را در مجلس داریم و دیگر فراکسیونی به نام مستقلین وجود ندارد، تصریح کرد: امروز فراکسیون امید که مسئولیتش با آقای عارف و فراکسیون مستقلین که مسئولیت آن با لاریجانی است به صورت هماهنگ با هم کار را پیش بردند در واقع امروز ما دیگر جریانی به نام جریان اصولگرای مستقل نداریم و نقاب از صورت آقایان کنار زده شد. 
 
نماینده مردم مشهد با بیان اینکه ما امروز تلاش کردیم تا آرای نمایندگان علنی شود، تصریح کرد: اگر تا امروز خیلی‌ها تلاش می‌کردند چهره خود را مخفی کنند، اما در جریان تصویب CFT نقاب از چهره آن‌ها برداشته شد از این رو دیگر کسی نمی‌تواند یک روز اینجا و روز دیگر در جای دیگری باشد. 
 
وی با تاکید بر اینکه باید رای نمایندگان به CFT شفاف بیان شود، گفت: تعداد آراء نشان می‌دهد که جریان حق مسیر خود را به درستی طی کرده است، چون با وجود جلساتی که برای نمایندگان تشکیل داده بودند تا بگویند اگر به لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم رای ندهید کشور دچار مشکلات اقتصادی و جنگ می‌شود، اما باز هم ۱۲۰ نفر از نمایندگان رای مخالف دادند و در مقابل ۱۴۰ نفر در موافقت به این لایحه رای دادند و این لایحه با ۲۰ رای اختلاف تصویب شد. 
 
پژمانفر با تاکید بر اینکه کسی حق ندارد مسئولیت خود را به گردن دیگری بیندازد از این رو هیچ نماینده‌ای نمی‌تواند بگوید من نمی‌توانم پاسخگوی مردم باشم، تصریح کرد: اگر نماینده‌ای را دعوت کردید و به دانشگاه شما نیامد آن را برای صد بار هم که شده اعلام کنید امروز باید در جامعه مطالبه گری درست کنند. 
 
نماینده مردم مشهد با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب گفته اند من به مردم امید دارم پس مردم باید آتش به اختیار عمل کنند، تصریح کرد: هنوز اول کار است و ما باید مطالبات خود را ادامه دهیم ما باید شفاف سازی کنیم در واقع کسانی که امروز به CFT رای دادند باید رای خود را شفاف اعلام کنند و این باید مطالبه مردم و دانشجویان باشد.
 
لازم به ذکر است این اجتماع پس از سخنرانی پژمان فر، نماینده مردم ملایر در مشهد به پایان رسید. 
 
دانشجویان در پایان این اجتماع تاکید کردند که مطالبه گری خود را در مراحل بعد از شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری خواهند کرد.
 


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home