هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1403
ساعت 15:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 9 مهر 1397 ساعت 17:28
دوشنبه 9 مهر 1397 17:20 ساعت
2018-10-1 17:28:38
شناسه خبر : 293478
صالحی به صراحت از شناسایی شدن دانشمندان ایران توسط دولت بدنام فرانسه به بهانه آموزش‌های علمی صحبت می‌کند. این بدین معناست که تیم مذاکره کننده در خوش بینانه ترین حالت، به دلیل خوش بینی نسبت به طرف غربی این ارتباط را قانونی کرده است.
صالحی به صراحت از شناسایی شدن دانشمندان ایران توسط دولت بدنام فرانسه به بهانه آموزش‌های علمی صحبت می‌کند. این بدین معناست که تیم مذاکره کننده در خوش بینانه ترین حالت، به دلیل خوش بینی نسبت به طرف غربی این ارتباط را قانونی کرده است.
گروه سیاسی-رجانیوز: هر دم از این باغ بری می رسد. برجام با اینکه زیرپای ترامپ لگدمال شده است باز هم خسارت های خود را به ملت ایران تحمیل می کند. اینبار داستان پر خطر لو رفتن دانشمندان هسته ای ایران است که علی اکبر صالحی به نوعی به آن اشاره می کند.
 
به گزارش رجانیوز: علی‌اکبرصالحی که یک پای مهم مذاکرات هسته ای و انعقاد نامبارک برجام بوده است در مصاحبه ای به توصیفات خلاف واقع همیشگی از برجام ادامه داده و حتی در ادعایی خنده‌دار گفته است: « صنعت هسته‌ای پس از برجام نه متوقف، نه کند شد بلکه سرعت یافت و امروز با آهنگی کاملا متناسب با امکانات خود در این صنعت پیش می‌رویم.»
 
گذشته از این ادعاها اما صحبت وی در خصوص رفت و آمد فرانسوی ها با دانشمندان هسته ای کشورمان محل بحث شده است. اینکه کشورهای خصم بتوانند به راحتی دانشمندان کشورمان را بشناسند و با آنها در ارتباط باشند، در حالی به صراحت توسط صالحی فاش شده است که سابقه سیاه ترور دانشمندان هسته ای کشورمان در کارنامه دولت‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و شرکای اروپایی‌شان ثبت شده است.
 
وی در گفت‌و‌گوی خود به این مساله اشاره می کند و به صراحت می‌گوید: «اکنون با فرانسه قرارداد بسیار خوبی داریم که در این قرارداد در بازه زمانی مشخص، ضمن آموزش نیروهای خود پروژه‌های تحقیقاتی مشترکی با فرانسه تعریف کرده‌ایم...بر اساس قراردادی که با فرانسوی‌ها بستیم دانشمندان ایرانی در فرانسه دوره خواهند دید و دانشمندان فرانسوی هم در ایران کارگاه‌های آموزشی برگزار خواهند کرد.»
 
وی به صراحت از شناسایی شدن دانشمندان ایران توسط دولت بدنام فرانسه به بهانه آموزش‌های علمی صحبت می‌کند. این بدین معناست که تیم مذاکره کننده در خوش بینانه ترین حالت، به دلیل خوش بینی نسبت به طرف غربی این ارتباط را قانونی کرده است. این درحالی است که اگر کشورهای اروپایی به دنبال پیشرفت علمی ایران در حوزه های علمی و به خصوص موارد مرتبط به بحث هسته ای بودند هیچگاه به تحریم های فراوان و فشار برای تحمیل برجام و محدودیت های طولانی مدت مبادرت نمی کردند.
 
پیش از این هم دولت در اقدامی عجیب به بازرسان آژانس اجازه داده بود تا به دانشگاه های مهم پایتخت و آزمایشگاه های آنها ورود کنند و کوچک‌ترین اقدامات و فعالیت های علمی ایران را زیر چتر اطلاعاتی خود قرار دهند.(ماموران بدنام آژانس در اتاق‌اساتید و آزمایشگاه دانشمندان ایرانی چه می‌کنند؟)
 
این اتفاق در حالی رخ داده بود که وزیر علوم دولت روحانی از آن اعلام بی اطلاعی کرد و بعد از فشار افکارعمومی مجبور به تایید خبر بازرسی شد. این اتفاق تاجایی ناگوار بود که بسیج اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر در محکومیت بازرسی پنهانی عوامل بیگانه از دانشگاه علم و صنعت، بیانیه ای اعتراضی صادر کرد و نسبت به نقض حاکمیت ملی هشدار داد: «متاسفانه با خبر شدیم که بازرسان آژانس انرژی اتمی اجازه یافته اند که در روز تعطیل و به صورت پنهانی اقدام به تفتیش و بازرسی از دفاتر کار اساتید و آزمایشگاه های دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ایران نموده و صحنه ای دیگر از فرآیند نقض استقلال و حاکمیت ملی جمهوری اسلامی را رقم زنند.»
 
واضح است که جاسوسی کشورهای بیگانه از کشورمان و شناسایی آنها تحت پوشش های مختلف انجام خواهد گرفت. قبلا رهبرانقلاب نسبت به این مهم هشدار داده بودند.  مقام معظم رهبری در دیدار با مسؤولان نظام در دوم تیرماه سال 94 با مطرح کردن خطوط قرمز مذاکرات هسته‌ای عنوان فرمودند: «با بازرسی‌های غیرمتعارف و پرس و جو از شخصیت‌ها هم به هیچ‌وجه بنده موافق نیستم. بازرسی از مراکز نظامی را هم نمی‌پذیریم همچنان که قبلاً هم گفتیم.»


دیدگاه کاربران

با سلام
در ارتباط اقدامات مشکوک مسئولين دولت آيا نهادهايي مانند شوراي امنيت ملي يا وزارت جلوي اين فرد مسئله دار را نمي‌توانند بگيرند؟
آيا بايد ساده لوحانه باور کنيم که نيت اين فرد ارتقاء علمي کشور است يا بايد شاهد ترورهاي بعدي دانشمندمان کشورمان باشيم

تا اینکه نخبه های هسته ای ایران شناخته شوند و سپس توسط عوامل موساد ترور شوند. مثل روز روشن است.

اینها اول باید به تعهداد برجامی خود عمل کنند بعدأ اجازه داد نزدیک شوند.بخاطر بدست اوردن اطلاعات بیشتر از اتمی کشور آمدن و آموزش را مطرح کردن.