هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1403
ساعت 07:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 بهمن 1395 ساعت 18:06
چهارشنبه 27 بهمن 1395 17:35 ساعت
2017-2-15 18:06:38
شناسه خبر : 266229
«آن مسئول اروپایی به مسئولین ما میگوید اگر برجام نبود جنگ در ایران حتمی بود؛ دروغ محض! چرا میگویند جنگ؟ چون ذهن برود به جنگ...»اینها قسمتی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی است که به یکی از ترفندهای دشمن برای بزک کردن برجام و بردن اذهان به سمت ناکجاآباد برای کاسبی سیاسی است.
«آن مسئول اروپایی به مسئولین ما میگوید اگر برجام نبود جنگ در ایران حتمی بود؛ دروغ محض! چرا میگویند جنگ؟ چون ذهن برود به جنگ...»اینها قسمتی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی است که به یکی از ترفندهای دشمن برای بزک کردن برجام و بردن اذهان به سمت ناکجاآباد برای کاسبی سیاسی است.
گروه سیاسی - رجانیوز، «آن مسئول اروپایی به مسئولین ما میگوید اگر برجام نبود جنگ در ایران حتمی بود؛ دروغ محض! چرا میگویند جنگ؟ چون ذهن برود به جنگ... جنگ واقعی جنگ اقتصادی و تحریم و گرفتن عرصه کار و فعالیت و فناوری در کشور است. ما را به جنگ نظامی متوجه میکنند تا از این غفلت کنیم. جنگ واقعی جنگ فرهنگی است.» اینها قسمتی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی است که به یکی از ترفندهای دشمن برای بزک کردن برجام و بردن اذهان به سمت ناکجاآباد برای کاسبی سیاسی است.
 
به گزارش رجانیوز، تلاش برای تبلیغ درباره احتمال بروز جنگ در صورت عدم  انقعاد توافق برجام، تکنیک مذاکراتی بود که طرف مقابل در ایام بحث و بررسی درباره برجام به کار برد تا با ایجاد هراس بتواند امتیازات بیشتری را از طرف ایرانی کسب کند. اما نکته عجیب آنجاست که این سخن دشمن در ماه های اخیر از زبان برخی چهره های داخلی نیز تکرار شده و به نوعی تکمیل کننده و کمک کننده به این طراحی و پازل کلان بوده است.
 
رجانیوز با سیری در سخنان مسئولان کشور برخی از این اظهارات را که خواسته یا ناخواسته کمکی در جهت ترویج این دروغ محض در جامعه بوده است منتشر می کند:
 
شروع سناریوی دروغ محض با مجیدانصاری
 
 
نخستین‌بار مجید انصاری، معاون پارلمانی رییس‌جمهور در اردیبهشت ماه امسال و درمراسم تجلیل از معلمان نمونه شهرستان اسلامشهر و چهاردانگه گفت: در دیدار آقای روحانی با رییس‌جمهوری فرانسه، ایشان به آقای دکتر روحانی گفتند تصمیم ما برای حمله به ایران قطعی بود ولی برای زمان آن تردید داشتیم و انتخابات ریاست جمهوری و توافق هسته‌ای سایه جنگ را از سر ایران برداشت!
 
محمدعلی نجفی: وقتی به این می‌اندیشم که اگر برجام اتفاق نیافتاده بود و توافق نشده بود، تنم می‌لرزد
 
 
 
محمدعلی نجفی، مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور نیز به تاسی از راهبرد دولت در دستاوردتراشی از برجام در شهر اراک گفت: «وقتی به این می‌اندیشم که اگر برجام اتفاق نیافتاده بود و توافق نشده بود، تنم می‌لرزد، اولاند در یک دیدار خصوصی صراحتاً گفت در مورد حمله به ایران به توافق رسیده بودیم و تنها اختلاف بر سر زمان و گستره حمله بود که به نتیجه نرسیده بود که فکر می‌کردم این را تنها در دیدار خصوصی می گوید اما در پایان نشست و وقتی بیرون آمدند در مصاحبه مطبوعاتی مشترک، باز سربسته اعلام کرد.»
 
رئیس جمهور درباره سایه جنگ چه گفت؟!
 
 
دکتر روحانی رئیس جمهوری کشور نیز بعد از اینکه مشخص شد برجام هیچ دستاورد اقتصادی نداشته است این جمله را ترجیع بند سخنرانی های خود قرار داد:«برجام سایه جنگ را از کشور دور کرد.»
 
حسن روحانی در سوم شهریور همدان در سفر به همدان اینگونه ابراز داشت:« امروز بعد از ۲۳ ماه مذاکره پیگیر توسط فرزندان انقلابی شما و دیپلمات های قهرمان ، به نقطه ای رسیده ایم که توانستیم سایه شوم جنگ را از سر مردم برداریم»
 
روحانی در 12 مرداد ماه سال جاری نیز در جریان یک مصاحبه تلویزیونی به ترسیم فضای قبل و پس از برجام پرداخت و گفت:«هر زمانی ممکن بود کشورمان با آتش و جنگ ناخواسته مواجه شود و امروز این تهدید رفع شده است.»
 
وی در سخنانی به مناسبت ساگرد برجام گفته بود:« یکی از موفقیت‌های برجام برداشتن سایه تهدید از سر مردم بود. پرونده ایران در شورای امنیت، در چارچوب فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار داده شده بود که زمینه را برای حمله نظامی به ایران آماده کنند و حتی در این زمینه به تفاهم هم رسیده بودند. مذاکرات توانست بهانه برای تهدیدات را برطرف کند
 
 
مسعود سلطانی فر نیز در جمع جوانان بوشهری با ذکر همان خاطره تکراری که انصاری از قول رئیس جمهور فرانسه گفته بود: درجریان مذاکرات دکتر روحانی و اولاند رئیس جمهور فرانسه در بهمن ماه سال گذشته که بنده هم دراین مذاکرات حضور داشتم، اولاند با صراحت گفت که گروه 5+1 در مورد اصل حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران اختلاف نظر نداشتند و فقط اختلاف نظر در زمان حمله بود.
 
سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در آذرماه امسال به این سناریو دامن زد و گفت: «با درایت رئیس جمهور خطر جنگ از سر کشور برداشته شد!» 
 
محمدجواد ظریف هم ازین غافله جا نماند. وی که قبلا نیز در جمع دانشجویان از نابودی سیستم دفاعی ایران با یک بمب توسط دشمن گفته ونشان داده بود که تلقی درستی از وضعیت دفاعی کشور و معادلات جهانی ندارد در دیدار با اعضای فراکسیون امید مجلس ابراز داشته بود:« برجام تهدیدی بزرگ را از کشور دور کرد»
 
همیشه پای یک نفوذی در میان است
 
 
حسین موسویان عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای که سابقه زندانی شدن به جرم ارائه اسناد محرمانه به بیگانگان را در پرونده خود دارد و قبلا در کتاب خود 15دلیل برای عدم توانایی حمله به ایران گفته بود، در یک سالگی برجام در مصاحبه ای با ایرنا ضمن برشمردن جنگ سایبری علیه تاسیسات هسته ای و ترور دانشمندان هسته ای کشورمان میگوید:« اینها خود نشانه های روشنی است در مورد اینکه احتمال حمله به تاسیسات هسته ای ایران هم وجود داشت.» و اینگونه نظر مثبت خود از طرح حمله آمریکا به ایران قبل از برجام را میگوید
 
وبازهم ولایتی...
 
 
ولایتی که قبلا در مسائل مختلفی در تیم هاشمی رفسنجانی قدم برداشته و با خوش خدمتی به این جریان سیاسی مورد لطف آنها قرار گرفته بود در برنامه متن و حاشیه که از شبکه سوم سیما پخش شد به صراحت این دروغ محض را تکرار کرد وگفت:« اگر این مذاکرات انجام نمی‌شد گزینه دیگر جنگ بود.» وی با این گفته خود سناریو ایجاد واهمه ساختگی از جنگ را تکمیل کرد و بار دیگر نشان داد که در آدرس غلط دادن توانایی ویژه ای دارد.
 
 این در حالی است که هاشمی رفسنجانی نیز در نشست سراسری با فرهنگیان کشور با تکرار این رویکرد اعلام کرد: اگر تحریم ها ادامه داشت، مقدمه یک جنگ دیگری بود یقینا، البته این احتیاج به استدلال دارد و لی من خودم مطمئنم که مقدمه یک جنگی بود که ما را از بین ببرند!
ناصرهادیان از تحلیل گران نزدیک به دولت نیز گفت: انتظاراتی که از برجام وجود داشت برآورده نشد اما رفع تحریم ها همه هدف ما در مذاکرات نبود بلکه جلوگیری از وقوع جنگ و شکست بن بست مهم تر از رفع تحریم ها است.
 
سید محمدصدر معاونت عربی و آفریقای وزرات امورخارجه در دولت اصلاحات نیز در مصاحبه ای گفته بود:« برجام و توافق هسته‌ای باعث شد کشور از خطر تهدید یک جنگ واقعی خلاص شود.»
 
به نظر می رسد این تلاش به دلیل عدم تحقق وعده های اقتصادی در پسابرجام رخ داد و سعی داشت  دستاوردتراشی برای برجام را برعهده بگیرد وادعا کند که سایه جنگ را از کشور دور کرده است با ریاست جمهوری ترامپ توسط رسانه های اصلاح طلب تقویت شد و ادعا شد که اگر برجام نبود حتما با جنگ سختی رو به رو میشدیم.
 
این درحالی است که این جریان سیاسی قادر نیست به این سوال پاسخ دهد که اگر آمریکا توان حمله نظامی به ایران را داشت چرا در دوران بوش جنگ طلب به ایران حمله نشد؟ چرا در سال 84 که فعالیت هسته ای از سرگرفته شد و یا در سال های بعد از آن و قبل از روی کار آمدن دولت حسن روحانی این اتفاق نیافتاد؟
 
چراکه امروز به گفته آمارها و تحلیل های صاحب نظران آمریکا در ضعیف ترین شرایط خود نسبت به چند دهه گذشته قرار دارد تا جائیکه دانلد ترامپ با شعارهای داخلی و ترمیم اقتصاد داخلی توانست بر اتاق بیضی شکل کاخ سفید وارد شود.
 
مقام معظم رهبری  قبلا نیز به این مهم اشاره فرموده بودند و تذکری ابراز داشتند:« در طول سال‌های گذشته گاهی اوقات سخنانی از جانب برخی مسئولان مطرح شده مبنی بر اینکه رفع تهدید نظامی و جنگ به‌دلیل فلان اقدام بوده است، درحالی که این سخنان صحیح نیست، زیرا تنها عامل رفع تهدید نظامی، «اقتدار دفاعی و نظامی» و «ایجاد ترس و رعب در دشمن» بوده و خواهد بود.»
 
کلیپی کوتاه از برخی اظهارنظرها در مورد ارتباط جنگ با برجام را خواهید دید:
 


video_2017-02-15_14-34-54.mov | دانلود فیلم 

 


دیدگاه کاربران

صالحی امیری هم در سفر اخیرش به شیراز همین حرف ا زده بود:

اتفاق مهمی شکل گرفت و اگر برجام نبود امروز یا باید به یک جنگ ناخواسته تن می دادیم یا از طریق مذاکره منافع مردم را تأمین می کردیم.

لینک خبر:

http://www.mehrnews.com/news/3857289/

تصحیح: *خوزستان

صالحی امیری هم در سفر اخیرش به خوزستان همین حرف ا زده بود:

اتفاق مهمی شکل گرفت و اگر برجام نبود امروز یا باید به یک جنگ ناخواسته تن می دادیم یا از طریق مذاکره منافع مردم را تأمین می کردیم.

لینک خبر:

http://www.mehrnews.com/news/3857289/