هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 خرداد 1403
ساعت 00:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 25 بهمن 1395 ساعت 12:55
دوشنبه 25 بهمن 1395 12:52 ساعت
2017-2-13 12:55:51
شناسه خبر : 266011
نقوی حسینی تصریح کرد: قرارداد و توافقات خارج از یک مکان رسمی آنهم در منزل سفیری که میهمان ماست امضا می‎شود تحقیر دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و تحقیر ملت ایران است
سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با بسیج، در واکنش به حضور چند تن از وزرای دولت در منزل سفیر سوئد برای امضای چند قرارداد عنوان کرد: این اتفاقی که در منزل سفیر سوئد رخ داده و تعدادی قرارداد امضا شده برخلاف عرف دیپلماتیک بین‎المللی و برخلاف منافع ملی کشور میزبان است.
 
 
نقوی حسینی افزود: مذاکرات، قراردادها و توافقات در مراجع رسمی و در مکانی که کشور میزبان تعیین می‎کند باید صورت بگیرد و تحت شرایط و مقررات و قوانین کشور میزان باید مراسمات برگزار شود و مقامات در آن شرکت کنند، ولو اینکه طرف قرارداد شرکت خصوصی و غیردولتی باشد اما این اقدام باید در یک مکان رسمی صورت بگیرد.
 
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: قرارداد و توافقات خارج از یک مکان رسمی آنهم در منزل سفیری که میهمان ماست امضا می‎شود تحقیر دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و تحقیر ملت ایران و برخلاف وعده دولت است که قول داده بود پاسپورت و منزلت ایرانی اعتبار پیدا کند. 
 
نماینده مردم ورامین در ادامه تاکید کرد: حضور مقامات، مسئولین و شرکت‎های طرف قرارداد در منزل سفیر یک شرکت، تحقیر و توهین به منزلت آن کشور است و اصلا قابل تحمل و قابل قبول نیست، آنهم با این شرایطی که وصف آن با تصاویر و گزارشاتی که ارسال شده عنوان می‎شود افرادی که آنجا حضور داشتند شئونات اسلامی و شئونات جمهوری اسلامی را رعایت نکرده بودند.
 
نقوی حسینی در توضیح بیشتر بیان کرد: هر کشوری که میهمان کشور دیگری در قالب روابط دیپلماتیک است موظف است کلیه شئونات اسلامی آن کشور را رعایت کند، این سوال مطرح می‎شود که چطور می‎شود مسئولین و مقامات ما و کسانی که طرف قرارداد هستند در یک چنین محفلی حاضر می‎شوند که خانم‎های بی‎حجاب حضور دارند که این اقدام آنها برخلاف شئونات دینی و اسلامی ماست.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در خاتمه در پاسخ به این سوال که آیا کمیسیون امنیت ملی به این موضوع ورود خواهد کرد گفت: ما بعد ازاینکه گزارشات را دریافت کنیم دراین باره تصمیم خواهیم گرفت.