هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 21 بهمن 1389 ساعت 17:44
پنجشنبه 21 بهمن 1389 21:14 ساعت
2011-2-10 17:44:05
شناسه خبر : 62618

حجت‌الاسلام والمسلمين پناهيان گفت: مقارن ظهر امروز و در آستانه ورود به سي‌وسومين سال پيروزي انقلاب اسلامي اعضاي شوراي مركزي قرارگاه عمار مركز راهبردي جبهه اهل ولاء انتخاب شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمين عليرضا پناهيان در گفت‌وگو با فارس افزود: ضرورت همفكري و همكاري نيروهاي فرهنگي فعال در انقلاب و در مقابله با دشمن و استكبار جهاني و فتنه 88 برگزاري جلسات مشترك و خودجوشي را با حضور ايشان فراهم آورد كه به قرارگاه عمار موسوم گرديد.

وي اظهار داشت: امروز با حضور 70 نفر از چهره‌هاي شاخص و فعال فرهنگي و مسئولين مؤسسات فرهنگي در تهران و سراسر كشور، اولين مجمع عمومي قرارگاه عمار برگزار و اعضاي شوراي مركزي برگزيده شدند.

وي يادآور شد:‌ قرارگاه عمار مجمع صاحب‌نظران، انديشمندان و فعالان جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي است كه براي تعميق بصيرت جامعه و تحقق منويات مقام ولايت فعاليت خود را آغاز كرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمين پناهيان گفت: قرارگاه عمار كانون فكر و انديشه براي سازماندهي عناصر فعال فرهنگي و سياسي و به دنبال تبيين و پيگيري ديدگاههاي مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و ساماندهي جبهه اهل ولاء و انديشه مي‌باشد.

عضو هيئت مؤسس و برگزيده مجمع عمومي براي عضويت در شوراي مركزي قرارگاه عمار افزود: مركز راهبردي در موضوعات مختلف فرهنگي در آينده كميته‌هايي تشكيل خواهد داد و در اين كميته‌ها وضعيت فرهنگي موجود رصد و اطلاع‌رساني و ارائه طريق و راهبرد خواهد كرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين پناهيان يادآور شد: اولين جلسه مجمع عمومي اعضاي شاخص و فعال فرهنگي بر ضرورت ايجاد اين مركز راهبردي تأكيد داشتند و در آينده علاوه بر افراد حاضر در اولين مجمع عمومي اعضاي اين تشكل توسعه خواهد يافت.

وي درباره ملاك انتخاب اعضاي مجمع عمومي اظهار داشت: ملاك انتخاب علاوه بر صلاحيت‌هاي عمومي از جمله اعتقاد و التزام عملي به ولايت مطلقه فقيه و تبعيت از مقام معظم رهبري و ضديت با استكبار جهاني و روحيه‌ دشمن‌ستيزي و مقابله با جريان فتنه سال 88 حضور فعال، چشمگير و تعيين‌كننده داشتند.

وي تأكيد كرد: تلاش ما در قرارگاه عمار اين است كه از ايفاي نقش حزبي پرهيز كرده و در اتخاذ انديشه و راهبردهاي فرهنگي و ساماندهي عناصر مؤثر نقش‌آفرين باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمين عليرضا پناهيان از توليد راهبرد در عرصه‌هاي فرهنگي و سياسي، هماهنگي نيروهاي فعال در جبهه فرهنگي و سياسي انقلاب، نظارت عمومي و نقد بر عملكرد نهادها و مراكز فرهنگي و سياسي نظام و عموم دستگاههاي حكومتي، بصيرت‌افزايي و نقش آفريني مؤثر و رصد و ديده‌باني در نبرد نرم جبهه فرهنگي استكبار و شناسايي دست‌هاي پيدا و پنهان دشمنان به عنوان برخي موضوعات فعاليت قرارگاه عمار ياد كرد.

وي توضيحاتي بيشتر درباره اهداف قرارگاه عمار را به روزهاي آينده موكول كرد كه متعاقباً منتشر خواهد شد.

در جلسه امروز قرارگاه عمار (مركز راهبردي جبهه اهل ولاء) 15 نفر از اعضاي شوراي مركزي انتخاب شدند كه اسامي آنها به شرح ذيل است:

1- حجت‌الاسلام والمسلمين عليرضا پناهيان (مسئول اتاق فكر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها)

2- حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي طائب استاد حوزه و دانشگاه

3- مهندس حاج‌ سعيد قاسمي (فعال فرهنگي و مدير مؤسسه فرهنگي ميثاق)

4- وحيد جليلي سردبير ماهنامه راه و عضو جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي

5- حجت‌الاسلام والمسلمين محمدمهدي ماندگاري (رئيس هيئت مديره مؤسسه فرهنگي سيره شهدا)

6- دكتر مهدي كوچك‌زاده نماينده مجلس و استاد دانشگاه

7- حجت‌الاسلام والمسلمين حميد رسايي نماينده مجلس و مديرمسئول هفته‌نامه 9 دي

8- نادر طالب‌زاده نويسنده و كارگردان و مجري برنامه راز

9- حاج حسين يكتا دبير سابق ستاد راهيان نور كشور

10- دكتر حسن عباسي رئيس مؤسسه بررسي‌هاي دكترينال بدون مرز

11- حجت‌الاسلام والمسلمين علي ثمري دبير هيئت مركزي گزينش كل كشور

12- سعيد حداديان مداح اهل بيت

13- حسين الله‌كرم عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي

14- حجت‌الاسلام والمسلمين روانبخش دبير سياسي نشريه پرتو سخن

15- حسين روشن (مسئول دبيرخانه قرارگاه عمار)

اعضاي هيئت مؤسس قرارگاه عمار نيز عبارتند از: حجج اسلام طائب، پناهيان، ماندگاري، رسايي و دكتر مهدي كوچك‌زاده، مهندس قاسمي، جليلي، دكتر عباسي، طالب‌زاده، حداديان، مداحي و يكتا. 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home