هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 تير 1403 ساعت 17:17
شنبه 2 تير 1403 17:16 ساعت
2024-6-22 17:17:33
شناسه خبر : 381542
بسیاری از افراد که به بیماری هموروئید یا بواسیر مبتلا هستند به دنبال معجزه درمان هموروئیدند. بیماری هموروئید یکی از بیماری‌های شایع نشیمنگاهی به شمار می‌رود که بر اثر التهاب و کشیدگی رگ‌های مقعد رخ می‌دهد. این بیماری به دلیل وضعیت ناخوشایندی که ایجاد می‌کند نیازمند درمان است و از آنجایی که هر درمانی نیاز به صرف وقت و هزینه دارد بیماران به دنبال درمانی هستند که عارضه هموروئید آنها را به سرعت و همچون معجزه درمان کند.

بسیاری از افراد که به بیماری هموروئید یا بواسیر مبتلا هستند به دنبال معجزه درمان هموروئیدند. بیماری هموروئید یکی از بیماری‌های شایع نشیمنگاهی به شمار می‌رود که بر اثر التهاب و کشیدگی رگ‌های مقعد رخ می‌دهد. این بیماری به دلیل وضعیت ناخوشایندی که ایجاد می‌کند نیازمند درمان است و از آنجایی که هر درمانی نیاز به صرف وقت و هزینه دارد بیماران به دنبال درمانی هستند که عارضه هموروئید آنها را به سرعت و همچون معجزه درمان کند.

 

معجزه درمان هموروئید چیست؟

 

معجزه درمان هموروئید با توجه به وضعیت این بیماری متفاوت است. در صورتی که بیماری در مراحل ابتدایی خود باشد بسیاری از درمان‌های خانگی و دارویی می‌توانند این بیماری را به ساده‌ترین شکل خود درمان کنند. در وضعیتی که هموروئید با این درمان‌ها بهبود پیدا نکند معجزه درمان بواسیر روشی به نام لیزردرمانی است که می‌تواند این بیماری را در مدت زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه به ساده‌ترین شکل خود درمان کند.

اینکه کدام روش درمانی می‌تواند معجزه درمان بواسیر فرد باشد به نظر پزشک باز می‌گردد و در واقع این فوق‌تخصص کولورکتال است که می‌تواند پس از معاینه بیمار و وضعیت بواسیر او تشخیص دهد که کدام روش درمانی می‌تواند معجزه درمان بواسیر فرد باشد.

در قدم اول به بیماران توصیه می‌شود با مشاهده علائم بواسیر که مواردی همچون احساس درد و خارش در ناحیه مقعد و خونریزی در هنگام اجابت مزاج هستند به پزشک مراجعه کنند تا پزشک بتواند تشخیص دهد که معجزه درمان هموروئید آنها چیست.

درمان بواسیر یا هموروئید چیست و چگونه انجام می‌شود؟

درمان بواسیر یا هموروئید بسیار به وضعیت بیماری بستگی دارد. بیماری هموروئید به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شود. بواسیر داخلی به وضعیتی گفته می‌شود که رگ‌های انتهایی راست‌روده دچار کشیدگی و التهاب شده‌اند. این هموروئید خود ۴ درجه دارد که در هر کدام از آنها وضعیت توده بواسیر و خروج آن از دهانه مقعد تفاوت دارد.

هموروئید خارجی زمانی رخ می‌دهد که رگ‌های ناحیه دهانه مقعد دچار کشیدگی و التهاب شده‌اند و حتی گاهی این التهاب و تورم به حدی است که افراد می‌توانند یک توده آبی رنگ ناشی از رگ‌های خونی آسیب‌دیده را در ناحیه مقعد خود ببینند.

درمان بواسیر یا هموروئید با توجه به هر کدام از انواع بواسیر و وضعیت بیماری متفاوت است. اگر پزشک تشخیص دهد بیماری هموروئید با درمان‌های خانگی و دارویی بهبود پیدا می‌کند این روش‌ها را پیشنهاد می‌دهد. درمان‌های خانگی مبتنی بر اقداماتی همچون اصلاح رژیم غذایی، تحرک بیشتر و مواردی از این دست است و در کنار آن استفاده از داروهای آنتی هموروئید جهت بهبود بیماری توصیه می‌گردد.

در صورتی که پزشک تشخیص دهد هموروئید فرد در وضعیت شدیدی به سر می‌برد و باید هرچه سریع‌تر برای درمان جدی آن اقدام شود روش‌هایی همچون جراحی یا لیزردرمانی را برای درمان بواسیر یا هموروئید پیشنهاد می‌دهد. اینکه کدام از این روش‌ها مناسب فرد است پس از معاینه مشخص می‌شود.

افراد می‌توانند برای درمان بواسیر یا هموروئید به مراکز درمانی تخصصی همچون مرکز درمان فوری مراجعه کنند و با استفاده از تخصص پزشکان این مجموعه و دستگاه‌های لیزر مجهز آن به درمان بواسیر یا هموروئید خود بپردازند.

دکتر بواسیر

درمان خانگی هموروئید چیست؟

بسیاری مواقع و در زمانی که بیماری هموروئید در مراحل ابتدایی خود است پزشکان درمان خانگی هموروئید را برای مداوا پیشنهاد می‌دهند.

درمان خانگی به تغییراتی در سبک زندگی گفته می‌شود که می‌توانند باعث درمان بواسیر یا هموروئید شود. درمان خانگی به طور معمول با روش‌های زیر انجام می‌شود:

تغییر رژیم غذایی

یکی از روش‌های درمان خانگی هموروئید اصلاح رژیم غذایی است. افراد مبتلا به این بیماری باید از مواد غذایی فیبردار در رژیم غذایی خود بیشتر استفاده کنند تا مدفوع آنها حجیم شود و به این ترتیب از ابتلا فرد به یبوست و فشار بیشتر به ناحیه آسیب‌دیده مقعد جلوگیری گردد.

مصرف آب کافی نیز در رژیم غذایی بسیار مهم است و باید فرد ۶ تا ۸ لیوان آب در طول روز بنوشد تا کمتر دچار یبوست شود.

استفاده از حمام سیتز

یکی از روش‌های درمان خانگی هموروئید استفاده از تشت آبگرم است. بیماران باید روزی ۲ تا ۳ بار و به مدت ۱۵ دقیقه در آب گرم بنشینند. این کار به افزایش گردش خون در ناحیه مقعد بسیار کمک می‌کند.

ورزش و تحرک بدنی

تحرک بدنی برای افزایش گردش خون و از طرفی جلوگیری از یبوست در بدن بسیار مهم است  و به همین دلیل باید حتماً به آن توجه کرد.

ورزش و همورویئد

استفاده از یخ در ناحیه مقعد

برای کمک به انقباض رگ‌های متورم شده بواسیر، قرار دادن یخ در ناحیه مقعد بسیار مهم است.

استفاده از داروهای گیاهی

یکی از روش‌های درمان خانگی هموروئید استفاده از داروهای گیاهی و روغن‌های گیاهی است. از جمله گیاهان و روغن‌ها می‌توان به روغن نارگیل، روغن‌زیتون، روغن بادام، زردچوبه، چای سیاه، آلوئه‌ورا و موم عسل اشاره کرد.

لیزر هموروئید چگونه انجام می‌شود و چه فوایدی دارد؟

لیزر هموروئید یکی از بهترین روش‌ها برای درمان عارضه بواسیر است که امروزه در بسیاری موارد جایگزین روش جراحی شده است. لیزر هموروئید روشی است که بدون بیهوشی و بستری شبانه و در مراکز تخصصی انجام می‌شود و مدت زمان درمان آن چیزی کمتر از ۳۰ دقیقه است.

در این روش درمانی از اشعه نوری پرتوان co2 استفاده می‌شود. پیش از انجام جراحی با استفاده از بی‌حس‌کننده ناحیه رکتوم بی‌حس می‌شود و سپس جراح اقدام درمانی لازم را بر روی هموروئید انجام می‌دهد و در نهایت یک پانسمان ساده بر روی زخم می‌گذرد. به دلیل اینکه در این روش عروق خونی در حین لیزر ترمیم می‌شوند بیمار هیچ‌گونه درد و خونریزی را تجربه نمی‌کند و می‌تواند پس از انجام لیزر با استراحتی کوتاه به فعالیت‌های روزمره خود مشغول شود.

لیزر هموروئید امروزه در مراکز درمانی مختلفی همچون مرکز تخصصی درمان فوری انجام می‌شود. در این مرکز تخصصی فوق‌تخصصان کولورکتال با استفاده از دستگاه‌های لیزر بسیار مجهز و به روز به درمان این بیماری می‌پردازند. دستگاه‌های این مجموعه از جمله دستگاه‌هایی هستند که باعث ایجاد گوشت اضافه در ناحیه مقعد و در نتیجه آن تنگی مقعد، بی‌اختیاری گاز معده و روده بزرگ نمی‌شوند و به همین دلیل به بیماران پیشنهاد می‌شود برای درمان بواسیر یا هموروئید خود به این مرکز تخصصی مراجعه کنند.

 2
پسندیدم

 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home