هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 29 فروردين 1403
ساعت 20:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 9 اسفند 1402 ساعت 15:40
چهارشنبه 9 اسفند 1402 15:29 ساعت
2024-2-28 15:40:04
شناسه خبر : 376256
ناتو ارسال نیروی زمینی به اوکراین را به دلیل ترس از تهدید روسیه رد کرد.
ناتو ارسال نیروی زمینی به اوکراین را به دلیل ترس از تهدید روسیه رد کرد.

گروه بین-الملل رجانیوز: ناتو ارسال نیروی زمینی به اوکراین را به دلیل ترس از تهدید روسیه رد کرد. اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان اعلام کرد که شرکت کنندگان کنفرانس پاریس ارسال نیروی زمینی توسط کشورهای عضو ناتو را رد کردند. به غیر از شولتز، نخست وزیر جمهوری چک و همچنین نخست وزیر لهستان که جزو متحدان اصلی اوکراین در جنگ مقابل روسیه به حساب می‌آیند و کمک‌های فراوانی را به کی‌یف ارائه کرده‌اند نیز احتمال ارسال نیروی زمینی به اوکراین را رد کردند.

 

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو نیز در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد: در حالی که اعضای این ائتلاف «حمایت بی‌سابقه‌ای» از اوکراین ارائه کرده‌اند، «هیچ برنامه‌ای برای حضور نیروهای رزمی ناتو در زمین در اوکراین وجود ندارد». علاوه بر اعضای نامبرده کشورهای یونان، مجارستان، آمریکا، اسلواکی و ایتالیا نیز از دیگر کشورهای مخالف اعزام نیروی زمینی از سوی ناتو به جنگ اوکراین هستند.

 

طبق تحلیل‌ها علت اصلی این مخالفت عدم تمایل ناتو به گسترش درگیری نظامی با روسیه است. به اعتقاد تحلیلگران این گسترش درگیری ممکن است منجر به درگیری هسته‌ای شود. طبق اعلام منابع غربی، روسیه کشورهای اروپایی و آمریکا را در خصوص تهدیدهای اعزام نیروی زمینی به جنگ اوکراین آگاه کرده است. در مقابل نیز فرانسه حامی اصلی طرح اعزام نیروهای زمینی ناتو به جنگ اوکراین است.

 

انتهای پیام/