هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1402
ساعت 18:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 17 آذر 1402 ساعت 23:27
جمعه 17 آذر 1402 23:21 ساعت
2023-12-8 23:27:49
شناسه خبر : 373130
بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی شهرستان فردیس استان البرز با حضور آیت‌الله رئیسی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و به سال‌ها انتظار مردم این خطه پایان داد.
بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی شهرستان فردیس استان البرز با حضور آیت‌الله رئیسی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و به سال‌ها انتظار مردم این خطه پایان داد.
گروه سلامت-رجانیوز: آیت‌الله رئیسی صبح امروز جمعه در ادامه برنامه‌های دومین سفر استانی دولت مردمی به استان البرز با حضور در شهر فردیس بیمارستان شهید سلیمانی این شهر را پس از ۱۲ سال انتظار مردم به طور رسمی افتتاح کرد.
 
رئیس جمهور پس از افتتاح رسمی بیمارستان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بازدید از بخش های مختلف این بیمارستان ضمن عیادت از بیماران به ویژه کودکان بیمار در گوش نوزاد تازه متولد شده در این بیمارستان اذان گفت.
 
بیمارستان شهید سلیمانی فردیس به عنوان نخستین بیمارستان در این منطقه، تا سال گذشته ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، اما سفر فروردین ماه سال گذشته رئیس جمهور به استان البرز نقطه عطفی برای جهش در تکمیل این بیمارستان و ده‌ها پروژه نیمه کاره و خاک خورده دیگر استان بود.
 
مساحت بیمارستان فردیس که در ابتدای کار ساخت آن در زمینی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع آغاز شده بود، با همکاری مدیریت شهری فردیس و دولت به ۲۹ هزار مترمربع افزایش یافت.
 
این بیمارستان با زیربنای ۲۴ هزار مترمربع در ۶ طبقه و هزینه ۷ هزار میلیارد ریال ساخته شده و دارای بخش‌های مختلف تخصصی و فوق تخصصی پزشکی است.
 
بیمارستان فردیس در قالب سه بلوک و به صورت عمومی (جنرال) ساخته شده و ظرفیت تعداد تخت‌های آی‌سی‌یو بیمارستان فردیس از هفت تخت به ۳۷ تخت افزایش یافته است.
 
۶۷ درصد اعتبارات ساخت این بیمارستان در طول ۲۰ ماه گذشته توسط دولت سیزدهم تامین شده و ۵۰ درصد عملیات ساخت تنها بیمارستان دولتی فردیس در یک سال اخیر محقق شده است.
 
رئیس جمهور پس از افتتاح بیمارستان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور در بخش نوزادان این بیمارستان در شهرستان فردیس اذان قرائت کرد.
 
انتهای پیام/