هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 13 آذر 1402
ساعت 02:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 28 آبان 1402 ساعت 11:46
يكشنبه 28 آبان 1402 11:37 ساعت
2023-11-19 11:46:13
شناسه خبر : 372611
پژوهشگر انرژی گفت: طرح بنزین برای همه به شرط اجرای صحیح در کوتاه‌مدت به توزیع عادلانه یارانه بنزین و حذف تورم ناشی از واردات بنزین کمک می‌کند اما در بلندمدت اگر ذیل یک برنامه جامع تعریف نشود می‌تواند چالش آفرین شود.
پژوهشگر انرژی گفت: طرح بنزین برای همه به شرط اجرای صحیح در کوتاه‌مدت به توزیع عادلانه یارانه بنزین و حذف تورم ناشی از واردات بنزین کمک می‌کند اما در بلندمدت اگر ذیل یک برنامه جامع تعریف نشود می‌تواند چالش آفرین شود.
گروه اقتصاد-رجانیوز: سید احسان حسینی پژوهشگر حوزه انرژی در گفت‌وگو با خبرنگار رجانیوز درباره مصوبه روز گذشته کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه درباره طرح «بنزین برای همه» عنوان کرد: طبق این طرح، دولت به جای تخصیص سهمیه بنزین به هر خودرو، آن را به هر فرد اعطا می‌کند که در مدل آزمایشی اجرای این طرح در جزیره کیش، به هر فرد ماهانه ۲۰ لیتر بنزین تخصیص داده شد.
 
وی افزود: البته توجه داشته باشید که سهمیه بنزین خودروهای عمومی مثل تاکسی‌ها، اسنپ‌ها و غیره مشمول طرح بنزین برای همه نمی‌شود و صرفا این مدل ناظر به مصرف بنزین در خودروهای شخصی است.
 
سید احسان حسینی در این باره افزود: هم‌اکنون حدود ۴۵ درصد از خانوارها فاقد خودرو هستند و از یارانه بنزین سهمیه ندارند. طبق گزارش شرکت بهینه‌سازی سهم دهک دهم از یارانه بنزین ۱۷.۵ برابر دهک اول است. با اجرای این طرح، توزیع یارانه بنزین عادلانه خواهد شد.
 
پژوهشگر انرژی گفت: طبق گزارش مرکز آمار به شرط اجرای صحیح این طرح، یارانه بنزین از دهک‌های بالا به دهک‌های پایین سرازیر می‌شود زیرا مصرف بنزین دهک‌های پایین کمتر از سهمیه ماهانه و دهک های بالا بیشتر از سهمیه ماهانه خواهد بود و بدین ترتیب دهک های بالا مجبور به خرید بنزین از دهک های پایین در بازار انرژی هستند.
 
وی تاکید کرد: ضمن اینکه هزینه مصارف بیش از تولید بنزین در کشور از جانب دهک‌های بالای جامعه نیز به جای بودجه دولت از جیب مرفهان پرمصرف تامین خواهد شد و آنها مجبور به خرید بنزین از واردکنندگان می‌شوند و در نتیجه تورم ناشی از کسری بودجه دولت ایجاد نمی‌شود.
 
حسینی بیان کرد: البته همه این مزایا به شرط اجرای صحیح طرح با رعایت ملاحظات منطقه‌ای و رفع پیچیدگی‌های مربوط به ایده کلی این طرح است و طبیعتا هر طرح خوبی اگر بد اجرا شود ممکن است نه تنها فایده‌ای نداشته باشد بلکه آسیب نیز بزند.
 
پژوهشگر انرژی گفت: اما نکته مهم اینکه این طرح حتی اگر به درستی نیز اجرایی شود، صرفا یک منافع کوتاه مدت خواهد داشت که به زودی اثر آن از بین می‌رود. زیرا با بازتوزیع عادلانه یارانه بنزین که نمی‌توان جلوی روند صعودی مصرف بنزین را گرفت.
 
وی اظهار داشت: اما اگر طرح بنزین برای همه ذیل یک برنامه جامع تعریف شود که در آن اصلاح صنعت خودروسازی و اسقاط خودروهای فرسوده، توسعه حمل و نقل عمومی و غیره تعریف شود، آنگاه می‌تواند نقش قابل قبولی از جنبه قیمتی بر کنترل مصرف داشته باشد.
 
حسینی اشاره کرد: تجربه نشان داده است که روند مصرف بنزین از مسیر تقویت کردن راهکارهای جایگزین کم می‌شود و نه صرفا با تغییر قیمت. در نتیجه اگر طرح بنزین برای همه ذیل برنامه جامع تعریف نشود در بلندمدت می‌تواند برای کشور آسیب‌زا باشد.
 
انتهای پیام/