هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 بهمن 1401
ساعت 09:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 8 آذر 1401 ساعت 16:34
سه شنبه 8 آذر 1401 16:18 ساعت
2022-11-29 16:34:56
شناسه خبر : 362823
گزارش دفتر نظارت و بازرسی رژیم اسرائیل درباره اوضاع نظامیان زن شاغل در ارتش، پلیس، دستگاه امنیت عمومی (شاباک) و اداره زندان های این رژیم فاش کرد که حدود یک سوم آنها مورد آزار و اذیت جنسی همکاران و فرماندهان خود قرار گرفته اند.
دفتر نظارت و بازرسی رژیم اسرائیل در گزارشی فاش کرد؛

اسرائیل غرق در فساد اخلاقی/ تجاوز فرماندهان به یک سوم نظامیان زن

گزارش دفتر نظارت و بازرسی رژیم اسرائیل درباره اوضاع نظامیان زن شاغل در ارتش، پلیس، دستگاه امنیت عمومی (شاباک) و اداره زندان های این رژیم فاش کرد که حدود یک سوم آنها مورد آزار و اذیت جنسی همکاران و فرماندهان خود قرار گرفته اند.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: خبرگزاری فلسطینی «سما» امروز (سه شنبه) نوشت: بر اساس گزارش دفتر نظارت و بازرسی رژیم اسرائیل که به بررسی حمایت از نظامیان زن در خدمت وظیفه پرداخته و دیروز (دوشنبه) منتشر شد، ۲۲ درصد از نظامیان زن شاغل در پلیس، ۲۷ درصد از نظامیان زن وظیفه در نیروهای گارد امنیتی و ۳۸ درصد از نظامیان زن در حال خدمت در ارتش در طول خدمت مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند.

 
این گزارش فاش کرد که از هر چهار نظامی زن در دوران خدمت وظیفه، یک نفر، یک یا چند بار مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است و این آمار از پاسخ ۱۶۱ نفر از ۶۴۴ نظامی زن در خدمت وظیفه که به پرسشنامه دفتر نظارت و بازرسی پاسخ دادند، به دست آمده است.
 
بر این اساس، جمعیت نظامیان زن که در خدمت وظیفه در اداره زندان‌های رژیم اسرائیل کار می‌کنند، حدود ۳۸ درصد بیشتر از سایرین در معرض تجاوز جنسی قرار گرفته اند.
 
گزارش یاد شده اشاره کرد که حدود ۷۰ درصد تعرض و آزار و اذیت جنسی علیه نظامیان زن توسط نظامیان یا فرماندهان مرد که در حال خدمت دائمی بوده اند، انجام شده است. براین اساس، ۵۲ درصد از این نظامیان زن (۱۴۴ نفر) توسط نظامیان یا فرماندهانی که در حال خدمت دائمی بوده اند، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند و ۱۹ درصد گزارش داده اند که مستقیم یا غیر مستقیم مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.
 
همچنین مشخص شد که کمتر از نیمی از نظامیان درحال خدمت وظیفه در پلیس، شاباک و سرویس‌های امنیتی (۹۶ نفر از ۲۰۹ نظامی زن درحال خدمت وظیفه یعنی حدود ۴۶٪) در پرسشنامه گزارش داده‌اند که در طول خدمت خود مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.
 
در گزارش دفتر نظارت و بازرسی رژیم اسرائیل همچنین آمده است که حدود ۳۳ درصد از نظامیان در ارتش اسرائیل اظهار داشتند که از زمان جذب خدمت شدن یک یا چند بار مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.
 
این گزارش فاش کرد که ارتش رژیم اسرائیل نظرسنجی‌های خود را برای عموم منتشر نمی‌کند و نتایج آن را به کمیته ارتقای وضعیت زنان و برابری جنسیتی در کنست (پارلمان) ارائه نمی‌کند.
 
«ماتنیاهو انگلمن» بازرس رژیم صهیونیستی اشاره کرد که از طریق نظرسنجی‌های انجام شده توسط پلیس در سال‌های ۲۰۱۶.۲۰۱۸ و ۲۰۲۱ که در آن از نظامیان زن در حال انجام وظیفه پرسیده شد که آیا در طول سال گذشته با آزار جنسی مواجه شده‌اند یا خیر؟ و مشخص شد که گزارش افسر وظیفه در مورد آزار و اذیت جنسی به ویژه در میان زنان افزایش قابل توجهی داشته است.
 
در همین حال، ۶.۴۴ درصد از افسران پلیس زن اسرائیلی گزارش داده‌اند که در سال ۲۰۲۱ توسط یک افسر پلیس مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.
 
انگلمن گفت: نظامیان زن قربانی - که چه از جانب نظامیان مرد در خدمت وظیفه و چه از جانب افسران مرد شاغال به طور دائمی- مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته اند.
 
وی افزود: نباید در قبال این واقعیت بی توجه باشیم که به ۷۰ درصد شکایات نظامیان زن به درستی رسیدگی نشده و در دستور کار قرار نگرفته است زیرا روند آزار و اذیت جنسی علیه آن‌ها مشاهده می شود؛ بدون اینکه حمایتی از سطح مقامات و فرماندهی از آنها صورت گیرد.
 
انتهای پیام/