هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 آذر 1402
ساعت 20:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 23 آبان 1401 ساعت 20:32
دوشنبه 23 آبان 1401 20:10 ساعت
2022-11-14 20:32:02
شناسه خبر : 362462
رئیس جمهور چین به رئیس جمهور آمریکا هشدار داد که از «خط قرمز» چین بر سر جزیره تایوان عبور نکند و در پی ترسیم مسیر صحیح در روابط با پکن باشد.
رئیس جمهور چین به رئیس جمهور آمریکا هشدار داد که از «خط قرمز» چین بر سر جزیره تایوان عبور نکند و در پی ترسیم مسیر صحیح در روابط با پکن باشد.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: رئیس جمهور چین روز دوشنبه در شهر «بالی» در اندونزی  به «جو بایدن» همتای آمریکایی خود هشدار داد که از «خط قرمز» چین بر سر جزیره تایوان عبور نکند.

 
به گزارش رجانیوز، «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین  در دیدار با رئیس جمهور آمریکا در شهر «بالی» در اندونزی  و در حاشیه نشست «گروه ۲۰» اظهار داشت: «مسئله تایوان بخش اصلی منافع چین، زیربنای پایه سیاسی روابط چین و آمریکا و اولین خط قرمزی است که نباید در روابط با چین آمریکا از آن عبور کند.»
 
شی از بایدن خواست تا مسیر صحیح را در روابط پکن و واشنگتن ترسیم کند و روابط بین چین و ایالات متحده را ارتقاء بخشد.
 
بایدن نیز به شی جین‌پینگ گفت که اقدامات تهاجمی چین علیه تایوان، صلح را به خطر می‌اندازد. کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که بایدن به اقدامات تهاجمی فزاینده چین در قبال تایوان اعتراض کرده و گفته است که این اقدامات صلح و ثبات را در سراسر منطقه تضعیف می‌کند.
 
کاخ سفید اعلام کرد که بایدن و شی  توافق کردند که  جنگ اتمی هرگز نباید صورت گیرد.
 
 
 
چین پس از بازدید «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان امریکا از این جزیره  بسیاری از تماس‌های معمول خود را با آمریکا قطع کرد. این اقدام  خشم چین را برانگیخت و این کشور کماکان در حال برگزاری رزمایش و ماموریت‌های نظامی اطراف این جزیره است.
 
یک مقام ارشد نظامی چین  اخیرا گفت که ارتش این کشور برای هرگونه جنگ آماده خواهد بود. ژنرال «وی فنگه» وزیر دفاع چین این سخنان را در جریان میزگردی در حاشیه کنگره حزب کمونیست چین در «پکن» بیان کرد.
 
ژنرال وی فنگه گفت که چین با شرایط امنیت ملی سخت و شدید مواجه است و برای ارتش مهم است که به دستورات «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین پایبند باشد.
 
پایان پیام/