هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 12 آذر 1402
ساعت 13:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 18 مرداد 1401 ساعت 12:31
سه شنبه 18 مرداد 1401 12:29 ساعت
2022-8-9 12:31:34
شناسه خبر : 359699
شما این امکان را دارید که برای اطلاع از حقوق قانونی خود در تمام مسائل حقوقی، به سامانه حقوقی بنیاد وکلا مراجعه نموده و از مطالب حقوقی و مشاوره‌های تخصصی آن استفاده نمایید.

ضمنا با مطالعه این مطالب تا حد بسیار زیادی اطلاعات شما در زمینه مشاوره حقوقی و مباحث مربوط به آن بروز تر خواهد شد.

مشاوره حقوقی توسط وکیل دادگستری

اگر برایتان سال شده که چه کسی وکیل دادگستری محسوب می‌شود باید بگوییم که شخصی که به موجب عقد وکالت از سوی شخص دیگری (حقیقی یا حقوقی) مامور به انجام کاری می‌شود، وکیل نام دارد. 

وکیل دادگستری هم به کسی گفته می‌شود که که در رشته حقوق تحصیل کرده و آزمون‌ها و دوره کارآموزی برای کسب پروانه وکالت گذرانده باشد. 

کسی می‌تواند به عنوان وکیل دادگستری در مراجع قضایی طرح دعوی و از حق موکل خود دفاع کند که پروانه وکالت داشته باشد.

ویژگی‌های یک مشاور حقوقی خوب 

کسب اطلاعات حقوقی از دوستان یا آشنایان  را نباید به معنی یک مشاوره حقوقی کامل دانست. 

حتی برخی از فارغ‌التحصیلان رشته حقوق که از جریان مباحث حقوقی فاصله گرفته‌اند، به دلیل گستردگی این علم، مشاوران حقوقی خوب و مناسبی در برخی موضوعات، برای شما نخواهند بود. 

مشاور حقوقی واقعی، بر اساس توافقنامه‌ای که بین وکیل و موکل به امضا می‌رسد، و به موجب آن یک موضوع حقوقی خاص به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی یا از طریق بسترهای دیگر، مورد بررسی کارشناسی قرار می‌گیرد، و طبق آن مشتری ضمن ارائه کامل مشکلات حقوقی خود به وکیل یا کارشناس، راه و روش پیگیری و رفع آن مشکل را با دریافت مشاوره مقطعی، کسب می‌نماید را می‌توان یک مشاوره حقوقی به معنای خاص آن به شمار آورد.

پس می‌توان گفت مشاور حقوقی، فردی است که به تمامی موضوعات و مسائل حقوقی، اعم از کیفری، خانواده، امور ثبتی، امور کار و کارگری، ارث، امور تجاری، ثبت شرکت‌ها، آیین‌نامه‌های مختلف، قوانین جاری، آرای وحدت رویه قضایی و سایر موضوعات، به خوبی آگاهی و تسلط کامل دارد. 

در دنیای امروز کسب مشاوره حقوقی در موضوعات متنوع و برای کسب اطلاعات فردی و سازمانی، به شدت مورد نیاز است. همه افراد برای احقاق حقوق خود و بسیاری از مسائل مرتبط کاری، تجاری، سازمانی، امور شرکت‌ها و غیره، نیازمند کسب مشاوره با کارشناسان حقوقی با تجربه به آسان‌ترین شکل آن هستند. 

مطابق آنچه گفته شد مشاوران ما در سامانه حقوقی بنیاد وکلا در موضوعات مختلف و با روش‌های مختلف به ارائه مشاوره حقوقی می‌پردازند که همه آن‌ها از ویژگی منحصر به فردی برخوردار هستند:

 • قدرت سخن وری بالا و توانایی کامل برای متقاعد کردن افراد 
 • تسلط کامل بر مقررات و قوانین حقوقی مرتبط در تمامی زمینه‌ها
 • دلسوزی و مسئولیت پذیری 
 • رعایت انصاف و عدالت 
 • تسهیل موضوعات و مسائل حقوقی   
 • شجاعت، جسارت و قدرت تصمیم گیری بالا
 • مجرب و حاذق بودن، صداقت، تعهد و موضوعات دیگر، از خصوصیات مشاوران ما در این سامانه حقوقی است.

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در خصوص ثبت شکواییه یا ارائه لایحه دفاعیه یا طرح دادخواست حقوقی و بسیاری از موضوعات حقوقی و کیفری، مشاوره حقوقی بنیاد وکلا را از دست ندهید. یک مشاوره ساده و سریع، قطعا از مشکلات طولانی و سنگین آینده جلوگیری می‌نماید.

کدام مشاوره‌های حقوقی در سامانه حقوقی بنیاد وکلا ارائه می‌شود؟

 • مشاوره حقوقی در مسائل مربوط به خانواده 
 • مشاوره حقوقی در امشاوره حقوقیمور مدنی
 • مشاوره حقوقی در امور ملک و املاک
 • مشاوره حقوقی در خصوص چک
 • مشاوره حقوقی در امور کیفری
 • مشاوره حقوقی در زمینه ارث 
 • مشاوره حقوقی در امور مالیاتی 
 • مشاوره حقوقی در امور تجاری 
 • مشاور حقوقی آنلاین و حضوری

 

سامانه حقوقی و قضایی بنیاد وکلا یک سامانه حقوقی پیشرو است، که مطلوبترین مشاوره‌های تخصصی را در بسیاری از مسائل حقوقی در کشور ارائه می‌کند. 

این سامانه با بهره‌مندی از مجرب‌ترین متخصصان در حوزه‌های مختلف حقوقی، توانسته است تا به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و مشکلات حقوقی آنها را در اسرع وقت مرتفع نماید.

مشاوره حقوقی، یکی از خدماتی است که این سامانه‌ حقوقی اقدام به ارائه آن به متقاضیان می‌کند. امکان برقراری ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری، راهی سریع و آسان را برای موفقیت در یک پرونده حقوقی به روی شما باز خواهد کرد.

مشاوره حقوقی بنیاد وکلا

البته فراموش نکنید که بهترین زمان برای کسب خدمات مشاوره حقوقی، قبل از هر اقدامی خواهد بود. وارد شدن در یک بحران حقوقی، نیاز به یک راهنمای کارکشته و حاذق داشته تا شما را در مسیر درست آن قرار دهد.

بیشتر موضوعات حقوقی و مسائل کیفری دارای جزئیات و پیچیدگی‌ها فراوانی است که عدم آگاهی نسبت به آن‌ها، پایمال شدن حقوق فردی یا جمعی را به دنبال خواهد داشت. 

پس اگر برای شما هم یک موضوع‌ حقوقی یا قانونی پیش بیاید و یا نیاز داشته باشید که در مورد قرارداد یا امور مربوط به شرکت خود تصمیم مهمی بگیرید، یا چنانچه به دنبال مشاوره حقوقی در هر زمینه‌ای هستید و یا یک موقعیت کاملاً خاص دارید و نمی‌توانید جوابی برای آن پیدا کنید پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی بنیاد وکلا استفاده نمایید.

امیدواریم با مطالب مطرح شده توانسته باشیم لزوم ارائه یک مشاوره خوب توسط یک وکیل آنلاین مجرب را برای مخاطبین محترم بنیاد وکلا مشخص کرده باشیم. با وکلا و مشاوران ما در وقت و هزینه های خود صرفه جویی نمایید.