01/2/17 - 12:19 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 357421
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با تدابیری که صورت گرفت ۸۵ درصد مردم کشور توانستند ۲ دز واکسن کرونا را تزریق کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با تدابیری که صورت گرفت ۸۵ درصد مردم کشور توانستند ۲ دز واکسن کرونا را تزریق کنند.
 
به گزارش رجانیوز ،بهرام عین اللهی روز شنبه در مراسم تجدید میثاق مدیران وزارت بهداشت با آرمان های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام راحل افزود: رمز موفقیت ایران در کاهش چشمگیر آمار کرونا را استقبال و همراهی مردمی از برنامه های دولت مردمی است.
 
وی با گرامیداشت یاد ۳۰۰ شهید مدافع سلامت، اظهار داشت: شهدای مدافع سلامت طی این دو سال کرونایی تا آخرین نفس برای نجات جان مردم ایستادند و از هیچ تلاشی برای ارتقای سلامتی مردم و سربلندی نظام دریغ نکردند.
 
عین اللهی خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم با واکسیناسیون بسیار گسترده و در مدتی کوتاه با همراهی و مشارکت مردم، توانستیم اقدامات بسیار بزرگی انجام دهیم، به نحوی که اکنون ۸۵ درصد مردم دو دُز واکسن خود را دریافت کرده اند و به رکورد تزریق روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار و هفتگی بیش از ۸ میلیون دز تزریق واکسن رسیده ایم.
 
وی با بیان این که همه ما مدیون فداکاری ها و تلاش های امام خمینی برای برپایی و استقرار نظام جمهوری اسلامی و این انقلاب شکوهمند هستیم، اظهار داشت:  برای همین در اولین روز از هفته سلامت در حرم امام راحل حضور یافتیم تا با آرمان های امام و انقلاب تجدید میثاق کنیم.
 
وزیر بهداشت گفت: یکی از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی رشد علوم پزشکی در همه زمینه ها و استقلال کشور در تمام ابعاد نظام سلامت بود که همه این ها را مرهون رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی هستیم.
 
وی با اشاره به این که در نظام شاهنشاهی با وجود اتکای کشور به قدرت های جهانی در تمام زمینه ها از جمله علوم پزشکی و سلامت وابسته به بیگانگان بودیم، تصریح کرد: امروز پس از گذشت ۴۳ سال از برپایی نظام اسلامی ایران در تمام رشته های تخصصی و فوق تخصصی علوم پزشکی، کشور نه تنها استقلال یافته بلکه در منطقه پیشتاز است.
 
عین اللهی افزود: تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پس از انقلاب اسلامی با رشد ۱۰ برابری همراه بود به نحوی که امروز نه تنها نیازهای درمانی کشور را پاسخگو هستیم بلکه از کشورهای همسایه برای درمان به بیمارستان های ایران مراجعه می کنند و یکی از توفیقات دیگر تولید نیروهای بسیار خبره و متعهد در حوزه پزشکی است.
 
وی حضور ایران در جمع ۵ کشور برتر دنیا در حوزه سلول های بنیادی را مورد اشاره قرار داد و اظهارداشت: شیوع بیماری کرونا یک آزمون بزرگ جهانی بود که جمهوری اسلامی ایران با درخشش کادر سلامت توانست در بالاترین رتبه های جهانی قرار گرفته و در آخرین آمار اعلام شده تعداد فوتی ها تک رقمی شد که به نسبت کشورهای بزرگ دنیا آمار بسیار بهتر و قابل توجه تری است.