هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 18 مرداد 1401
ساعت 14:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 25 دى 1400 ساعت 11:50
شنبه 25 دى 1400 11:12 ساعت
2022-1-15 11:50:53
شناسه خبر : 354472
به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه، طی عملیاتی گروه هکری REvil به درخواست آمریکا منحل و اعضای گروه دستگیر شدند.
به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه، طی عملیاتی گروه هکری REvil به درخواست آمریکا منحل و اعضای گروه دستگیر شدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، عملیات دستگیری هکرها یکی از نمونه‌های نادر همکاری آمریکا و روسیه در زمان افزایش تنش‌ها بین دو کشور به دلیل اوکراین است.
 
به گفته یک مقام ارشد آمریکا، دولت این کشور از دستگیری مجرمان سایبری استقبال کرده است. او در این باره گفت: متوجه شدیم یکی از افراد دستگیر شده مسئول حمله سایبری به شرکت کلونیال پایپ لاین در بهار ۲۰۲۱ بوده است. حمله سایبری مذکور در ماه می ۲۰۲۱ میلادی انجام شد و در پی آن کمبود بنزین در سواحل شرقی آمریکا به وجود آمد. در این عملیات هک از نرم افزار رمزگذاری به نام « دارک ساید» استفاده شد که توسط گروه REvil توسعه یافته بود.
 
طی عملیات سرویس امنیت فدرال روسیه و پلیس ،۲۵ مکان جستجو و ۱۴ نفر دستگیر شدند. همچنین در این فرایند ۴۲۶ میلیون روبل، ۶۰۰ هزار دلار، ۵۰۰ هزار یورو، تجهیزات رایانشی و ۲۰ خودروی لوکس نیز کشف و ضبط شد.
 
همچنین دادگاهی در مسکو ۲ نفر از افراد دستگیر شده را به نام‌های رومن مورومسکی و آن دری بسونوف شناسایی و به مدت ۲ ماه بازداشت کرده است. ۲ شهروند اهل مسکو به رویترز اعلام کرده‌اند مورومسکی یک توسعه دهنده وب است که به آنها کمک کرده بود وب سایت‌هایی برای کسب و کارشان راه اندازی کنند.
 
به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه، دولت این کشور اقدام انجام شده علیه گروه هکری را به طور مستقیم به واشنگتن اعلام کرده است. در بیانیه این سازمان آمده است: تحقیقات براساس درخواست آمریکا انجام شده است. سازمان مجرمانه مذکور اکنون دیگر وجود ندارد و زیربنای اطلاعاتی که برای مقاصد مجرمانه به کار می‌برد نیز خنثی شده است.
 
اعضای این گروه هکری در صورت محکومیت ممکن است با ۷ سال زندان روبرو شوند. البته خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد اعضای گروه هکری که شهروند روسیه باشند، به آمریکا مسترد نمی‌شوند.