00/10/15 - 13:21 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 354209
«اطلس مقاومت و مکتب حاج قاسم» با حضور حجت الاسلام آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و امیر فخری رئیس سازمان جغرافیایی وزارت دفاع رونمایی شد.
«اطلس مقاومت و مکتب حاج قاسم» با حضور حجت الاسلام آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و امیر فخری رئیس سازمان جغرافیایی وزارت دفاع رونمایی شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، آیین رونمایی از «اطلس مقاومت و مکتب حاج قاسم» با حضور حجت الاسلام آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، امیر فخری رئیس سازمان جغرافیایی وزارت دفاع و حجت الاسلام مهدی فرمانیان سرپرست معاونت علمی فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت (ع) در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح برگزار شد.
 
امیر فخری در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: نام این اطلس را اطلس مقاومت و درنگی در مکتب حاج قاسم سلیمانی قرار دادیم و در این اثر تلاش کردیم به بخشی از خدمات مدافعین حرم در مقابله با داعش نیز بپردازیم.
 
وی افزود: حاج قاسم سلیمانی به خوبی توانست از بخشی از پتانسیل جهان اسلام استفاده کرده و در مقابل کفر بایستد و نقشه های آنها را نقش بر آب کند.
 
رئیس سازمان جغرافیایی وزارت دفاع، مکتب مقاومت را پاسخ ملت‌ها به استعمارگران دانست و گفت: استعمار سال هاست که بر مستضعفین عالم، ظلم بسیاری روا داشته و آنها را استثمار می‌کنند؛ بنابراین کشورها باید تکلیف خود را در رابطه با استکبار مشخص کنند؛ یا باید تابع آنها باشند که نگاه استکبار به آنها مانند گاوی شیرده است و یا راهی را که ایران اسلامی پیش گرفته برگزینند و با مقاومت بتوانند عزت و سربلندی را برای ملت خود رقم بزنند.
 
امیر فخری اظهار داشت: حاج قاسم در این سال ها توانست مقاومت را در میان ملت های منطقه زنده کند و راه ایستادگی و عزت را به آنها بیاموزد تا از این طریق توطئه های استکبار جهانی در منطقه شکست بخورد.
 
حجت الاسلام فرمانیان سرپرست معاونت علمی فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت (ع) نیز در بخش دیگری از این مراسم طی سخنانی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا و سردار سلیمانی گفت: اطلسی که امروز رونمایی می شود در زمان حیات سردار سلیمانی و در سال ۹۷ کار نگارش و تحقیقات آن آغاز شد.
 
وی ادامه داد: این کار با همکاری اساتید مختلف انجام شده است و برای تدوین آن به سراغ منابع داعش رفتیم و در این مسیر بیش از پنج هزار جلد کتاب داعش را مطالعه کردیم، جالب است بدانید که داعش در مسیر گسترش تفکر خود مطالبی بسیار و کتب بسیاری تدوین کرده بود که ما برای شناخت بهتر، این آثار را مورد بررسی قرار دادیم.
 
حجت الاسلام فرمانیان اظهار داشت: بعد از شهادت حاج قاسم به سمت تدوین اقدامات مقاومت رفتیم و از سال ۲۰۰۳ تمامی تحرکات و اقدامات گروه‌های سلفی در عراق و سوریه را بررسی کردیم و بعد به چگونگی مقاومت جبهه مقاومت در برابر آنها پرداختیم و سرداران بزرگ آن جبهه را در این اطلس معرفی کرده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه تفکر داعش از بین نرفته است، گفت: عناصر آنها در برخی از کشورها مانند سوریه، عراق و افغانستان همچنان حضور دارند؛ بنابراین شناخت آنها بسیار مهم است که در اطلس مقاومت و حاج‌قاسم تلاش کرده‌ایم تا به این مهم بپردازیم.