هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 دى 1400
ساعت 05:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 فروردين 1394 ساعت 20:52
سه شنبه 25 فروردين 1394 20:44 ساعت
2015-4-14 20:52:17
شناسه خبر : 208069
سعید جلیلی گفت: در سال 1384 که تیم جدید برای شرکت در مذاکرات اعزام می‌شد، در نشست‌ها به طور روشن و صریح اعلام کردند که تعلیق موقت و داوطلبانه باید به تعطیلی تبدیل شده و بعد تاسیسات تخریب شود.
سعید جلیلی گفت: در سال 1384 که تیم جدید برای شرکت در مذاکرات اعزام می‌شد، در نشست‌ها به طور روشن و صریح اعلام کردند که تعلیق موقت و داوطلبانه باید به تعطیلی تبدیل شده و بعد تاسیسات تخریب شود.
گروه سیاسی-رجانیوز: سعید جلیلی بعد از ظهر امروز در همایشی که با حضور دانشجویان در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه ترتیب یافت، اظهار داشت: چند کشور محدود که خود را همه جهان می‌دانند با دستیابی ایران به استقلال مخالف هستند.
 
به گزارش رجانیوز، نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی که در نشستی دانشجویی با موضوع بررسی مسائل روز، در شهرستان ارومیه حضور یافته بود گفت: صرف‌نظر از حق انحصاری پنج کشور در داشتن سلاح هسته‌ای، در ان.پی.تی به طور صریح مجاز بودن سایر کشورها برای دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌‌ای اشاره شده است و همچنین در ان.پی.تی صحبتی از درصد و میزان غنی‌سازی به میان نیامده است.
 
جلیلی با بیان اینکه در سال 82 به دنبال گفت‌وگوها و توافقات در صدد تعطیل کردن کارخانه کیک زرد اصفهان بودند، افزود: به دنبال اعتمادسازی و اقداماتی از این نوع توافقی صورت گرفت تا داوطلبانه و به طور موقت فعالیت‌ها تعطیل شود.
 
وی با اظهار به اینکه برای بی‌اعتمادی خود شواهدی داریم، گفت: طبق توافقات سال 82 تعلیق فعالیت‌ها موقت و داوطلبانه بود، پس با هدف اعتمادسازی کارخانه کیک زرد اصفهان و غنی‌سازی تاسیسات نطنز به صورت موقت و داوطلبانه تعلیق شد که دو سال و نیم طول کشید.
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ارتباط با نتیجه تلاش‌های ایران برای اعتمادسازی و رفتار طرف مقابل، گفت: در سال 1384 که تیم جدید برای شرکت در مذاکرات اعزام می‌شد، در نشست‌ها به طور روشن و صریح اعلام کردند که تعلیق موقت و داوطلبانه باید به تعطیلی تبدیل شده و بعد تاسیسات تخریب شود.
 
 
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیاز یک میلیون بیمار کشور به دارو را تامین نکرد 
 
وی در ارتباط با یکی دیگر از ادعاهای دول طرف مقابل گفت: مدعی هستند ایران اسلامی نیازی به غنی‌سازی نداشته و می‌تواند به راحتی نیازمندی‌های خود را از سایر کشورها تهیه کند، ولی در عمل اقلام مورد نیاز را به کشور ما برای خرید عرضه نمی‌کنند.
 
وی یکی از مصارف صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای را اقلام دارویی دانست و گفت: راکتور تحقیقاتی تهران برای تولید دارو اقدام می‌کند به طوری که سال 88 نیاز حدود 850 هزار بیمار را تامین می‌‌کرد که هم‌اکنون یک میلیون نفر هستند.
 
جلیلی گفت: ایران برای تامین سوخت مورد نیاز راکتور تحقیقاتی تهران با آژانس مکاتبه کرد که این موضوع به یک اهرم فشار برای دنبال کردن اهداف و غرائض در دست کشورهای دیگر تبدیل شد به همین دلیل پیشنهاد گفت‌وگو را مطرح کردند حال آنکه طبق قوانین آژانس باید این ملزومات تامین می‌شد.
 
IMG_5693
 
وی به مطرح شدن مبحث تبادل سوخت توسط طرف مقابل اشاره کرد و گفت: به این بهانه به دنبال خارج کردن سوخت از کشور ما بودند، بنابراین «بی‌اعتمادی به طرف مقابل» با مشاهده این نوع رویکردها و رفتارها به وجود آمده است.
 
وی نکته مورد تاکید رهبری مبنی بر اینکه «به طرف مقابل اعتماد نداریم» را محصول رفتارهای دوگانه کشورهای طرف مقابل و مربوط به عصر جاری دانست و گفت: در صورت رجوع به تاریخ، اسناد بی‌شماری از خیانت و جنایت آمریکا در کشورمان به دست می‌آید.
 
جلیلی با اظهار به اینکه به دلیل تعلل آژانس در تامین سوخت برای تولید دارو برای  غنی‌سازی 20 درصد در داخل کشور اقدام کردیم، گفت: این ادعای ما برای غرب مضحک به نظر می‌رسید ولی به رغم سنگ‌اندازی‌شان به این فناوری دست یافتیم.
 
وی به سفر وزیر امور خارجه برزیل و ترکیه به تهران در چند سال قبل اشاره کرد و گفت: در این نشست بیانیه تهران با امضای وزرای خارجه سه کشور و منطبق بر قوانین ان.پی.تی تنظیم و امضاء شد، ولی به دلیل لحاظ شدن حقوق ملت ایران در این بیانیه، در کمتر از 24 ساعت قطعنامه جدید شورای امنیت علیه کشور صادر شد.
 
جلیلی به شوکه شدن وزاری خارجه این دو کشور به دنبال این واقعه اشاره کرد و ادامه داد: با وجودی که وزاری این کشورها برای انعکاس اظهارات اوباما به نمایندگی او به ایران آمده بودند، ولی به دلیل لحاظ حقوق ملت در بیانیه تهران، قطع‌نامه‌ای دیگر علیه کشور صادر شد، که برزیل و ترکیه به این قطعنامه برای خدشه‌دار نشدن وجهه خودشان رای منفی دادند.
 
 
 
وی با تاکید مجدد بر وجود شواهد و مستندات کافی نسبت به دلایل بی‌اعتماد بودن به طرف مقابل، گفت: در یک سال اخیر نیز دیدیم که حتی به توافق‌نامه ژنو نیز پایبند نیستند.
 
*مدعیان «ضرورت اعتمادسازی»، مطالب بیانیه لوزان انتشار یافته توسط آمریکا را مطالعه کنند
 
وی با اشاره به اینکه مطالب انتشار یافته در سایت وزارت امور خارجه آمریکا توسط یک روزنامه‌نگار نگاشته نشده و برداشت شخصی از یک رویداد محسوب نمی‌شود، گفت: سایت وزارت امور خارجه آمریکا مطالبی را تحت عنوان بیانیه لوزان به طور رسمی منتشر کرده که باید بخوانید چرا که چهار صفحه بیشتر نیست.
 
وی به مطالب ادعا شده در این بیانیه آمریکایی اشاره کرد و گفت: کسانی که مدعی عبور از قرون وسطی و دوران تاریک بوده و عصر خودشان را عصر روشنگری می‌دانند، با وقاحت و جسارت مطالب جالبی بیان می‌کنند.
 
وی ادامه داد: در این بیانیه آمریکایی آمده که «اگر کشوری به دنبال تحقیق و توسعه است، دامنه فعالیت، برنامه و حدود آن را آمریکا تعیین کرده و با آن کشور توافق شود»، این نقشه راهی است که آمریکا دنبال می‌کند.
 
جلیلی اضافه کرد: طبق این بند بیانیه آمریکایی از این به بعد « اگر ایران به دنبال خرید هر وسیله جدید باشد باید از کانال تعیین شده توسط آمریکا آن را تهیه و وارد کند، اعم از اینکه به حوزه تامین، تجهیز و ... مربوط باشد».
 
وی با اظهار به اینکه این موضوع می‌تواند، هزاران قلم کالا را شامل شود، ادامه داد: «این بند فقط به اقلام هسته‌ای مختص نشده، بلکه لوازم و ملزوماتی که از مصرف دوگانه هسته‌ای، بهداشتی و ... برخوردار هستند، باید از کانال تعیین شده توسط آمریکا خریداری شود و کشور ما حق ندارد آن را بخرد».
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: طبق بیانیه آمریکایی «حتی اقلام مورد نیاز به صنعت نفت، کشاورزی و ... مربوط باشد، باید از کانال تعیین شده توسط آمریکا خریداری شود».
 
جلیلی « دلیل اهمیت داشتن انرژی هسته‌ای کشورمان برای غرب» را یک سئوال اساسی دانست و گفت: باید به این سئوال پاسخ روشن داده شود، همچنین باید جواب داد چرا بر روی این تکنولوژی متمرکز شده‌اند.
 
*غرب از اراده ملت ایران اسلامی در واهمه است
 
وی ادامه داد: چند کشور معدود به دنبال سلطه بر ثروت، ذخایر طبیعی و منابع انسانی دنیا هستند، در این میان یک کشور به دنبال مستقل بودن است و مقابل استکبار ایستادگی می‌کند، بنابراین با توطئه‌چینی‌های مختلف به دنبال ضربه زدن به نظام هستند که بارزترین آن هشت سال جنگ تحمیلی است.
 
وی با اظهار به اینکه به موازات صدور قطعنامه علیه کشور چندین اقدام تخریبی نیز انجام دادند، گفت: فرستادن ویروس به ساختار هسته‌ای کشور، ارسال مواد منفجره داخل تجهیزات، ترور دانشمندان هسته‌ای، خرابکاری اخیر و ... اقداماتی است که علاوه بر تحریم‌های مختلف صورت گرفته است.
 
وی با اشاره به اینکه در دستیابی به سوخت 20 درصد و تبدیل آن به صفحات سوخت به دانشمندان هسته‌ای و بسیجی وامدار هستیم، گفت: یک دانشمند فیزیکدان مسلمان هسته‌ای بدون مطالبه حتی یک ریال با روحیه بسیجی این کار بزرگ را انجام داد و جان خود را نیز فدا کرد.
 
جلیلی به نقش‌آفرینی دکتر شهریاری در این زمینه اشاره کرد و گفت: وی با خداوند معامله کرده و به شهادت رسید، که خوشبختانه زمانی استکبار به هدف شوم خود به عبارتی حذف فیزیکی این دانشمند دست یافت، که کار بزرگی در این حوزه انجام گرفته و محاسبات پیچیده صورت گرفته بود.


دیدگاه کاربران

هی جلیلی... یادت به خیر!

تنها دوره ای از مذاکرات که ما به دشمن باج ندادیم، همون دوره ای بود که دکتر جلیلی مذاکره میکرد. هم پیشرفت کردیم و هم زیر بار حرف زور نرفتیم.
ماشاءالله به غیرت دکتر جلیلی

کجایی جلیلی که یادت بخیر. حالا با ظرافت بلا بر سر این ملت مییارند.

خدا کند رییس آزادی خواه دانشگاه آزاد رییس واحد ارومیه را برکنار نشود. همین سال گذشته بود که رییس دانشگاه آزاد شیراز به خاطر سخنرانی حمید روحانی برکنار شد

هیهات من الذله
حالا اون آقایانی که به امثال دکتر جلیلی حمله میکردند بیان ژنو و لوزان رو تحویل بگیرن! فقط موندم چرا حالا ساکت نشستن دارن بر و بر نیگاه میکنن

ساکت ساکت هم نیستند .در واقع دارن گندشون رو ماست مالی می کنن

جلیلی، آن روزهای شوم رفته، تقلای شما بی فایده است

جليلى متشکريم

ان شاء الله هميشه در اين راه ثابت قدم باشيد

آقای جلیلی عملکرد شما را دیدیم مردم هم جواب تان را در انتخابات دادند اجازه دهید ظریف و تیمش کارشان را انجام دهند

ای کاش در دوره گذشته رییس جمهور هم مثل دکتر جلیلی به وظیفه خودش عمل میکرد وبا کنار گذاشتن لجبازی ها، در مقابل تحریمها اقتصاد مقاومتی رو اجرا میکرد تا الان گروه جدید مذاکره کننده تحریم ها رو عین پتک تو سرمون نمیزدن و با این بهانه همه کشور رو واگذار نمیکردندند به دشمن

خدارو شكر تاريخ مصرف اين آدمها تموم شده...
فشارهاي اقتصادي و روحي اون دوره قابل فراموشي نيست، تورم تصاعدي، اختلاسهاي نجومي زمان دوستان ايشون بوده
زنده باد ظريف نابغه ديپلماسي ايران

یاد کی به خیر اگه کسی که نماینده است کاری که قرار بکنه نکنه وفقط بره شعار بده بعد بگه یه هو بی ها قطعنامه شو رای امنیت صادر شد؟ پس این چه خاصیتی واس ما داشته؟

من نمي دونم چرا حالا هيچ كس نمياد بگه چرا فقط مذاكره است و به نتيجه نمي رسيم؟ زمان آقاي جليلي نقل محافل صبحت درباره اين بحث بود اما الان همه سكوت كردند.من بعنوان يك نفر از 80 ميليون جمعيت اما اين سوال رو مي پرسم چرا يك سال و نيمه كه مذاكرات هسته اي برگزار مي شه اما هيچ اتفاقي نمي افته. شما كه اينقدر مي خنديد پس چرا مثل آقاي جليلي كه خيلي جدي در جلسات حاضر مي شد شما هم نتونستيد كاري كنيد؟ پس نتيجه مي گيريم زمان آقاي جليلي هم كار پيش مي رفت اما اونا زير بار نمي رفتن. مثل همين حالا. بريد درس بگيريد.

با سلام
جناب آقای دکتر جلیلی انشا اله خدا وند توفیق خدمت و سلامتی به شما عطا فرماید.شما مایه غرور جوانان ایرانی هستید. سپاسگزاریم

راستی عزیزان توجه کرده اید که آقای جلیلی توی تبلیغات انتخاباتی تا قبل این که تبلیغ کردن ازاد بشه هیچ گونه تبلیغی نکرد و الانم با گذشت یک سال و نیم اخیر هنوز دولت رو نقد نکرده ... قضاوت با خودتون ... انتخابات بعدی هوشیار باشیم .نکات ریز رو باید دید ..قانون ملاک میباشد .

ماشاالله به جانباز دلاور و بسجی خستگی ناپذیر جناب دکتر جلیلی که مکر حیله طرف مقابل را شناخته بود و با آنان جدال احسن می نمود.

رای منفی!
-8
درباره ظرفیت چیزی نگفته بود چرا؟

تنها اشکال جلیلی اینه که رسانه ای نیست. توی انتخابات هم سطح جمعیت رو درک نمی کرد و با ارائه موضوعات سنگین و تخصصی باعث میشد همه حوصلشون سر بره.
متاسفانه جزئیات مذاکرات دوره های قبل منتشر نشد تا مردم در جریان باشن. هرچند الان هم منتشر نمیشه ولی با هوچی گری باند مافیای رسانه های اصلاحات و خاندان هاشمی این کمبود جبران شده.

آقای دکتر جلیلی بسیجی هستن و شخصیت پروپاگاندایی ندارن. بنابراین نیروهای همفکر ایشون که تخصص رسانه دارن باید برنامه هاشون رو برای عامه مردم تشریح کنن. بنظرم از همین حالا باید این اتفاق بیفته چون ایام انتخابات فرصت برای این کارها نیست.

به تمام کسانیکه در این 12 سال برای اثبات صلح آمیز بودن صنعت هسته ای تلاش کردند ، خسته نباشید میگویم . به هر حال آقای ظریف و همکاران هم مثل آقای جلیلی و دوستانشان تلاش میکنند . ممکن است در روش اجرا اختلافاتی وجود داشته باشد ، ولی در اصل مجری سیاستهای بالادستی نظام هستند . در یک مقطع سیاست نظام تعلیق داوطلبانه بوده و در زمان دیگری بحث انتقال غنی سازی به ترکیه و برزیل بوده است . لذا باید قدردان این عزیزان بود .

سلام و آرزوی موفقیت برای مقام معظم رهبری . و اما یک سوال بسیار راهبردی لطفا از آقای طریف و روحانی سوال بفرمایید شما که انقدر از تیم هسته ای ...تیم هسته ای نام می برید یکبار صادقانه اسامی این تیم متخصص هسته ای را نام ببرید ، ما هرچه گشتیم و تحقیق کردیم تیمی ندیدیم الا همین آقای ظریف و دو نفر همراه ایشان که فقط نقش همراهی را دارند و بس . بینی و بین الله ...اعتراف بفرمایید تیمی وجود ندارد الا یک نفر که آن یک نفر هم فقط و فقط با رئیس هماهنگ است و خلاص .

اقای جلیلی ازت ناراحتیم اینا رو زود تر نگفتی!
وقتی تریبون عمومی بهت دادن باید میگفتی ...

حفظ نظام از همه چیز بالاتره....