هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 8 خرداد 1401
ساعت 01:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 15 دى 1393 ساعت 00:00
چهارشنبه 15 دى 1395 01:30 ساعت
2015-1-5 00:00:00
شناسه خبر : 201170
این کتاب طریقه ویژه‌ای را برای ختم حدیث شریف کشاء مطرح می‌کند که مولف محترم بطور مستقیم آن را از محضر آیت عرفان و اخلاق، مرحوم آیت الله العظمی بهاءالدینی استفاده کرده است.
این کتاب طریقه ویژه‌ای را برای ختم حدیث شریف کشاء مطرح می‌کند که مولف محترم بطور مستقیم آن را از محضر آیت عرفان و اخلاق، مرحوم آیت الله العظمی بهاءالدینی استفاده کرده است.

گروه فرهنگی - رجانیوز: بالا برویم و پایین بیاییم انسان نیازمند عالم غیب است. خیلی از کسانی که خودشان را به در و دیوار زده‌اند تا ثابت کنند اینچنین نیست هم، خودشان می‌دانند که به تنهایی نمی‌توانند از پس مشکلاتشان بربیایند و خواسته‌هایشان را برآورده کنند. این نیاز همیشگی باعث شده تا انسان همیشه دنبال راه‌هایی برای ارتباط با آن عالم بگردد که نذر و نیاز یکی از آنهاست.

اما در کنار این راه اصیل، راه‌های تقلبی هم وجود دارد. خیلی از نذرهایی که بین مردم رایج است بدون کمترین خاستگاه اصیل دینی است. مثل کاری که در ابتدای همین ماه ربیع الاول رواج دارد و برخی از مردم نیمه شب می‌روند و مساجد را دق الباب میکنند. حال آنکه خیلی نذرهای کارگشا و صحیح وجود دارند که شاید همین افراد خبری هم از آنها نداشته باشند.

کتاب «بالاترین نذر» درباره یکی از همین نذرهاست که با زیرعنوان «طریقه ختم حدیث شریف کساء» منتشر شده است. ناشر در مقدمه کتاب نوشته است که این کتاب طریقه ویژه‌ای را برای ختم حدیث شریف کشاء مطرح می‌کند که مولف محترم بطور مستقیم آن را از محضر آیت عرفان و اخلاق، مرحوم آیت الله العظمی بهاءالدینی استفاده کرده است. عنوان کتاب نیز از سخنی از این عارف بزرگ گرفته شده است که فرموده‌اند: «بالاتر از این نذری را سراغ ندارم».

 

موضوع محوری بالاترین نذر اگرچه همین روش خاص ختم حدیث کساء است اما محتوای غنی این کتاب محدود به همین مورد نیست. این کتاب در واقع اثری ارزشمند است درباره دعا. یعنی مولف کتاب که از روحانیون صاحب نام تهرانی است، صرفاً به دنبال یاد دادن راهی میانبر جهت رسیدن مردم به حاجاتشان نبوده است. بلکه او در این کتاب کوشیده تا خوانندگان را از نظر معرفتی ارتقاء دهد و پس از آشنا کردن آنها با مجموعه معارف حیات بخشی درباره دعا، به سلاحی کارگشا نیز مجهز کند.

عناوینی چون توبه و بازگشت به سوی خدا، وجوب فوری توبه، تاثیر گناه در عالم هستی و پدیده‌های طبیعی، جامع‌ترین دعا و آثار استغفار، آثار انگشتر عقیق و فیروزه، پیامدهای سوء ترک بسم الله، مواظبت دائمی بر دعا برای حضرت مهدی(عج)، نیابت و اهدای عمل صالح، جلوه‌هایی از آثار صلوات و... که در کتاب به آنها پرداخته شده‌اند همگی موید این امر است.

پس از پرداختن به این موضوعات، نوبت به موضوع «حدیث شریف کساء» می‌رسد و مولف پس از «سیری در معارف و مضامین حدیث کساء» طریقه ویژه‌ای را که شخصاً از محضر آیت الله بهاءالدینی برای ختم این حدیث و برآورده شدن حاجات آموخته است بیان می‌کند.

«بالاترین نذر» کتابی است که مطالعه آن خیلی از گره‌های فکری انسان پیرامون موضوع دعا و استجابت را حل می‌کند و با پرداختن به موضوعاتی مثل خواص صلوات، انگشتر عقیق و روشن کردن عود، در واقع جنبه کاربردی هم می‌گیرد. از این رو این کتاب را یکی از معدود کتابهایی می‌توان دانست که علی رغم پرداختن به موضوعاتی کاربردی و مورد نیاز عامه مومنین، از غنای کافی نیز برخوردار است و به هیچ وجه رنگ و بوی برخی کتابهای سطحی موجود در بازار را نگرفته است.

 

اگر شما هم دوست دارید تا «بالاترین نذر» را بخوانید، می‌توانید عدد 28 را به شماره 09351268834 ارسال کنید.

 

 

مطالب قبلی کتابخانه رجا:

بازی بازوی تربیت

آقازاده عزیز + خرید پیامکی

یادگاران شهید غلامعلی رجبی

ایران منهای نفت + خرید پیامکی

مسجد تراز اسلامی

نظریه‌ي فرهنگیِ استاد مطهری

عاشورا؛ اوج یک قیام

رقعه

دیدم که جانم می‌رود + خرید پیامکی

چه کسی گهواره را تکان خواهد داد

باده گلگون + خرید پیامکی

مترسک مزرعه آتشین + خرید پیامکی

مقتل مطهر + خرید پیامکی

شام برفی + خرید پیامکی

موهای تو خانه ماهی‌هاست + خرید پیامکی

از یاد رفته + خرید پیامکی

من زنده‌ام

دوازدهم + خرید پیامکی

تپه برهانی + خرید یامکی

تو عزیزی، عزیز خواهی ماند + خرید پیامکی

سلوک با همسر + خرید پیامکی

شکار کرکس‌ها

صخره سخت + خرید پیامکی

کلت 45

فرشته‌ها هم عاشق می‌شوند + خرید پیامکی

وحدت و همگرایی از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی

سیرت جاودانه

درد

انقلاب اسلامی در بوته آزمون، جنگ نرم بیست ساله و فتنه 88

کالبدشکافی فرهنگی فتنه 88

تقلب سبز

شورش اشرافیت بر جمهوریت

نگاه از بیرون به فتنه 88

اعتراف سبز

جامعه شناسی 22 خرداد

طریق یاحسن

دارم خجالت میکشم از اینکه انسانم

از چنده‌لا تا جنگ

دانشجویان و گروگان‌ها

بسته کتاب 13 آبان

غدیر در مدائن

آداب المریدین

آسمانی‌ترین مهربانی

ورمشور

فرهنگ‌نامه اسارت و آزادگان

به خود آ

تاریخ شفاهی قیام 17 شهریور1357

خانواده و تربيت مهدوي

خوابگردها

لابي اسرائيل و سياست خارجي آمريكا

پایی که جاماند

بسته کتاب روز قدس

بسته کتاب میلاد امام حسن علیه السلام

طرح كلي انديشه اسلامي در قرآن

بسته کتاب ماه رمضان

بین دنیا و بهشت

ماضی استمراری

حافظ هفت

بسته کتاب نیمه شعبان

خوش نشسن

راز قطعنامه

غنیمت

بسته کتاب رحلت امام خمینی

بسته کتاب فتح خرمشهر

جهانهای اجتماعی

در کمین گل سرخ