هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403
ساعت 03:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 فروردين 1403 ساعت 22:13
پنجشنبه 23 فروردين 1403 22:11 ساعت
2024-4-11 22:13:56
شناسه خبر : 378799
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم را رفع کمبود آب مناطق مرکزی و شرقی کشور عنوان کرد و گفت: ابرپروژه انتقال آب از دریای عمان و خلیج‌فارس به هفت استان در این دولت سرعت گرفت.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم را رفع کمبود آب مناطق مرکزی و شرقی کشور عنوان کرد و گفت: ابرپروژه انتقال آب از دریای عمان و خلیج‌فارس به هفت استان در این دولت سرعت گرفت.

گروه سیاست-رجانیوز: مصطفی نخعی درباره عملکرد دولت در سال گذشته که منجر به تمجید رهبر معظم انقلاب از دولت سیزدهم شد، گفت: دولت در حوزه‌های زیربنایی اقدامات مهمی انجام داده که یکی از این ابر پروژه‌ها، طرح انتقال آب از دریای عمان و خلیج‌فارس به هفت استان هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، یزد، اصفهان و سیستان و بلوچستان است که با اتمام آن، علاوه بر تامین آب شرب این مناطق، بخش های صنعتی نیز توسعه بیشتری یافته و مشکلات بی آبی آنها رفع خواهد شد.

 

به گزارش رجانیوز، وی افزود: ظرفیت‌های معدنی و صنعتی بسیار ارزنده‌ای در این مناطق وجود دارد که به دلیل کمبود آب توسعه این صنایع مغفول باقی مانده بود. اما با اجرایی شدن این پروژه شاهد بهبود شرایط صنعتی کشور در این مناطق خواهیم بود و انتظار می‌رود در سال جدید پیشرفت این طرح با سرعت بیشتری انجام شود.

 

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه احداث خط ریلی راه آهن در شرق کشور گفت: این پروژه بسیار ارزشمند است که همراه با اذن رهبر معظم انقلاب و همت دولت در حال انجام است که بر اساس آن چابهار را به سرخس در مسیر ۹۱۰ کیلومتری متصل می‌کند و نقش مهمی در حمل و نقل مسافر و کالا همچنین توسعه مبادلات تجاری با کشورهای همسایه به ویژه پاکستان و افغانستان دارد.

 

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس با اشاره به توافقات بین المللی که در سال گذشته توسط دولت به سرانجام رسید، اظهار داشت: عضویت ایران در توافقنامه‌های بریکس و شانگهای و حضور در اجلاس‌های مهم بین المللی و امضای توافقات مهم با کشورهای همسایه از جمله اتفاقات قابل توجه در سال گذشته است که موفقیت‌های ارزنده‌ای در داخل و خارج از کشور برای دولت محسوب می‌شود.

 

نخعی با بیان اینکه دولت در سال جدید باید تمام همت خود را برای تحقق شعار سال عملیاتی کند، خاطرنشان کرد: برای تحقق شعار سال که به فرموده رهبر معظم انقلاب جهش تولید با مشارکت مردم است، ضروری است شرح وظایف تمام دستگاه‌های اجرایی در این باره تعریف شود و در این مسیر مجلس در کنار دولت خواهد بود.

 

انتهای پیام/8
پسندیدم