هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 14 اسفند 1402
ساعت 21:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 آذر 1402 ساعت 18:39
شنبه 11 آذر 1402 18:24 ساعت
2023-12-2 18:39:52
شناسه خبر : 372977
اما مسئله مهم‌تر، رفتار کودکانه تیم رسانه‌ای قوه قضاییه است که در دفعات متعددی، موضع‌گیری‌های متفاوت با رئیس و بدنه دستگاه قضا داشته است.
اما مسئله مهم‌تر، رفتار کودکانه تیم رسانه‌ای قوه قضاییه است که در دفعات متعددی، موضع‌گیری‌های متفاوت با رئیس و بدنه دستگاه قضا داشته است.
گروه اجتماعی-رجانیوز: دو هفته قبل، توماج صالحی، یکی از لیدرهای رسانه‌ای بلوای سال گذشته، با رای دیوان عالی کشور مبنی بر بررسی مجدد پرونده‌اش با ارائه وثیقه از زندان آزاد شد؛ آزادیِ این عنصر ضدانقلاب باعث ناراحتی شدید و تعجب خانواده‌های شهدا و اقشار مختلف مردم شد. 
 
به گزارش رجانیوز؛ اما توماج صالحی باوجود «رویکرد لطیف» قوه قضاییه، باز هم دست از عناد برنداشت. او در چند نوبت با اظهاراتی گستاخانه، اتهاماتی کلیشه‌ای و نامعتبر علیه مجموعه نظام و دستگاه‌های امنیتی مطرح کرد. صالحی در یک مورد مدعی شد که بازپرس پرونده‌اش به او کمک کرده تا در اعترافات‌ش چه مواردی را بنویسد!
 
این ادعای عجیب توماج صالحی خیلی زود حاشیه‌ساز شد و دو روز بعد قوه قضاییه حکم جلب صالحی را صادر کرد تا او بار دیگر دستگیر شود.
 
البته این آزادی‌ها و پشیمانی بعد از آن، اتفاق تازه‌ای در قوه قضاییه نیست؛ همین هفته قبل متهم ردیف اول پرونده کریپتولند، سینا استوی، که با قرار وثیقه بیرون از زندان بود با وجود ممنوع الخروجی به صورت غیرقانونی کشور را ترک کرد!
 
اما مسئله مهم‌تر، رفتار کودکانه تیم رسانه‌ای قوه قضاییه است که در دفعات متعددی، موضع‌گیری‌های متفاوت با رئیس و بدنه دستگاه قضا داشته است. برای مثال در همین پرونده توماج صالحی، پس از انتشار خبری در کانال تلگرامی رجانیوز، مدیرعامل خبرگزاری میزان به ناگاه با انتشار یک توئیت، به‌جای تبیین مسئله و رفع شبهه برای افکار عمومی به پایگاه خبری رجانیوز حمله می‌کند! 
 
خبری که به سرعت توسط چند شبکه خاص توییتری و کانال‌های خاص تلگرامی در آن دمیده شد. نگاهی ساده به ریتوییت‌ها و کانال‌های بازتاب دهنده این موضع‌گیری، که در میان آن‌ها از پروژه‌بگیرها تا حامیان دولت قبل حضور دارند، به خوبی گویای آن است که چنین مواضعی در کدام پازل رسانه‌ای تعریف می‌شود.
 
باوجود این رویکرد رسانه‌ای اما دستگاه قضا کمتر از ۴۸ ساعت بعد، با دستگیری توماج صالحی، ضمن صحه گذاشتن بر درستی مطالبه رجانیوز از حیثیت خود دفاع کرد.
 
این ناهماهنگی تیم رسانه‌ای قوه قضاییه با بدنه و رییس آن در حالی صورت می‌گیرد که تیرماه سال جاری نیز رهبر انقلاب اوضاع رسانه‌ای قوه قضاییه را نامطلوب خوانده و بر اصلاح آن تاکید کرده‌اند. نکته مهم این جاست که باید مشخص شود چه کسانی و با چه اهدافی، با مشاوره‌های غلط سعی در مخدوش کردن تصویر رسانه‌ای قوه قضاییه دارند!
 
انتهای پیام/