هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 05:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 11 آذر 1401 ساعت 18:42
جمعه 11 آذر 1401 18:40 ساعت
2022-12-2 18:42:27
شناسه خبر : 362919
دولت آمریکا چند روز پس از اعلام موافقت با فروش بیش از ۸۰ فروند موشک نقطه زن به فنلاند، با فروش موشک های ضد هوایی دوش پرتاب «استینگر» به این کشور موافقت کرد.
دولت آمریکا چند روز پس از اعلام موافقت با فروش بیش از ۸۰ فروند موشک نقطه زن به فنلاند، با فروش موشک های ضد هوایی دوش پرتاب «استینگر» به این کشور موافقت کرد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: دولت آمریکا دیروز پنجشنبه اعلام کرد که با فروش موشک‌های ضد هوایی قابل حمل «استینگر» به فنلاند به ارزش ۳۸۰ میلیون دلار موافقت کرده است.
 
بر اساس این گزارش، دولت فنلاند تمایل دارد تا به ۳۵۰ موشک دوش پرتاب «استینگر» به همراه تجهیزات آن دست یابد. این در حالی است که آژانس همکاری وابسته به وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که فروش تجهیزات حساس باید توسط دولت آمریکا تأیید می‌شد.
 
در بیانیه این آژانس آمده است که قرارداد فروش موشک‌های دوش پرتاب استینگر در صورت تکمیل، توانمندی‌های دفاعی و بازدارندگی فنلاند را بهبود می‌بخشد و این تسلیحات، قابلیت‌های پدافند زمینی و هوایی در بال شرقی اروپا را افزایش می‌دهد.
 
این خبر در حالی است که واشنگتن روز دوشنبه با فروش بیش از ۸۰ فروند موشک نقطه زن به قیمت ۳۲۳ میلیون دلار به هلسینکی موافقت کرد.
 
باید اشاره کرد که پس از عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری، فنلاند و سوئد در ماه مه گذشته درخواست مشترکی را برای پیوستن به ناتو ارائه کردند و به این ترتیب، دهه‌ها سیاست عدم تعهد نظامی خود را کنار گذاشتند.
 
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ماه مه گذشته در واکنش به این درخواست فنلاند و سوئد گفت: روسیه هیچ مشکلی با فنلاند و سوئد ندارد و الحاق آنها به ناتو تهدید محسوب نمی‌شود، اما مستلزم اقدامات واکنشی است.