هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 12 آذر 1402
ساعت 15:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 24 آبان 1401 ساعت 16:27
سه شنبه 24 آبان 1401 16:17 ساعت
2022-11-15 16:27:20
شناسه خبر : 362476
نماینده آمریکا در امور ایران ضمن تلاش برای مقصر نشان دادن تهران برای عدم پیشرفت مذاکرات وین، گفت که تمرکز آمریکا نه روی احیای برجام بلکه روی اغتشاشات داخل ایران است.
نماینده آمریکا در امور ایران ضمن تلاش برای مقصر نشان دادن تهران برای عدم پیشرفت مذاکرات وین، گفت که تمرکز آمریکا نه روی احیای برجام بلکه روی اغتشاشات داخل ایران است.
گروه سیاسی - رجانیوز: نماینده آمریکا در امور ایران ضمن تلاش برای مقصر نشان دادن تهران برای عدم پیشرفت مذاکرات وین، گفت که تمرکز آمریکا نه روی احیای برجام بلکه روی اغتشاشات داخل ایران است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «رابرت مالی» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران بار دیگر اذعان کرد که واشنگتن به جای تمرکز روی مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در وین، به اغتشاشات داخل ایران فکر می‌کند.
 
مالی شامگاه دوشنبه طی نشست خبری در پاریس مدعی شد اغتشاشات در ایران و استفاده [ادعایی] روسیه از پهپادهای انتحاری ایرانی در جنگ اوکراین، تمرکز آمریکا را از احیای برجام منحرف کرده است.
 
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی با ادعای اینکه آمریکا روزنه‌ها برای تداوم دیپلماسی با ایران را باز نگه می‌دارد، گفت: «تا وقتی که زمان آن برسد. اما آمریکا فعلا سیاست تحریم و فشار را ادامه می‌دهد».
 
این مقام آمریکایی درباره ادعاهای خود توضیح داد: «اگر این مذاکرات [وین] انجام نمی‌شود، به‌دلیل موضع ایران و هرچیزی است که از ماه سپتامبر رخ داده است. تمرکز ما توافقی نیست که به جلو نرود، بلکه چیزی است که در ایران رخ می‌دهد».
 
طبق این گزارش، مالی با بیان اینکه آمریکا روی اغتشاشات و آشوبگران در ایران، ارسال پهپاد برای روسیه و آزاد کردن آمریکایی‌های بازداشت‌شده در ایران تمرکز کرده، گفت اگر دیپلماسی با تهران به جایی نرسد، واشنگتن آماده استفاده از دیگر ابزارها است.
 
وی در ادامه گفت: «اگر ایران تصمیم بگیرد که از حدود جدید در برنامه اتمی خود عبور کند، پس جواب ما هم قطعا متفاوت و هماهنگ با متحدان اروپایی ما خواهد بود. هیچ جادویی هم در یافتن فرمول جدید ما نخواهد بود».
 
پیش از این، «آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان با حمایت از اغتشاشات و آشوب در ایران، گفته بود در نشست شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا بسته تحریمی جدید این اتحادیه علیه ایران بررسی می‌شود.