هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 اسفند 1402
ساعت 06:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 26 آذر 1400 ساعت 12:06
جمعه 26 آذر 1400 11:48 ساعت
2021-12-17 12:06:06
شناسه خبر : 353521
تهران است و شلوغی‌هایش. ولی یک خوبی تهران با وجود شلوغی و آلودگی، این است که دور و برش پر از ییلاق‌های درست و حسابی مثل فشم و لواسان و دماوند و کردان است.
تهران است و شلوغی‌هایش. ولی یک خوبی تهران با وجود شلوغی و آلودگی، این است که دور و برش پر از ییلاق‌های درست و حسابی مثل فشم و لواسان و دماوند و کردان است.

یعنی اگر یک روز احساس کردید دلتان از این شهر شلوغ و آلوده گرفته، خیلی راحت می‌توانید یک تعطیلات درست و حسابی بروید بدون این که خیلی هم از تهران دور شوید.

 

یکی از رویایی‌ترین و زیباترین ییلاق‌های اطراف تهران شهر تاریخی و زیبای دماوند است. در ادامه می‌گوییم چرا باید این دفعه برای تطعیلات به فکر اجاره ماهانه ویلا دماوند باشیم.

دماوند یک مقصد نزدیک به تهران

اگر شاغل باشید و ساکن تهران، مثل خیلی دیگر از هم‌شهری‌ها ترجیح می‌دهید سفرهای کوتاه و نزدیکی به تهران داشته باشید. شمال همیشه محبوب است اما مدتی که باید برای رانندگی بگذارید ممکن است ارزشش را نداشته باشد. شمال خیلی وقت‌ها شلوغ‌تر از آن است که مثل قدیم‌ها بشود از آرامش آن لذت برد.

 

 اما مزیت دماوند نسبت به شهرهای دیگر این است که تا تهران فقط حدود یک ساعت فاصله دارد و جاده‌ خیلی هموار و راحتی هم دارد، پس با رانندگی عجیب و غریب و طولانی‌ای مواجه نیستید یا حتی دسترسی‌هایش با اتوبوس و تاکسی هم خیلی زیاد است.

 

 برای این‌که با وسایل نقلیه عمومی بتوانید به دماوند بروید باید به پایانه شرق تهران که در سه راه تهران‌ پارس است بروید. آن‌جا انواع وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس، مینی بوس، تاکسی و ون وجود دارد.

دیدنی های دماوند ؛ یا چرا این سری به جای شمال برویم دماوند؟

این‌که چرا اجاره اقامتگاه های دماوند انقدر محبوب است دلیل‌های زیادی دارد.

 

دماوند یک شهر خنک و کوهستانی است و برای تابستان‌ها یک جای خیلی مناسب است. می‌شود از گرمای تهران به این شهر پناه برد، تازه امکانات این‌که بتوانید تنی به آب هم بزنید وجود دارد چون دماوند پر از ویلاهای استخردار است و خوراک آدم‌های اهل شناست.

لذت آبتنی در ویلاهای گیلاوند در گرمای تابستان

با توجه به امکانات و آب و هوای شهرستان دماوند می‌شود آن را برای استراحت و خنک شدن توی فصل تابستان انتخاب کرد.

اگر دنبال ویلاهای شیک و استخردار هستید محله گیلاوند دماوند خوراک خودتان است. می‌شود گفت این‌جا محله ویلایی نشین و شیک دماوند است و در آن ویلاهای مجهز و خوبی برای اجاره وجود دارند.

 

 می‌توانید دو روز آخر هفته را در یک ویلا استخردار بمانید و خستگی‌تان را با آبتنی در کنید.

 

بعضی از این ویلاها هم امکاناتي مثل فوتبال دستی و میز بیلیارد و...دارد که اگر دسته‌جمعی سفر کرده باشید حسابی بهتان خوش می‌گذرد. راستی برای سفر دسته جمعی حواستان به پارکینگ ویلا انتخابی تون هم باشید که جا به اندازه کافی برای ماشین‌هایتان داشته باشد.

 

 

 

جایی که حتی زمستان‌ها هم خوش می‌گذرد؛ اسکی سواری در پیست آبعلی

تا قبل از این‌که اسکی سواری را آن هم در قدیمی‌ترین پیست اسکی یعنی پیست آبعلی تجربه نکرده باشید، فکر می‌کنید زمستان فصل خوبی برای تفریح و خوشگذرانی نیست. اما وقتی یک بار اسکی سواری را تجربه کنید با دیدن اولین برف نوک قله کوه ذوق‌زده می‌شوید و بار سفر به آبعلی را می‌بندید.

 

فاصله آبعلی تا دماوند نیم ساعت است و حتی اگر ویلایتان در دماوند باشد راهی تا آبعلی ندارید و می‌توانید از امکاناتش مثل تله کابین، اسکی سواری، تویوپ‌سواری و...استفاده کنید و خوش بگذرانید.

این‌جا چون خیلی معروف است و طرفدار زیاد دارد امکانات خوبی هم دارد، مثلا مدرسه اسکی، پیست اسکی خصوصی و عمومی، هتل و رستوران‌های محلی.

آبسرد و کوهنوردی تا زیباترین آبشار نزدیک تهران

خیلی‌ها دماوند را به خاطر کوهنوردی یا صعود به قله دماوند انتخاب می‌کنند و یک مقصد محبوب بین کوهنوردان است.

زیباترین جایی که می‌توانید در دماوند ببینید آبشاری است که در آبسرد دماوند وجود دارد.قتی به شهر آبسرد که خیلی به دماوند نزدیک است رفتید دنبال روستای آینه ورزان باشید که آبشار آینه ورزان در آن روستا است. با ۲ ساعت کوهنوردی می‌توانید ای آبشار زیبا را ببینید و لذت ببرید.

پیک نیک در کنار دریاچه تار و هویر

اگر اهل پیک نیک و کمپینگ در دل طبیعت هستید دریاچه تار و هویر را انتخاب کنید که در فاصله ۳۰ کیلومتری دماوند قرار دارند.

کنار دریاچه تار امکان تفریحاتی وجود دارد که هرکدام را برایتان می‌گوییم.

می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای شنا و آبتنی کنید یا در ارتفاعاتی که دور و بر دریاچه  وجود دارند کوهنوردی کنید. اگر اهل ماهیگیری هم هستید، وسایل ماهیگیری‌تان را جا نگذارید که این‌جا ماهی‌های متنوعی دارد.

 

قایق‌سواری هم یک تفریح هیجان‌انگیز دیگر است که در این دو دریاچه امکانش وجود دارد. اگر دوچرخه هم همراهتان آورده باشید که نور علی نور می‌شود این‌جا فضای خوبی برای دوچرخه‌سواری هم دارد.

 

دریاچه تار و هویر نزدیک هم هستند و فقط ۵۰۰ متر فاصله دارند که در یک سفرمی‌توانید جفتشان را ببینید.

چشمه اعلا برای یک حال خوب و درمانی

نمی‌شود به دماوند آمد و سراغ چشمه اعلا نرفت. چشمه اعلا هم یک جای تفریحی است که آخر هفته‌ها خیلی شلوغ می‌شود آب این چشمه کاملا خوراکی‌ست و خیلی خاصیت دارند و می‌گویند برای مشکلات قلبی خیلی مفید است.

چشمه اعلا یک منطقه خنک و کوهستانی با درختان میوه است که می‌تونین یک آخر هفته را در آن از آب و هوای خوب استفاده کنید.

 

 

 

جاهایی که می‌توانید برای عکاسی بروید

فصل بهار سراغ گل‌ها شایق وحشی دشت لار بیایید و تا می توانید عکاسی کنید. دشت لار در فصل بهار غرق در گل شقایق می‌شود و خیلی دیدنی است.

دشت لار در دامنه کوه دماوند قرار دارد و رشته‌کوه‌های مختلفی مثل  کوه دیو آسیاب، کوه کمردشت،  کوه گل زرد،کوه سیاه چال، کوه کبود، کوه یخ کمر  و… وجود  دارد که اگر اهلش باشید جای خوبی برای کوهنوردی هم است. اگر شب هم قصد ماندن در این دشت را داشتید می‌توانید باغی از ستارگان را در آسمان ببینید و یک شب پرستاره برای خود رقم بزنید. این‌جا یک منطقه حفاظت‌شده است و به خاطر آسیب نزدن به طبیعت بهتر است برای ماندن ویلاهای اطراف این دشت را انتخاب کنید.

چه فصلی برای اجاره ویلا در دماوند مناسب است؟

دماوند مقصدی است که در هر فصلی دل مسافران خود را به دست می‌آورد اما شاید محبوب‌ترین زمان سفر به دماوند برای مردم تابستان باشید که بتوانند چند روزی را در خنک‌ترین جای ممکن اطراف تهران در یک ویلا استخردار بگذرانند و تنی به آب هم بزنند.

اما زمستان دماوند هم برای اسکی‌بازها خیلی مناسب و رویایی‌ست. می توانید در فصل زمستان یک ویلا شیک و مجهز اطراف آبعلی اجاره کنید و روزها به اسکی‌سواری برسید.

 

پینورست:

دست به کار شوید و همین الان یک سفر هیجان‌انگیز را برنامه‌ریزی کنید. قدم اول پیدا کردن یک جای مناسب برای اقامت و استراحت است. پیشنهاد ما سایت پینورست است.

 

پینورست یک پلتفرم اجاره آنلاین انواع اقامتگاه از ویلا استخردار و آپارتمان مبله گرفته تا بوم‌گردی و کلبه جنگلی است. در سایت پینورست همه چیز تا حد امکان ساده است تا همه بتوانند به راحتی، در هر لحظه و برای هر مقصدی روی آن حساب باز کنند. تمام فکر و ذکر بچه‌های پینورست روی خواسته‌های اصلی شماست: آرامش شما، بهداشت و پاکیزگی برای شما، حفظ امنیت و حریم خصوصی شما و البته صداقت و شفافیت در تمام ارتباط‌ات با شما.

 

ولی از همه مهم‌تر این که پینورست در هر شرایطی «همراه» شماست و بیست و چهار ساعته مراقب اوضاع است و همیشه حواسش به شماست. علاوه بر این در سایت پینورست امکان ثبت نظر هست که بر اساس نظراتی که بقیه دادند با خیال راحت می‌توانید اقامتگاه مناسب خودتان را انتخاب کنید و تجربه خودتان بعد از اقامت را هم ثبت کنید.