هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 7 آذر 1400 ساعت 16:17
يكشنبه 7 آذر 1400 16:02 ساعت
2021-11-28 16:17:54
شناسه خبر : 353147
بنظر می‌رسد که بیشتر اینها می‌خواستند توافق نامه را امضا کنند و الان هم دولت مجبور است تاوان آن امضا را بدهد چون بالاخره تعهد داده شده است.
بنظر می‌رسد که بیشتر اینها می‌خواستند توافق نامه را امضا کنند و الان هم دولت مجبور است تاوان آن امضا را بدهد چون بالاخره تعهد داده شده است.
 گروه بین الملل-رجانیوز: دکتر محمودرضا آقامیری در خصوص مذاکرات هسته‌ای دولت قبل گفت: در بحث فنی با ما مشورت نشد. افرادی که درگیر این مباحث بودند عموما ارتباطی با این مسئله نداشتند.
 
این انشمند هسته‌ای گفت: بنظر می‌رسد که بیشتر اینها می‌خواستند توافق نامه را امضا کنند و الان هم دولت مجبور است تاوان آن امضا را بدهد چون بالاخره تعهد داده شده است.
 
رئیس دانشکده هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی در ادامه افزود: (این توافق) خیلی نقطه‌ی زیبا و روشنی در تاریخ ما نخواهد بود چرا که ما دستمان برای آینده هم بسته شده است. بحث ما اصلا بمب و سلاح هسته‌ای نیست، بحث ما تکنولوژی است که حق مردم ما بوده است.
 
آقامیری تصریح کرددست ما بسته شده است، فرض کنید پنج سال دیگر، ده سال دیگر به هر دلیلی خواستید یک گسترشی در فعالیت هسته‌ای ایجاد کنید، با این شرایط چطور می‌توانید انجام دهید.
 
 
او در پاسخ به سوالی در خصوص راکتور اراک نیز گفت: در روزنه‌های رآکتور اراک بتن ریخته شده. در قلب آن بتن ریخته نشده ولی رآکتور اراک با بتن تخریب شد. شاید دکتر صالحی برداشت‌های متفاوتی داشتند که تکذیب کردند و تصور بازگشت را متصور می‌شدند ولی ایمنی رآکتور اجازه بازگشت را نمی‌دهد.


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home