هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 آذر 1401
ساعت 04:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 9 آبان 1400 ساعت 22:05
يكشنبه 9 آبان 1400 22:01 ساعت
2021-10-31 22:05:38
شناسه خبر : 352251
ارتودنسی دندان یک درمان دندانپزشکی است که هم به منظور درمانی و هم به جهت زیبایی و بهبود طرح لبخند انجام می شود.

 این روش طی سال های اخیر مخصوصا در استان البرز و شهر کرج مورد استقبال زیادی قرار گرفته است و آنچه در این مقاله می خوانید بررسی هزینه ارتودنسی در کرج به صورت حدودی و عوامل موثر بر آن است.

 

 

 

قیمت ارتودنسی دندان در کرج چقدر است؟

هیچگاه نمی توان یک قیمت خاص برای ارتودنسی در نظر گرفت و گفت که سیر تا پیاز این پروسه، N میلیون تومان است. با این حال اجازه دهید که محدوده قیمت منطقی این درمان در کرج را با هم بررسی کنیم. به طور کلی در کشور ما هزینه حدودی ارتودنسی دندان بین 5 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان متغییر است.

هزینه ها ممکن است بر اساس برخی فاکتورها پایین یا بالا باشد اما در هر صورت بازه منطقی آن بر اساس مهمترین فاکتور یعنی نوع روش ارتودنسی دندان همان است که خواندید.

 

 

 

چه چیزهایی روی قیمت ارتودنسی تاثیر می گذارند؟

عوامل زیادی مانند شخص متخصص ارتودنسی دندان، موقعیت مکانی شما در استان البرز و وضعیت اولیه دندانهایتان وجود دارد که روی هم رفته بر قیمت ارتودنسی دندان تاثیر می گذارد. مهمترین فاکتورهایی که میتوان بر اساس آن ها به صورت حدودی هزینه ارتودنسی را برآورد کرد در ادامه توضیح داده شده اند.

1. تخصص دندانپزشک

ارتودنسی دندان یک پروسه پرطرفدار است به همین جهت اغلب دندانپزشکان را واداشته که وارد این رشته شوند تا علاوه بر کسب مهارت به جنبه مالی و سوددهی آن نیز نیم نگاهی داشته باشند. از همین رو حتی ممکن است یک دندانپزشک عمومی اقدام به انجام ارتودنسی دندان کند.

از طرفی انجام این کار را تنها باید به یک متخصص ارتودنسی خوب سپرده شود چرا که آن ها علاوه بر گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی، تخصص ارتودنسی دارند. با این حال اگر دندانپزشک عمومی برایتان ارتودنسی کند هزینه ارتودنسی معمولا پایین است و اگر متخصص این کار را انجام دهد قیمت حدودی ارتودنسی الا خواهد بود.

2. تجربه متخصص ارتودنسی

همانطور که خواندید هزینه ارتودنسی دندان درکرج زمانی که توسط متخصص انجام داده شود بالا است. با این حال حتی میزان تجربه متخصص نقش به سزایی در برآورد هزینه ها خواهد داشت.

برای مثال متخصصی که بیش از 10 سال سابقه ارتودنسی دارد و لقب بهترین متخصص ارتودنسی در کرج را یدک میکشد به طبع کارش بهتر و هزینه ای که از مراجعان دریافت میکند به مراتب بیشتر از یک متخصص جوان با سابقه دو سه سال کار است.

 

 

 

3. نوع ارتودنسی

ارتودنسی انواع و روش های مختلفی دارد و مهمترین فاکتور در برآیند هزینه ارتودنسی نوع و روش صاف کردن دندان ها با ارتودنسی است. ما انواع دستگاه های ارتودنسی داریم که مهمرتین آن ها عبارتند از:

ارتودنسی ثابت با بریس معمولی یک ارتودنسی ارزان قیمت است که معمولا اغلب افراد تحت این درمان قرار می گیرند. هرچه دستگاه پیچیده تر باشد یا نصب آن دشوارتر، هزینه ارتودنسی نیز بالا میرود.

4. سن و سال

هرچه سن افراد کوچک تر باشد قیمت حدودی ارتودنسی نیز پایینتر خواهد بود. زیرا برای صاف و یکدست شدن دندان ها زمان و همچنین منابع کمی مورد نیاز است. هر چه سن بالا می رود به دلیل بلوغ استخوانی و عدم رشد آن هزینه ها بالاتر میرود. با این حساب ارتودنسی کودکان ارزانتر از ارتودنسی بزرگسالان است.

5.  ویزیت های پی در پی

مهم نیست که چه نوع روش ارتودنسی را انتخاب می کنید، در هر صورت لازم است قرارهای پیگیری و ویزیت مداوم و پی در پی را با متخصص ارتودنسی خود انجام دهید. بسته به پیشرفت و نیازهای شما ممکن است این برنامه یا قرار ویزیت هر دو تا 8 هفته انجام شود که خود شامل هزینه هایی میشود اما چندان روی قیمت ارتودنسی دندان تاثیر نخواهد گذاشت.

6. طول دوره درمان

بسته به نوع ارتودنسی مورد خاص شما، ممکن است بریس ها از 12 تا 24 ماه روی دندان های باقی بمانند یا دوره درمان در این بازه باشد. بعضی اوقات ممکن است شما نیاز به استفاده از بریس تا 3 سال باشید تا به یک طرح لبخند ایده آل دست یابید. در بیشتر مواقع، هر چه مدت زمان درمان شما بیشتر باشد، هزینه ارتودنسی آن نیز بیشتر خواهد بود. زیرا در صورت نیاز به درمان طولانی تر، به معاینات، تجهیزات و تنظیمات بیشتری نیاز دارید که هر کدام بر قیمت ارتودنسی دندان شما خواهند افزود.

7. بیمه!

برخی از برنامه های بیمه دندانپزشکی درمان های ارتودنسی را پوشش می دهد. اگر بریس از بیمه ها درمانهای ارتودنسی را پوشش دهند، ممکن است که طرحشان تنها بخش کوچکی از هزینه را پوشش دهد زیرا اصولا ارتودنسی یک پروسه زیبایی است تا درمانی. با این وجود اگر  به نزد یک مختصص ارتودنسی خوب بروید احتما هزینه ها را برای شما قسط بندی خواهد کرد که برای پرداخت هزینه آن چندان تحت فشار قرار نخواهید گرفت.

8. نگهدارنده های ارتودنسی

به محض برداشتن دستگاه های ارتودنسی به نگهدارنده یا ریتینر احتیاج خواهید داشت. هزینه نگهدارنده اغلب از هزینه ارتودنسی دندان جدا است و البته کمتر است و نگرانی بابت آن وجود ندارد.