هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 11 مهر 1400 ساعت 09:16
يكشنبه 11 مهر 1400 09:10 ساعت
2021-10-3 09:16:32
شناسه خبر : 351485

فرآیند برندسازی باید در فضای آفلاین و آنلاین انجام شود؛ چاپ کاتالوگ، بروشور، پوستر، ساک دستی و... از جمله اقداماتی هستند در برندسازی آفلاین کاربرد دارند. چاپ کاتالوگ جزو روش‌هایی است که هم برای تبلیغات و برندسازی و هم برای اطلاع‌رسانی به مخاطبان کاربرد دارد. به همین دلیل اکثر کسب و کارهای بزرگ، برای محصولاتشان از کاتالوگ استفاده می‌کنند.

 

۵ دلیل برای اینکه برندها از چاپ کاتالوگ استفاده می‌کنند

 

کاتالوگ نوعی دفترچه راهنماست که در آن ویژگی‌های محصولات و هر آن چیزی که فکر می‌کنید مشتری شما باید بداند، ثبت می‌شود. با استفاده از کاتالوگ مخاطبان شما لیستی منظم و طراحی‌شده از محصولات دارند که می‌توانند با توجه به آن‌ تصمیم بگیرند به کدام‌یک از محصولات شما نیاز خواهند داشت.

استفاده از کاتالوگ یکی از روش‌هایی است که نشان می‌دهد برند شما به شکل حرفه‌ای فعالیت می‌کند. ۵ دلیل این موضوع را در این مقاله می‌خوانید.

1.       مشتریان با مطالعه کاتالوگ دلایل بیشتری برای خرید پیدا می‌کنند

مشتریان برای خرید باید با ویژگی‌های محصولات آشنا شوند. کسب و کارهای کوچک می‌توانند این کار را به صورت مستقیم انجام دهند؛ یعنی فروشندگان درباره محصولات با مشتریان صحبت کنند. زیرا هم تعداد محصولات و هم تعداد مشتریان روزانه این کسب و کارها محدود است. اما برندهای بزرگ، مشتری‌های زیادی دارند و تعداد مشتریان آن‌ها نیز زیاد است. آن‌ها به روش‌های بهتری برای ارائه توضیحات درباره محصولات نیاز دارند.

با چاپ کاتالوگ مشتریان شما به اطلاعاتی منسجم و دسته‌بندی شده درباره محصولاتتان دسترسی خواهند داشت و می‌توانند با تمام مزیت‌های آن‌ها آشنا شوند. چنین قابلیتی باعث می‌شود ذهن آن‌ها در حین خواندن ویژگی‌های محصول، آن را با نیاز موجود مطابقت دهد. در نتیجه بعد از مطالعه کاتالوگ مخاطب درک می‌کند محصول شما همان چیزی است که به آن نیاز دارد و به مشتری تبدیل می‌شود.

2.     چاپ کاتالوگ یک روش تبلیغاتی کم‌هزینه و پربازده است

کاتالوگ‌ها تنها برای توضیح درباره محصولات کاربرد ندارند. آن‌ها می‌توانند در فرایند برندسازی نیز کاربردی باشند. زمانی که به یک مشتری کاتالوگ می‌دهید، آن را به همراه خود می‌برد و احتمالا افرادی که در دایره ارتباطی او هستند نیز این کاتالوگ را می‌بینند. حتی ممکن است آن را مطالعه کنند. شما تنها یک کاتالوگ به یک نفر ارائه داده‌اید، اما چند نفر را با برند خود آشنا کرده‌اید. این موضوع در بهترین حالت باعث بازاریابی دهان به دهان برای برندهای بزرگ نیز می‌شود.

2.	چاپ کاتالوگ یک روش تبلیغاتی کم‌هزینه و پربازده است

تبلیغات غیرمستقیم تأثیر بیشتری روی ذهن مخاطبان دارند. زیرا مشتریان از تبلیغات مستقیم خسته‌اند و تصور می‌کنند برندها تنها برای افزایش فروش تبلیغ می‌کنند. اما هدف اصلی از چاپ کاتالوگ ارائه اطلاعات به مشتری است و او می‌تواند انتخاب کند که محصول شما را نیاز دارد یا خیر. در نتیجه با احتمال بیشتری از شما خرید خواهد کرد.

1.       با کاتالوگ می‌توان همه محصولات برند را معرفی کرد

این موضوع برای برندهایی که محصولات متنوعی عرضه می‌کنند، اهمیت دارد. تصور کنید بخواهید از سایر روش‌ها محصولات مختلف را به مشتریان معرفی کنید. در این صورت یا مشتریان زمانی برای شنیدن صحبت‌ها درباره محصولات ندارند یا اگر هم زمان بگذارند، همه توضیحات در ذهنشان باقی نمی‌ماند. در نتیجه خرید نمی‌کنند.

اما با چاپ کاتالوگ آن‌ها فهرستی از تمام محصولات برند شما با تصاویر و ویژگی‌ها در اختیار دارند که می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را بررسی کنند. بعد از آن هم محصولی که در این لیست با نیاز آن‌ها مطابقت دارد را علامت می‌زنند و خریداری می‌کنند.

2.     چاپ کاتالوگ یکی از راه‌های نشان دادن احترام به مشتری است

برندهای برنده در بازار برنامه‌های مختلفی برای جذب مشتری دارند و همه این برنامه‌ها حول یک محور می‌چرخد؛ اینکه به آن‌ها نشان دهند ارزشمند هستند. زمانی که شما کاتالوگ چاپ و عرضه می‌کنید، یعنی می‌خواهید مطمئن شوید مخاطبان پیش از خرید با محصولات شما و ویژگی‌های آن‌ها آشنا می‌شوند و می‌توانند بسنجند که آیا به این محصولات نیاز دارند یا خیر. معمولا کسب و کارها برنامه‌های جلب توجه و احترام به مخاطبان را به بعد از خرید موکول می‌کنند؛ مثلا نظرسنجی انجام می‌دهند یا سفارشات را پیگیری می‌کنند. اما برندهای حرفه‌ای برای افرادی که قصد خرید دارند یا به تازگی با آن‌ها آشنا شده‌اند نیز برنامه‌های مناسب می‌چینند.

با چاپ کاتالوگ از زمانی که مخاطب به تازگی با برند شما آشنا شده است، همراه خواهید شد. این موضوع به مخاطبان نشان می‌دهد شما پیش از آنکه خریدی انجام شود، به آن‌ها توجه می‌کنید و برای آن‌ها ارزش قائل هستید. در نتیجه احساس خوبی نسبت به برند شما پیدا می‌کنند و احتمال اینکه به مشتری تبدیل شوند، بیشتر خواهد شد.

3.    محصولات چاپی منحصر به برند، اعتبار را در ذهن مشتریان بالا می‌برند

اگر مشتریان هنگام ورود به فضای کاری شما ببینند که همه چیز نام و لوگوی برند شما را دارد، ناخودآگاه در ذهن خود به کسب و کار شما اعتبار می‌دهند. زیرا متوجه می‌شوند که برند شما به اندازه‌ای ارزشمند است که لوگوی آن روی محصولات،  چاپ سربرگ‌ و... درج شده است. اگر به صورت هوشمندانه از چاپ پوستر، بروشور و... نیز در کنار چاپ کاتالوگ استفاده کنید، می‌توانید در جلب اعتماد مشتریان موفق باشید.

5.	محصولات چاپی منحصر به برند، اعتبار را در ذهن مشتریان بالا می‌برند

مردم همیشه دوست دارند از برندهای معتبر خرید کنند و به دیگران هم نشان دهند که از برندهای معتبر خرید کرده‌اند. بنابراین هرچه کاتالوگ‌ها، ساک دستی‌ها، پوسترها و بسته‌بندی محصولات شما لوکس‌تر باشد، احتمالا تمایل بیشتری برای خرید از برند شما خواهند داشت.

کلام آخر

علاوه بر تمام موارد بالا، نکته دیگری نیز وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. چاپ کاتالوگ و چاپ ساک دستی تنها در صورتی مزیت‌های بالا را برای شما ایجاد می‌کند که توسط مجموعه‌ای حرفه‌ای طراحی و چاپ شده باشد تا بتواند توجه مشتریان شما را جلب کند. مجموعه فرتاک با سابقه طولانی در زمینه تبلیغات آفلاین، با بهترین متدهای روز در این زمینه آشناست و می‌تواند بهترین طراحی را متناسب با برند شما انجام دهد. برای اطلاع از خدمات فرتاک و سفارش کاتالوگ، روی لینک سایت کلیک کنید. 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home