هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 8 خرداد 1402
ساعت 11:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 30 خرداد 1400 ساعت 17:21
يكشنبه 30 خرداد 1400 17:09 ساعت
2021-6-20 17:21:05
شناسه خبر : 348799
پیرو انتشار مطلبی درباره برخی جریان‌ها که در آن از جواد جاویدنیا نام برده شده بود، وی جوابیه‌ای به رجانیوز ارسال کرد.
پیرو انتشار مطلبی درباره برخی جریان‌ها که در آن از جواد جاویدنیا نام برده شده بود، وی جوابیه‌ای به رجانیوز ارسال کرد.
گروه سیاسی-رجانیوز: دوم خردادماه ۱۴۰۰ رجانیوز در مطلبی به موضوع سنگ اندازی در مسیر تحول در قوه قضائیه پرداخت. این با مطلب با تیترهای زیر منتشر شد:«سنگ‌اندازی اقلیت حاشیه‌ساز در مسیر تحول قوه قضائیه/ حمله‌ عاملان و حامیان فیلترینگ غیرقانونی به سیدابراهیم رئیسی/ جاویدنیا: چرا قوه قضائیه به شکایت نکردن از رسانه‌ها افتخار می‌کند!/ به رئیسی هشدار داده بودم که در زمینه فضای مجازی فریب نخورید!» این مطلب را می‌توانید اینجا بخوانید.
 
پیرو این مطلب جواد جاویدنیا جوابیه‌ای به رجانیوز نوشته که متن آن را از نظر می‌گذرانید:
 
پاسخ دکتر جاویدنیا به بی اخلاقی‌های رسانه‌ای

ولاتقفُ ما لیس لک به علمُ انّ السّمع و البَصرَ والفؤاد کلّ اولئک کان عنهُ مسئولاً

در خصوص خبر منتشره فوق، به دنبال انتشار نامه خیلی محرمانه اینجانب جواد جاویدنیا مبنی بر فیلترینگ اینستاگرام، گوگل پلی و فیلترشکنها و VPNها و انتشار خبر بزرگنمایی شده تحت تعقیب قرار گرفتن بنده که یک تخلف انتظامی در دست بررسی در دادسرای انتظامی قضات را در حد یک جرم بزرگ و نابخشودنی جلوه داد، آن خبرگزاری با اشاره به انتشار نامه موصوف که بر خلاف قانون توسط عنصر امنیتی بیگانه نریمان غریب در توئیتر منتشر شد و دستاویز حمله رسانه های بیگانه همراستا با جریان نفاق داخلی به حجه‌الإسلام رئیسی را به بهانه فیلترینگ فراهم ساخت، در اقدامی غیرحرفه ای بدون توجه به سوابق آشکار و رسانه ای اینجانب و تحقیقات حداقلی پیرامون شخصیت و اقدامات بنده، اقدام به درج این خبر و القاء مطالبی خلاف واقع علیه اینجانب نمود:

 1. عبارت «سنگ‌اندازی اقلیت حاشیه‌ساز در مسیر تحول قوه قضائیه» أساسا هیچ ارتباطی به موضوع ندارد. چرا که موضوع نامه صادره اینجانب، ابلاغ دستورات و مصوبات اجرا نشده مراجع قانونی در ارتباط با فضای مجازی است که همگی دارای اعتبار بوده اند و هیچ کدام نقض نشده اند و پیگیری اجرای قوانین و مقررات در فضای مجازی به هیچ عنوان حاشیه سازی و سنگ اندازی و أمثال آن محسوب نمی شود و نباید نماد تحول در قوه قضائیه را بلااجرا ماندن مصوبات قانونی دانست که همیشه مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است.
 2. عبارت«حمله‌ عاملان و حامیان فیلترینگ غیرقانونی به سیدابراهیم رئیسی» نیز متأسفانه کذب است. این برنامه حدود سه ساعت در وبلاگ اینجانب به آدرس https://javidnia.blog.ir/post/1467  بارگذاری شده است، اما متأسفانه آن خبرگزاری به صورت کاملا غیرحرفه ای و با انتشار حدود 2 دقیقه از فیلم تقطیع شده ای که اصل آن حدود 10 دقیقه در توئیتر متعلق به نریمان غریب عامل کددار سرویسهای بیگانه منتشر شده است، مطلبی که در یک فضای آرام نقد به قوه قضائیه و نه مستقیما شخص آقای رئیسی مطرح شده است و مستندات قانونی صدور نامه را تشریح نموده است را به عنوان حمله القاء و مستندات غیرقانونی ارائه شده را غیرقانونی خوانده است و جا دارد که پاسخ دهند چگونه با وجود اصل فیلم کامل در وبلاگ و آپارات بنده از فیلم منتشرشده سرویس بیگانه استفاده شده است:      https://twitter.com/NarimanGharib/status/1395753028238577668

 

 

 

 1. عبارت «جاویدنیا: چرا قوه قضائیه به شکایت نکردن از رسانه‌ها افتخار می‌کند!/ به رئیسی هشدار داده بودم که در زمینه فضای مجازی فریب نخورید»، نیز حاوی تحریف است، موضوع «شکایت نکردن از رسانه ها» أصلا در سخنان مطرح نیست، بلکه موضوع، عدم مسدودسازی رسانه ها و سایتها است که به اظهارات سخنگوی قوه قضائیه اشاره شده است. سوال این است که آیا در مواردی که به دنبال ارتکاب جرم، قوه قضائیه طبق قانون وظیفه دارد که نسبت به بستن رسانه ها و مسدودسازی سایتها اقدام کند، می تواند از این وظیفه سر باز زند؟ آیا این امر افتخار به ولنگاری فضای مجازی نیست که مورد نهی مقام معظم رهبری قرار گرفته است؟ جالب آنجاست که در متن خبر به اینکه اظهارات خاص سخنگو مدنظر بوده است، اشاره دارد، اما تیتر تحریف شده را مورد استفاده قرار داده است. همانگونه که عبارت بعدی در خصوص هشدار به جناب رئیسی نیز أصلا با این لحن بیان نشده است و با مقدمات و توضیحاتی همراه بوده است که متأسفانه حذف آن شکل بی ادبانه ای به آن داده است و ادبیات دلسوزی برای ریاست محترم قوه را به تقابل تبدیل کرده است.
 2. در عبارت «به تندی به مدیریت سیدابراهیم رئیسی حمله کرده و به عدم برخورد با رسانه‌ها و جلوگیری از این ابلاغ غیرقانونی تاختند» نیز متأسفانه همان تحریف وجود دارد، موضوع بحث أصلا رسانه ها نبودند.
 3. در خصوص عبارت «حاشیه‌سازان اقلیت در کشور که هر بار با صحبت‌های عجیب و غریب خود برای جریان انقلاب هزینه‌سازی کرده‌اند» نیز جا دارد موارد حاشیه سازی حقیر و هزینه سازی برای انقلاب؟!!! برشمرده شود.
 4.  موضوع «بارداری با دو گیگ اینترنت رایگان» موضوعی واقعی است که بر اثر کم کاری رسانه های جریان انقلاب توسط جریان مخالف به ابتذال و مسخره کشیده شد و اینکه این موضع «در فضای مجازی چهره‌ای ضدعقلانی از نیروهای انقلابی ساخته» باید در مناظرات علمی اثبات شود.
 5. نگارنده بدون حتی یک بار مطالعه متن افشاشده به دروغ مدعی می شود «بار دیگر در داخل قوه قضائیه بدون اختیارات لازم حتی دستور فیلترینگ یکی از شبکه‌های اجتماعی را می‌دهد»، در حالی که اینجانب هیچ دستور فیلترینگی صادر نکرده ام، حال آنکه در ادامه متن به بیان این مطلب از ناحیه بنده صراحتا اشاره دارد که این احتمال را تقویت می کند که متن یا توسط دونفر تنظیم شده است.
 6. دروغ دیگر این است: «جاویدنیا که در دوران آملی لاریجانی معاونت دادستانی را برعهده داشته، پس از احضار پرحاشیه آذری جهرمی از این سمت  برکنار و به معاونت دادگستری تهران تنزل داده شد» چرا که أولا از یک سال و نیم خدمتم در معاونت فضای مجازی دادستانی کل، تنها 5 ماه آن در زمان ریاست جناب آملی لاریجانی بوده است و ثانیا انتقال اینجانب به دادگستری استان تهران ارتباطی به احضار آذری جهرمی نداشت و در اردیبهشت 99 انجام شده بود.
 7. «اقدام عجیب و البته مشکوک دستور فیلترینگ اینستاگرام، گوگل‌پلی، وی‌پی‌ان ها و فیلترشکن‌ها» موضوعی است که باید دلایل عجیب و مشکوک بودن آن ارائه شود.
 8. در خصوص عبارت «اقدامی که نشان می‌دهد این اقلیت پر سر و صدا ناامید از مانع تراشی در مسیر تحول قوه قضائیه، نگران حضور ایشان در قوه مجریه هستند»، توضیح دهند که چگونه اقلیتی که در همه رسانه ها سانسور هستند و اخبارشان پوشش داده نمی شود، پر سر و صدا هستند؟ چه مانع تراشی در مسیر تحول قوه قضائیه داشته اند؟ در حالی که مطالب به نفع جناب رئیسی نیز منتشر کرده اند و با ستاد جناب رئیسی نیز همکاری‌هایی داشته اند، چگونه نگران حضور ایشان در قوه مجریه هستند؟
 9. در عبارت «جاویدنیا اگرچه سعی داشت به گونه‌ای به مخاطب القا کند که مرکز رسانه قوه قضاییه عنوان تحت تعقیب را به او نسبت داده ولی در صحبت‌هایش از حضورش در دادسرای انتطامی قضات برای ادای توضیح در این زمینه خبر داد»، نیز متأسفانه تقطیع و تحریف وجود دارد، چرا که به هیچ عنوان «تحت تعقیب دادسرای انتظامی قرار گرفتن» نفی نشده است، بلکه انتساب اقدام غیرقانونی و انتشار آن قبل از صدور رای قطعی در دادسرای انتظامی مورد انتقاد قرار گرفته بود.

 

ضمنا از آنجا که دوستان وظیفه حرفه ای خود را فراموش کرده بودند، گزیده ای از موضع گیریهای رسانه ای ام از بدو ایجاد کانال در پیام رسان ایتا و پیام رسانهای خارجی در آذرماه 1397 و به ویژه 3 ماهه آخر دوره تصدی جناب آملی لاریجانی و پس از آن را که در وبلاگ شخصی ام نیز آمده است، در مطلبی تحت عنوان «جاویدنیا نفوذی یا انقلابی» به آدرس https://javidnia.blog.ir/post/1696 منتشر کردم تا شاید عزیزانی که ناشی از جو موجود مرتکب قضاوت بیجا شده اند و این کذب بزرگ را منتشر کرده اند یا اقدام به هتک حیثیت نمودند، به نحو مقتضی نسبت به اصلاح اشتباه خود اقدام نمایند تا خدای ناکرده حساب به روز قیامت واگذار نشود.

ضمنا سایر توضیحات و اخبار منتشره بنده در خصوص نامه موصوف به شرح ذیل است:

 

https://javidnia.blog.ir/post/1517

https://javidnia.blog.ir/post/1484

http://javidnia.blog.ir/post/1440

http://javidnia.blog.ir/post/1518

https://javidnia.blog.ir/post/1485

http://javidnia.blog.ir/post/1441

http://javidnia.blog.ir/post/1519

https://javidnia.blog.ir/post/1486

http://javidnia.blog.ir/post/1442

http://javidnia.blog.ir/post/1521

http://javidnia.blog.ir/post/1490

https://javidnia.blog.ir/post/1457

https://javidnia.blog.ir/post/1522

http://javidnia.blog.ir/post/1492

http://javidnia.blog.ir/post/1710

http://javidnia.blog.ir/post/1523

https://javidnia.blog.ir/post/1493

https://javidnia.blog.ir/post/1469

http://javidnia.blog.ir/post/1551

https://javidnia.blog.ir/post/1503

https://javidnia.blog.ir/post/1472

http://javidnia.blog.ir/post/1555

http://javidnia.blog.ir/post/1507

http://javidnia.blog.ir/post/1476

http://javidnia.blog.ir/post/1582

http://javidnia.blog.ir/post/1509

http://javidnia.blog.ir/post/1482

http://javidnia.blog.ir/post/1616

https://javidnia.blog.ir/post/1511