هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 14 فروردين 1399 ساعت 16:29
پنجشنبه 14 فروردين 1399 16:20 ساعت
2020-4-2 16:29:00
شناسه خبر : 335846
سردار حاج میرزا محمد سلگی از فرماندهان سابق گردان حضرت ابوالفضل(علیه‌السلام) لشکر انصارالحسین(علیه‌السلام) صبح امروز چهاردهم فروردین‌ماه 99 پس از تحمل سال‌ها رنج، به یاران شهیدش پیوست.
سردار حاج میرزا محمد سلگی از فرماندهان سابق گردان حضرت ابوالفضل(علیه‌السلام) لشکر انصارالحسین(علیه‌السلام) صبح امروز چهاردهم فروردین‌ماه 99 پس از تحمل سال‌ها رنج، به یاران شهیدش پیوست.

به گزارش رجانیوز: سردار حاج میرزا محمد سلگی از فرماندهان سابق گردان حضرت ابوالفضل(علیه‌السلام) لشکر انصارالحسین(علیه‌السلام) و رئیس سابق ستاد لشکر انصارالحسین(علیه‌السلام) همدان که به دلیل عوارض ناشی از استنشاق گازهای شیمیایی دوران دفاع مقدس و جراحات جانبازی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بهشتی همدان بستری بود، صبح امروز (پنج‌شنبه) چهاردهم فروردین‌ماه 99 پس از تحمل سال‌ها رنج، به یاران شهیدش پیوست.

 

به گزارش رجانیوز ظهر امروز مراسم تغسیل این شهید گرانقدر در همدان برگزار شد و پیکر پاک ایشان به نهاوند منتقل شد تا در این شهر به خاک سپرده شود.

کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» به قلم حمید حسام روایتگر خاطرات میرزا محمد سلگی از دوران دفاع مقدس است که موفق شد تقریظ رهبر انقلاب را دریافت کند.

 

متن تقریظ رهبر انقلاب بدین شرح است:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

 

سلام بر یاران حسین (علیه‌السّلام) و سلام بر لشگر انصارالحسین همدان؛ و سلام بر شهیدان، دلاوران، فدائیان، شیران روز و عابدان شب؛ و سلام بر شهید زنده میرزا محمد سُلگی و بر همسر باایمان و صبور او؛ و سلام بر حمید حسام که دردانه‌هایی چون سُلگی و خوش‌لفظ را به ما شناساند. ساعتهای خوش و باصفائی را با این کتاب گذراندم و بارها با دریغ و حسرت گفتم:

 

درنگی کرده بودم کاش در بزم جنون من هم/ لبی تر کرده زان صهبای جام پرفسون من هم

هزاران کام در راه است و دل مشتاق و من حیران/ که ره چون میتوانم یافتن سوی درون من هم ...

 

در میان کتابهای خاطرات جنگ، این، یکی از بهترین‌ها است. نگارش درست و قوی، ذوق سرشار، سلیقه و حوصله، همّت بلند، همه با هم دست به کار تولید این اثر شده‌اند. کتاب خانم ضرّابی در شرح حال شهید عالی‌مقام علی چیت‌سازیان نیز دارای همین برجستگی‌ها است. این دو نفر از ستارگان اقبال همدانند.

 

 

 دیدگاه کاربران

خدا این شهید بزرگوار رو با یاران شهیدش محشور کنه
شهادتت مبارک حاج میرزای عزیز