هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 مهر 1402
ساعت 21:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 12 اسفند 1398 ساعت 13:43
دوشنبه 12 اسفند 1398 13:40 ساعت
2020-3-2 13:43:03
شناسه خبر : 335187
نارندا مودی به یکی از سیاست مداران مورد علاقه کشورهای غربی تبدیل شده است. او اولین مقام هندویی هست که به سرزمین های اشغالی سفر کرده و پای جنایتکارانی چون نتانیاهو را به کشور خود باز کرده است.
نارندا مودی به یکی از سیاست مداران مورد علاقه کشورهای غربی تبدیل شده است. او اولین مقام هندویی هست که به سرزمین های اشغالی سفر کرده و پای جنایتکارانی چون نتانیاهو را به کشور خود باز کرده است.
گروه بین الملل-رجانیوز: دستگیری، سرکوب و کشتار چند ماه است که پاسخ دولت هند به مسلمانان است. این درحالی است که مسلمانان تنها حقوق اولیه خود را میخواهند اما نارندامودی با سیاست های تفرقه افکنانه خود گروه های افراطی را هم به جان آنها انداخته است.
 
به گزارش رجانیوز: سال 2014 که حزب تندرو بهاراتیا در هند قدرت گرفت و نارندا مودی نخست وزیر این کشور 72 ملت شد مسلمانان هند نگران سیاست های نژاد پرستانه او شدند. آنها نگران بازگرداندن نظام طبقاتی به هند بودند. البته این ترس بدون دلیل و شواهد نبود، چرا که حزب بی جی پی بهاراتیا در ماجرای اسفناک تخریب مسجد بابری سابقه تندروی داشته است. همین سابقه حتی باعث شده بود که پس از شورش هندوها علیه مسلمانان در سال 2002 نارندامودی توسط آمریکا لغو ویزا شود و انگلیس روابط با او را قطع کند.
 
 اما حالا نارندا مودی به یکی از سیاست مداران مورد علاقه کشورهای غربی تبدیل شده است. او اولین مقام هندویی هست که به سرزمین های اشغالی سفر کرده و پای جنایتکارانی چون نتانیاهو را به کشور خود باز کرده است. این رفت و آمدها منجر به چندین قرارداد کشاورزی، هوانوردی، دفاع سایبری وامنیتی شد و آنها را در اسلام هراسی همگراتر از پیش کرد.
 
 
 همچنین روابط گرم و صمیمی وی با دونالد ترامپ در کنار رفتارهای نژادپرستانه وی باعث شده تا برخی وی را به عنوان ترامپ شبه قاره معرفی کنند.
 
 
حالا از اقدامات دولت نژادپرست مودی می توان به حذف نام و نشان‌های اسلامی از شهرها، لغو خودمختاری کشمیر و خشونت های گسترده علیه مسلمانان اشاره کرد 
 
علت درگیری ماه‌های اخیر چیست؟
در ماه‌های اخیر لایحه بازبینی تابعیت که در مجلس عوام و مجلس اعیان هند به تصویب رسید بحث برانگیز شد. طبق این لایحه دولت به مهاجران غیرقانونی کشورهای پاکستان، افغانستان و بنگلادش تابعیت خواهد داد، البته به شرط آنکه مسلمان نباشند!
همچنین بر اساس قانون جدید صدها هزار مسلمان نیز باید با مدارک و اسناد ثابت کنند که از قبل از سال ۱۹۷۱ در هندی‌ بوده اند، در غیر این صورت دیگر شهروند این کشور شناخته نمیشوند. این تبعیض آشکار باعث اعتراضات گسترده در ایالت های مختلف شده است. 
 
 
این اعتراضات که منجر به دستگیری هزاران نفر و شهادت ده‌ها مسلمان شده است بار دیگر با سفر دونالد ترامپ به هند شعله ور شد. ترامپ در حالی که رقیب بزرگ اقتصادی اش یعنی چین درگیری ویروس کرونا شده است به هند سفر کرد تا نشان دهد در پی ایجاد توازن اقتصادی است. این سفر بدون توجه به کشتار اقلیت دویست میلیونی مسلمانان در این کشور صورت گرفت و به نوعی تایید این سیاست های نژادپرستانه نیز به حساب میآید.
 
 
این روزها که نارندامودی زیر فشار افکار عمومی مسلمانان جهان است ترامپ قرارداد فروش تجهیزات نظامی به هند به ارزش سه میلیارد دلار را اعلام کرده تا پشتوانه خوبی برای ماشین سرکوب و نسل کشی مسلمانان باشد.
 
جنایات افراطی های هندو با پشتوانه نخست وزیر
حالا تصاویر شکنجه و کشتار مسلمانان این کشور توسط لباس شخصی ها دیده میشود. لباس شخصی هایی که شهروندان هندوی این کشور هستند و خود را برای هر جنایتی بدون مانع می بینند چراکه حزب نارندا مودی به همراه رژیم صهیونیستی و آمریکا در کنار آنها قرار دارد.
 
 
تنها در سه روز اول، خشونت میان هندو‌های افراطی و مسلمانان در حومه دهلی‌نو دستکم 40 کشته برجای گذاشت که اغلب آن‌ها به ضرب گلوله از پا درآمدند و بیش از ۲۵۰ نفر هم زخمی شدند. این درگیری در پی اعتراض به قانون جنجالی شهروندی شکل گرفت که تبعیض علیه مسلمانان تلقی می‌شود. 
 
 
خبرنگار فرانس بیست و چهار در دهلی‌نو گفت در شمال شرقی دهلی‌نو از بازار مسلمانان خاکستر باقی مانده است. این بازار به مدت دو روز در آتش سوخت و در نهایت آتش‌نشانان صبح امروز توانستند در محل حضور یابند. ساکنان محل فرار کردند. بازسازی این منطقه ماه‌ها به طول خواهد انجامید.
 
 
همچنین علی رغم گذشت یک هفته از حمله وحشیانه نظامیان هندی و افراط گرایان این کشور به مسلمانان هنوز هم روند کشف جنازه‌های مسلمانان ادامه دارد. جنازه سه مسلمان دیگر از گنداب ها و فاضلاب های اطراف دهلی نو کشف شد.
 
منابع محلی در این خصوص اعلام کرده اند: جنازه ها پیش از کشته شدن مورد شکنجه قرار گرفته اند و هندوهای افراط گرا آنها را پس از مرگ به چاله های متعفن انداخته اند.
 
 
از سوی دیگر عملیات جستجو برای یافتن جنازه های بیشتر همچنان ادامه دارد و گفته می شود احتمال افزایش شمار قربانیان نیز وجود دارد.
 
 
روز گذشته انتشار فیلمی که نشان می داد هندوها یک مادر و کودک مسلمان را زنده زنده دفن کرده اند موجی از واکنش های رسانه ای را به دنبال داشت و بسیاری از کاربران فضای مجازی با بازنشر این فیلم خواستار اقدام فوری سازمان ملل علیه دولت دهلی نو شدند.
 
 
این در حالی است که «امیت شاه» وزیر کشور هند ضمن دفاع از اقدام نظامیان این کشور تاکید کرد: ما مسیر آمریکا و اسرائیل را ادامه خواهیم داد.
 
دردناک تر از چراغ سبز کشورهای غربی به مسلمان کشی حزب نارندا مودی، سکوت کشورهای اسلامی است که با بی تفاوتی از کنار این جنایت عبور میکنند.