هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 27 خرداد 1403
ساعت 20:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 27 آذر 1397 ساعت 15:58
سه شنبه 27 آذر 1397 15:52 ساعت
2018-12-18 15:58:45
شناسه خبر : 301832
کارمند گمرک که در فیلم منتشر شده در فضای مجازی اجازه ورود بدون هماهنگی را به نماینده مجلس نمی‌دهد،  اتفاقاً خودش از شهروندان اهل تسنن ترکمن صحرا در استان گلستان است و ادعای نماینده مذکور مبنی بر توهین به اهل تسنن از سوی این کارمند و قومیتی جلوه دادن این بحث و درگیری نمی‌تواند واقعیت داشته باشد
کارمند گمرک که در فیلم منتشر شده در فضای مجازی اجازه ورود بدون هماهنگی را به نماینده مجلس نمی‌دهد، اتفاقاً خودش از شهروندان اهل تسنن ترکمن صحرا در استان گلستان است و ادعای نماینده مذکور مبنی بر توهین به اهل تسنن از سوی این کارمند و قومیتی جلوه دادن این بحث و درگیری نمی‌تواند واقعیت داشته باشد

گروه سیاسی_رجانیوز: اگرچه بارها علی مطهری در برخی از سخنرانی ها و دیدار های مردمی، با ادبیات بسیار زشت و هتاکانه، اقدام به فحاشی کرده است، اما ماجرای نماینده سراوان نشان داد که هنوز جامعه به وجود چنین پدیده های زشتی حساس است.

 

به گزارش رجانیوز روز گذشته دوشنبه ۲۶ آذر ۹۷ ویدئویی از محمدباسط ‌درازهی، نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی منتشر شد. آنچه در این فیلم نشان داده می‌شود گویای این است که این نماینده مجلس درخواستی خارج از ضوابط اداری دارد اما کارمند در برابر خواسته وی مقاومت می کند و می گوید: «من از شما دستور نمی‌گیرم.» این نماینده مجلس در واکنش، با کلماتی زشت و لحنی توهین‌آمیز با این کارمند برخورد می‌کند و می گوید «تو ... میخوری از من دستور نمی گیری، مردک عوضی، تو غلط می کنی از من دستور نمی گیری»!

 


فحاشی نماینده سراوان.mp4 | دانلود فیلم 

 

انتشار این فیلم در فضای مجازی واکنش های زیادی را در میان کاربران شبکه های اجتماعی به دنبال داشت تا جایی که درازهی با انتشار فایلی تصویری تلاش کرد تا در مورد این اتفاق توضیح دهد. او در این کلیپ که از روی نوشته ای می خواند، نه تنها بابت این رفتار دور از شان نمایندگی عذرخواهی نکرد، بلکه با فرار رو به جلو، مدعی شد که این کلیپ توسط افراد مغرض پیرو یک درگیری و مشاجره بین او و یک ارباب رجوع بعد از حدود ۴۵ دقیقه معطلی در محل گمرک ایران و به تحریک یکی از پرسنل گمرک صورت گرفته است.

 

درازهی در این فیلم مشاجره ایجاد شده را ناشی از توهین به قوم بلوچ، مذهب اهل سنت، نمایندگان مجلس و مسئولان کشور قلمداد می‌کند و همچنین فیلم منتشر شده در فضای مجازی را محصول ترفند کامپیوتری، برش و همسان‌سازی کلمات و انتشار از روی غرض دانسته که اعلام کرده این مسئله از سوی مقامات قضائی ذیصلاح در حال پیگیری است.

 

جالب اینجاست که برخلاف ادعای درازهی کارمند گمرک در فیلم منتشر شده، اتفاقاً خودش از شهروندان اهل تسنن ترکمن صحرا در استان گلستان است. در همین راستا یکی از کارکنان گمرک در مصاحبه با فارس اعلام کرده است: «موضوع مشاجره مربوط به مراجعه سرزده نماینده مجلس به گمرک و مشکل پارک خودرو در پارکینگ محدود ساختمان گمرک بوده است».

 

این کارمند گمرک اضافه کرد: «اینکه نماینده محترم مجلس اعلام کرده جلسه با رئیس گمرک از قبل هماهنگ شده و بعدا تغییر یافته بود، صحت ندارد و کارمند انتظامات گمرک موظف بوده به خاطر عدم هماهنگی از ورود خودروی این نماینده به داخل پارکینگ گمرک جلوگیری کند».

 

وی تاکید کرد: «کارمند گمرک که در فیلم منتشر شده در فضای مجازی اجازه ورود بدون هماهنگی را به نماینده مجلس نمی‌دهد، هیچ گونه سابقه سوئی در مدت خدمت در گمرک نداشته و اتفاقاً خودش از شهروندان اهل تسنن ترکمن صحرا در استان گلستان است و ادعای نماینده مذکور مبنی بر توهین به اهل تسنن از سوی این کارمند و قومیتی جلوه دادن این بحث و درگیری نمی‌تواند واقعیت داشته باشد».

 

جالب اینجاست که مجلس شورای اسلامی دربرابر رفتارهای دور از ادب این نماینده، نه تنها اقدام خاصی انجام نداد بلکه 40 نماینده خواستار استیضاح وزیر اقتصاد به خاطر برخورد حراست گمرک با این نماینده هتاک شدند!

 

البته این اولین باری نیست که درازهی با تحریک حساسیت های قومی و مذهبی تلاش کرده است برای خود آبرو کسب کند. چندی پیش او در نطقی در مجلس تلاش کرده بود تا یک مساله حاشیه ای که توسط یک فوتبالیست ایجاد شده بود را به یک مساله سیاسی و ملی تبدیل کند و میان اهل تشیع و تسنن اختلاف افکنی کند. این نماینده در بخشی از نطق خود مباحثی را مطرح کرد که حواشی زیادی را به دنبال داشت و رگه هایی از تفرقه افکنی میان شیعیان و اهل تسنن را به دنبال داشت.

 

حمله نماینده کردستان به پلیس فرودگاه

 اما این اولین بار نیست که نماینده ای، در مقابل قانون اقدام به فحاشی و قانون شکنی می کند. سال گذشته نیز یکی از نمایندگان مردم کردستان که اتفاقا مانند درازهی از طریق لیست اعتدال و توسعه وارد مجلس شده بود، با یک مأمور پلیس درگیر می‌شود و ضمن فحاشی او را مورد ضرب و شتم قرار داده و بینی او را می‌شکند. مساله ای که قرار بود رسیدگی شود. درآن مقطع سخنگوی هیئت نظارت بر نمایندگان گفته بود: «در رابطه با موضوع درگیری آقای حمدالله کریمی نماینده بیجار با مأمور پلیس راهور، تابحال شکایتی از طرف ناجا علیه ایشان واصل نشده و اگر واصل شود، هم شکایت پلیس را بررسی می‌کنیم و هم توضیحات نماینده را».

 

اما در مقابل سخنگوی نیروی انتظامی گفته بود: «نیروی انتظامی از نماینده مذکور شکایت کرده و مطمئنیم که قوه قضاییه با توجه به تاثیر منفی فراوانی که این نماینده از خود بر جای گذاشته، در اسرع وقت به این شکایت رسیدگی خواهد کرد». با این حال پس از یکسال هنوز نتیجه‌ی تعدی این نماینده به پلیس منتشر نشده است.

 

درکنار این نباید فراموش کرد که علی مطهری بارها به نمایندگان مجلس و حتی مردم عادی جامعه نیز فحاشی کرده است، اما در کنار حمدالله کریمی و درازهی هیچ برخوردی از سوی مسئولان امر متوجه این نمایندگان نشد. نتیجه بی توجهی به رفتار خلاف شان نمایندگی باعث شده است که این بار نماینده سراوان با گستاخی تمام به کارمند یک اداره فحاشی کند و حتی بعد از اعتراض عمومی به این رفتار حاضر به عذرخواهی نمی شود و برعکس مدعی می شود که این فیلم تقطیع شده است. حتی برای این که خود را از این مخمصه رهایی دهد، احساسات مذهبی و قومی را نیز تحریک می کند و در آخر نیز وزیر اقتصاد را استیضاح می کند. نمایندگان مجلس برای حفظ شان و جایگاه خود هم که شده باید دربرابر چنین افراد بی ادب و گستاخی بایستند تا در آینده بازهم شاهد چنین پدیده های هنجار شکنی در قامت نماینده ملت نباشیم. در غیر این صورت به مردم حق بدهید که نگاهی دیگری به خانه ملت داشته باشند. 

 دیدگاه کاربران

خاک بر سر اون نمایندگانی که صرفا به خاطر قدرت نمایی و گرفتن امتیاز از وزرا به چنین استیضاحی رای داده اند.خیلی جالبه که نمایندگان بلوچ هر مسئله ای رو به مسائل قومی و مذهبی میچسبونند.ایا کسی بابت این حرکات مشکوک و مغرضانه ازشون اونهم توی این شرایط بازخواست کنه؟

بسم الله .باسلام.قال رسول الله صل الله علیه وآله:أفضل الجهاد کلمة حق عند ذی سلطان جائر. ازکارمندمحترم فوق الذکرتشکر میکنم.والسلام

باید به کارمند قانون مدار گمرک و شهروند شجاع و ظلم ستیز که با اردنگی این نماینده را بیرون انداخت مدال افتخار اهدا بشه ، ولی متاسفانه تو کشور ما برعکسه و مدیر سالاری (مفت خور سالاری) رواج داره

به خدا اینها یک جریان خاص هستند که از رده‌های بالای دولتی تا پایین ادامه دارند!
عکسی هم که منتشر کردید تا حدودی واقعیت و ارتباطات این جریان خاص را فاش می‌کند!

خواهشأ این را به شیعه و سنی ربط ندهید این بی ادبی و بی تربیتی شخص است که اینجا مسئله است نه از کجای ایران به مجلس راه یافته .ضرب المثل میگوید یا رب مبادا آنکه گدا معتبر شود گر معتبر شود ز خدا بی‌خبر شود.اینها ظرفیت این جایگاه را ندارند نماینده مجلس نام و قدرت خودش را دارد که این آقایان ظرفیت ندارند چنین قدرتی در اختیار داشته باشند.

عمق فاجعه اما امضاء 40 نماينده براي استيضاح وزير اقتصاد و عزل رييس گمرك براي حمايت از نماينده فحاش است !!

متاسفانه به جاي برخورد با اين نماينده بي نزاكت ، طبق معمول ، آن كارمند وظيفه شناس تنبيه و اخراج مي شود!

پيشنهاد مي كنم هيئت رئيسه مجلس هفته اي يكبار درس اخلاق در مجلس برگزار نمايد.
باور كنيد اثرات خوب و پر خير و بركتي بدنبال دارد ...

وزیر اقتصاد بجای عذر خواهی از این فحاش از مردمی که دلار 4200تومان مصوب را 10هزار و.. میخرند وگرانی ها سرسام آور را متحمل میشوند وتوان زندگی برایشان سخت شده عذر خواهی کند انهم با افتخار وسربلندی زیرا شما باید به ولی نعمتان خود احترام بگذارید نه گردنکشان فحاش که هنوز در ابتدائی ترین ظرفیت ها مانده اند.

به قول حضرت آقا
بعضی برای نمایندگی خودشان را میکُشند.فردا ی قیامت محضر عدل الهی با دستان بسته باید پاسخ گوی ۸۰میلیون انسان باشد.

سلفی بگیرهای موگرینی رو یادت رفت بگی که چه آبروریزی درست کردن