هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 6 مهر 1401
ساعت 22:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 16 ارديبهشت 1388 ساعت 20:45
پنجشنبه 17 ارديبهشت 1388 01:15 ساعت
2009-5-6 20:45:26
شناسه خبر : 13452

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، اظهارات "فائزه هاشمی" را نبش قبر کردن برخی از شعارهای زیبا از سوی یک طیف خاص در دوران انتخابات دانست و گفت: این ‌شعارها امروز جواب نخواهد گرفت.

"فاطمه آجرلو" نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شبکه ایران و در واکنش به سخنان اخیر فائزه هاشمی که انتخاب چادر و رنگ مشکی از سوی بانوان ایرانی را مورد انتقاد قرار داده بود، اظهار داشت: با توجه به مقارن بودن این بحث‌ها با زمان انتخابات، چنین سخنانی، ‌شعارهای به ظاهر زیبا اما در واقع توهین به شعور مردم و فعال کردن بخش خاکستری جامعه است.

وی، مطرح شدن طرح چنین مسائل و صحبت‌های فریبنده را برای جلب نظر یک قشر و طیف خاصی دانست تا یک‌بار دیگر این طیف‌فعال شده و به پای صندوق‌های رای بیایند.

وی با تاکید بر اینکه این‌گونه اظهارنظرها ، ابزاری برای تبلیغات انتخاباتی است، افزود: ما ایرانیان به بعضی از داشته‌ها و ثروت‌های غنی خود افتخار می‌کنیم که یکی از این داشته‌ها چادری است که ثروت تمدن ایرانی به شمار می‌رود.


آجرلو در ادامه افزود: چادر زنان ایرانی ضمن آنکه به عنوان یک نماد از غنای فرهنگی و تمدن باستانی برخوردار است، به ارزش‌های اسلامی گره خورده و باعث فخر زنان ایرانی شده است.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با نگاهی به تاریخ و تمدن ایرانی، دوره 250 ساله‌ای را خواهیم یافت که حکومت ایران به دست بانوان بوده و در آن دوره، نماد هر رشد و تعالی چادر زن ایرانی بوده است.

آجرلو، گره خوردن با اسلام و جای گرفتن اسلام در نهاد ایرانیان را به دلیل همین نگاه‌ها و غنای فرهنگی دانست و گفت: نگا ه به چادر به عنوان یک ابزار یا پوشش محدود کننده نگاهی غیرعلمی بوده و کسانی که اینگونه مطرح می‌کنند، لازم است پژوهش علمی داشته و عمیقا این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.