هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 22 ارديبهشت 1403 ساعت 16:04
شنبه 22 ارديبهشت 1403 15:54 ساعت
2024-5-11 16:04:15
شناسه خبر : 380502
تیم فوتبال سپاهان اصفهان عصر امروز (شنبه) در رفسنجان به مصاف‌ تیم مس می‌رود، دیداری که در آن سپاهان بدنبال تثبیت جایگاه سومی لیگ برتر است و تقابل سپاهانی‌های جدید و قدیم بر جذابیت آن افزوده است.
تیم فوتبال سپاهان اصفهان عصر امروز (شنبه) در رفسنجان به مصاف‌ تیم مس می‌رود، دیداری که در آن سپاهان بدنبال تثبیت جایگاه سومی لیگ برتر است و تقابل سپاهانی‌های جدید و قدیم بر جذابیت آن افزوده است.
گروه ورزش-رجانیوز: تیم فوتبال سپاهان اصفهان عصر امروز از ساعت ۱۷ و ۵۰ دقیقه در چارچوب هفته بیست و هفتم لیگ برتر در ورزشگاه اختصاصی مس رفسنجان در شرایطی به مصاف تیم کرمانی می‌رود که شامگاه دیشب خبر انتصاب مدیرعامل جدید باشگاه سپاهان منتشر شد.
 
به گزارش رجانیوز، شب گذشته، مهدی آذربایجانی با انتخاب اعضای هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان بعنوان مدیرعامل جدید این باشگاه منصوب شد و به اعتقاد کارشناسان، با وجود سبک مدیریتی تحول‌گرای این مدیر ورزشی، باشگاه سپاهان در آینده نزدیک شاهد تغییرات زیادی خواهد بود.
 
سپاهان در ۶ ماه گذشته با مشکل بی‌ثباتی مدیریتی مواجه بود و پس از آن‌ که محمدرضا ساکت آذر پارسال از مدیرعاملی این باشگاه کناره‌گیری کرد، منوچهر نیک‌فر بعنوان سرپرست باشگاه معرفی شد ولی در پی استعفای او در اسفند سال قبل، از آن زمان تاکنون سپاهان بدون مدیرعامل و سرپرست باقی مانده بود.
 
حال باید دید انتصاب مدیرعامل جدید سپاهان می‌تواند انگیزه طلایی‌پوشان برای بردن مس رفسنجان را بیشتر کند؛ هرچند که بازی عصر امروز باوجود حضور سپاهانی‌های سابق در ترکیب مس رفسنجان و اولین تقابل محرم نویدکیا، اسطوره سپاهانی‌ها و سرمربی فعلی تیم مس با تیم محبوبش، آنقدر حساسیت دارد که تماشاگران فوتبال از آن لذت ببرند.
 
تقابل مورایس و مُحرم
بدون تردید حساسیت دیدار امروز برای ژوزه مورایس و محرم نویدکیا سرمربیان فعلی و سابق سپاهان بیش از هرکس دیگری است، بویژه آنکه هر ۲ سرمربی تاکنون موفق شده اند طلایی‌پوشان را یک بار به نایب قهرمانی لیگ برتر برسانند.
 
نویدکیا که پس از خداحافظی از مستطیل سبز، شهریور ۱۳۹۹ با قراردادی سه ساله بعنوان سرمربی سپاهان انتخاب شد، توانست در نخستین سال حضورش در این تیم در نقش سرمربی، در فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با سپاهان بعنوان نایب قهرمانی لیگ برتر برسد.
 
نویدکیا که تا پایان فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ سرمربی طلایی‌پوشان بود، جای خود را به ژوزه مورایس داد و این مربی نام‌آشنا پرتغالی هم موفق شد با سپاهان بعنوان نایب قهرمانی دست پیدا کند تا ۲ سرمربی از نظر کسب افتخار در لیگ برتر برای سپاهان پایاپای باشند.
 
خریدهای جنجالی سپاهان در پنجره‌های نقل و انتقالات در فصل جاری، انتظارات هواداران از این تیم را بالا برد و بدنبال کسب برخی نتایج ضعیف بویژه در برابر تیم‌های میانه و حتی پایین جدول، سپاهان از کورس قهرمانی و حتی نایب قهرمانی جا ماند تا برخی هواداران سپاهان خواهان بازگشت محرم نویدکیا به اصفهان باشند.
 
تقابل سپاهانی‌های قدیم و جدید در زادگاه موسس سپاهان
جدا از رویارویی حیثیتی مورایس و نویدکیا که سال‌ها بعنوان بازیکن، کاپیتان و سرمربی در سپاهان حضور داشته، بدلیل وجود شمار زیادی از بازیکنان سابق سپاهان در ترکیب مس رفسنجان، دیدار امروز به نوعی تقابل سپاهانی‌های قدیم و جدبد در رفسنجان محسوب می شود.
 
سجاد شهباززاده، جلال علی‌محمدی، حسن جعفری، مهدی ترکمان و محمد نژادمهدی پنج بازیکنی هستند که در گذشته لباس طلایی سپاهان را بر تن کرده اند و حالا باید با پیراهن مس مقابل تیم سابق خود و با سرمربی که خود از اسطوره‌های باشگاه سپاهان است به مصاف سپاهان بروند.
 
بدون تردید سپاهانی‌های سابق در مصاف امروز با انگیزه زیادی در مستطیل سبز حاضر می شوند، بویژه آنکه امروز در مقابل سرمربی بازی می‌کنند که شاید اصلی‌ترین عامل جدایی آنها از سپاهان بوده است.
 
رفسجان محل دیدار عصر امروز ۲ تیم نیز برای سپاهانی‌ها یادآور محمود حریری موسس پاشگاه سپاهان است، حریزی که زادهٔ بهمن ۱۳۰۹ در رفسنجان است و در این شهر نیز به خاک سپرده شده است. بازیکن و مربی سابق فوتبال و یکی از فرهیختگان مکتب شاهین بود.
 
حریری بنیانگذار باشگاه سپاهان اصفهان است که در سال ۱۳۳۲ این باشگاه را با الگوبرداری از باشگاه شاهین تهران با نام «شاهین اصفهان» تأسیس کرد و با وسواس خاصی این تیم را به یکی از قدرت ‌های اول فوتبال اصفهان تبدیل کرد که البته این در سال ۱۳۶۱ بدلیل بیماری همسرش مجبور به ترک اصفهان شد و امتیاز باشگاه سپاهان را به مسعود تابش واگذار کرد.
 
تقابل برای تکرار یا جبران نتیجه بازی رفت
بازی رفت ۲ تیم در ورزشگاه نقش جهان اصفهان با چهار گلی که ۲ تای آنها را شهریار مغانلو وارد دروازه مسی‌ها کرد و همچنین گل‌های دقایق ۵۶ رامین رضائیان و ۶۲ رضا شکاری با نتیجه چهار بر یک به سود طلایی پوشان پایان یافت و در آن دیدار تک گل تیم مس رفسنجان را جلال‌الدین علی محمدی از روی نقطه پنالتی وارد دروازه پیام نیازمند کرد.
 
آن شکست آنقدر برای مسی‌ها گران تمام شد که از همان دیدار کلید تغییر ساکت الهامی سرمربی وقت مس زده شد و این نتیجه در شرایطی بوجود آمد که سپاهان آن بازی را بدون دریافت حتی یک کارت زرد به پایان رساند که این اتفاق در کمتر بازی لیگ فصل جاری برای طلایی پوشان رقم خورده است.
 
سپاهان که در سال جاری پس از شکست مقابل صنعت نفت قعرنشین و کسب تساوی مقابل نساجی امیدهایش برای قهرمانی و حتی نایب قهرمانی لیگ برتر را از دست داد در ادامه لیگ با کسب ۲ پیروزی در لیگ برتر مقابل تیم‌های ذوب‌آهن و ملوان بندر انزلی توانست خود را تا حدودی به شرایط خروج از بحران نزدیک کند و با پیروزی مقابل استقلال ملاثانی در جام حذفی و با هتریک(سه گانه) کردن پیروزی هایش به ادامه شرایط آرمانی در لیگ و جام حذفی حتی با وجود ازد دست دادن قهرمانی لیگ امیدوار بود.
 
سپاهانی‌ها در ادامه لیگ هرچند موفق به پیروزی مقابل پرسپولیس نشدند، ولی کسب یک امتیاز از ورزشگاه پرجنجال آزادی و آن هم مقابل مدعی قهرمانی احتمالا نتیجه رضایت بخشی برای مورایس و شاگردانش بود.
 
طلایی‌پوشان در هفته بیست و ششم در ورزشگاه خانگی نقش جهان به دیدار استقلال خوزستان رفتند، ولی در مقابل تیمی که برای بقا در لیگ برتر می جنگید و چیزی برای باخت نداشت، یک بر یک متوقف شدند تا حتی حفظ جایگاه سومی خود در لیگ برتر را در خطر ببینند.
 
وضعیت و ترکیب سپاهان در مصاف با مس رقسنجان
فاصله امتیازی طلایی‌پوشان با پرسپولیس رده دوم و تراکتور رده چهارم شرایط را به گونه‌ای رقم زده است که به نظر می‌رسد سپاهان بیش از اینکه نگاهی به بالای جدول داشته باشد بدنبال حفظ جایگاه سومی است و این تیم در این زمان تنها به قهرمانی در جام حذفی فکر می‌کند، هرچند مورایس در بازی امروز بدنبال برد و پایان بحران است.
 
طلایی‌پوشان اصفهانی امسال در حالی که از آخرین قهرمانی آنها در جام حذفی ۱۱ سال می‌گذرد بیش از هر زمان دیگری نیازمند کسب جام حذفی هستند و از این رو شاگردان ژوزه مورایس نیازمند پیروزی در بازی‌های باقیمانده جام حذفی هستند و شاید بازی‌های لیگ برتر اولویت دوم آنها باشد.
 
با این‌حال نتیجه بازی امروز سپاهان مقابل مس رفسنجان برای تثبیت شرایط خروج از بحران که ابتدای امسال تیم اصفهانی را گرفتار کرده بود، بسیار پر اهمیت است، بویژه آنکه طلایی‌پوشان اصفهانی در ادامه جام حذفی و لیگ برتر، نیازمند بردهای روحیه‌بخش و تکرار پیروزی های مقاطع ابتدا و اواسط نیم فصل نخست هستند.
 
با توجه به پایان مصدومیت محمد دانشگر، سپاهانی‌ها برای نخستین‌بار در سال جدید بدون مصدوم به میدان می روند و بدین ترتیب دست مورایس برای انتخاب مدافع مطمئن در قلب دفاع طلایی‌پوشان باز خواهد بود بویژه آنکه در طول مصدومیت دانشگر، هادی محمدی بازی‌های قابل قبولی از خود نشان داده است.
 
بنظر می‌رسد با توجه به حساسیت پست دفاع وسط، بهترین زمان برای بازگشت دانشگر به میدان، بازی امروز است که اهمیت کمتری برای طلایی پوشان دارد ضمن آنکه برایان دابو می‌تواند از خط هافبک به عقب برگردد و به یاری محمد دانشگر که تازه از بند مصدومیت رهایی یافته است، بیاید.
 
به احتمال زیاد سیاوش یزدانی، میلاد زکی‌پور و رامین رضاییان که به مهره‌های ثابت مورایس در خط دفاع تبدیل شده‌اند، محمد دانشگر را در بازی امروز همراهی خواهند کرد.
 
دور از انتظار است که مورایس در بازی امروز تغییری در خط هافبک طلایی پوشان بدهد و مانند چند بازی اخیر محمد کریمی، برایان دابو و امید نورافکن خط هافبک سپاهان در بازی امروز را تشکیل خواهند داد، هرچند در تمرینات عباس حبیبی و محمدجواد حسین نژاد نیز خود را آماده نشان می‌دادند.
 
در خط حمله با توجه به ۲ گلی آریا یوسفی در بازی رفت وارد دروازه استقلال خوزستان کرد بدون تردید مورایس وی را در ترکیب سه نفره مهاجمان طلایی‌پوش در کنار شهریار مغانلو قرار می دهد و در سمت راست خط حمله نیز با توجه به بازگشت رضا اسدی به احتمال زیاد، مورایس از این بازیکن به جای فرشاد احمدزاده استفاده می‌کند که کمی پُراشتباه در چند دیدار گذشته ظاهر شده است.
 
بر این اساس ترکیب احتمالی سپاهان مقابل استقلال خوزستان شامل، پیام نیازمند، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، میلاد زکی‌پور، رامین رضائیان، برایان دابو، محمد کریمی، امید نورافکن، رضا شکاری، شهریار مغانلو و رضا اسدی خواهد بود.
 
انتهای پیام/


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home