هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 22 ارديبهشت 1403 ساعت 16:02
شنبه 22 ارديبهشت 1403 15:54 ساعت
2024-5-11 16:02:27
شناسه خبر : 380501
تیم فوتبال آلومینیوم اراک در حالی عصر امروز (شنبه) در هفته بیست و هفتم لیگ برتر میزبان تیم قعر جدولی صنعت نفت آبادان است که پس از چند بازی موفق و انگیزه‌ای مضاعف قصد دارد خود را به رده‌های بالای جدول لیگ برساند.
تیم فوتبال آلومینیوم اراک در حالی عصر امروز (شنبه) در هفته بیست و هفتم لیگ برتر میزبان تیم قعر جدولی صنعت نفت آبادان است که پس از چند بازی موفق و انگیزه‌ای مضاعف قصد دارد خود را به رده‌های بالای جدول لیگ برساند.
گروه ورزش-رجانیوز: شاگردان مجتبی حسینی پس از غلبه بر پرسپولیس تهران در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، این روزها با انگیزه بیشتری پا به میدان رقابت می‌گذارند و پس از عبور از پیکان در یک بازی خارج از خانه در هفته بیست و ششم لیگ برتر دو پله صعود کردند و از رده دهم به جایگاه هشتم رسیدند.
 
به گزارش رجانیوز، صنعت نفت آبادان که پس از کسب نتایج ضعیف در هفته‌های متوالی، هفته گذشته توانست در خانه خود مس رفسنجان را با یک گل شکست دهد، با انگیزه‌ بالا و سودای فرار از سقوط، امروز مقابل آلومینیوم اراکی صف‌آرایی می کند که نیم نگاهی به نتایج رقبای بالادستی خود در جدول و البته کسب یک پیروزی دیگر برای بهبود جایگاه دارد.
 
با نیم نگاهی به شرایط سه تیم دیگر قعر جدول یعنی استقلال خوزستان، نساجی مازندران و فولاد که هر سه آنها ۲۲ امتیازی هستند، می‌توان دریافت که صنعت نفت چیزی برای از دست دادن ندارد و با تمام توان مقابل شاگردان حسینی صف‌آرایی می‌کند که این کار اراکی‌ها را بسیار سخت می‌کند.
 
صنعت نفت آبادان البته در بازی امروز با آلومینیوم اراک، چشم امیدی هم به نتیجه آبی‌پوشان پایتخت در برابر فولاد خوزستان دارد؛ استقلال مدعی قهرمانی، امروز در حالی فولادی ها را در برابر خود دارد که پرسپولیس را تنها با یک امتیاز اختلاف پشت سر خود می بیند و شاگردان نکونام تمام توان خود را برای شکست فولاد بکار می‌گیرند تا بتوانند فاصله خود را با پرسپولیس افزایش دهند یا حداقل همین فاصله را حفظ کنند.
 
آلومینیوم اراک پس از شکست تیم نساجی مازندران در هفته بیست و یکم لیگ برتر، نتایج مطلوبی تا پیش از بازی با پیکان به دست نیاورده بود و در پنج بازی گذشته خود پیش از بازی با پیکان دو باخت و سه مساوی کسب کرد و برای فرار از بحران باید رویه خود را تغییر می‌داد تا در پنج بازی آخر فصل بتواند نتایج مطلوبی را به دست آورده و حداقل در میانه جدول جای خود را تثبیت کند.
 
صنعت نفت آبادان شاید این روزها نگران خداحافظی با لیگ برتر است و به نوعی اگر در مصاف امروز مقابل آلومینیوم شکست بخورد، دیگر فرصتی برای جبران نداشته باشد و به لیگ دسته یک فوتبال کشورمان سقوط کند؛ این شرایط و انگیزه آبادانی‌های پرشور جنوب ایران برای رهایی از سقوط، شاید زمینه ای برای به چالش کشیدن شاگردان حسینی باشد.
 
شاگردان حسینی در هفته بیست و نهم لیگ برتر در اراک میزبان سپاهان، تیم سوم جدول لیگ برتر هستند که اگرچه فاصله اصفهانی‌ها با استقلال و پرسپولیس؛ تیم‌های اول و دوم لیگ زیاد و امیدی به ارتقای جایگاه خود در جدول ندارند، اما به هیچ عنوان قصد واگذاری جایگاه خود به تراکتورسازی تبریز را هم ندارند.
 
گل‌گهر سیرجان رقیب هفته بیست و هشتم و ملوان بندر انزلی رقیب هفته سی‌ام آلومینیوم هم هر یک جایگاه مطلوبی برای خود در جدول لیگ برتر دست و پا کرده‌اند و به هیچ عنوان برای حفظ و حتی ارتقای جایگاه خود کوتاه نمی‌آیند.
 
تیم فوتبال آلومینیوم اراک که با ۳۴ امتیاز در جایگاه هشتم جدول لیگ برتر ایستاده است، گل گهر سیرجان و شمس آذرقزوین را به ترتیب با ۳۶ و ۳۵ امتیاز در رده های ششم و هفتم بالای سر خود می بیند و تیم های فوتبال ذوب آهن اصفهان و مس رفسنجان هم به ترتیب با ۳۲ و ۳۱ امتیاز در جایگاه های نهم و دهم جدول لیگ برتر در تعقیب این تیم هستند.
 
بازی‌های هفته‌های آخر لیگ به هیچ عنوان با بازی‌های اول و میانه لیگ قابل مقایسه نیست چرا که برخی تیم‌های برای نجات از سراشیبی سقوط سرسختانه می‌جنگند و برخی تیم‌های صدر جدولی نیز برای کسب عنوان قهرمانی یا سهیمه آسیایی و از کوچک‌ترین فرصت‌ها برای کسب امتیاز استفاده می‌کنند. مجتبی حسینی مربی محبوب اراکی‌ها نیک می‌داند که برای ارتقای جایگاه تیمش در جدول لیگ برتر کار سختی در پیش دارد باید هر چه در چنته دارد روکند تا اقتدار تیمش و محبوبیت خودش در اراک حفظ شود.
 
۲ تیم فوتبال آلومینیوم اراک و صنعت نفت آبادان عصر امروز از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه در مجموعه ورزشی امام خمینی(ره) اراک به مصاف یکدیگر می‌روند.
 
هم اکنون آلومینیوم اراک با ۳۴ امتیاز در رده هشتم و صنعت نفت آبادان نیز با ۱۹ امتیاز در رده شانزدهم جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال کشورمان قرار دارند.
 
انتهای پیام/


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home