هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 خرداد 1403
ساعت 05:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 28 فروردين 1403 ساعت 17:41
سه شنبه 28 فروردين 1403 17:39 ساعت
2024-4-16 17:41:47
شناسه خبر : 379351
روش تعیین رده‌بندی تیم‌ها در جدول لیگ‌های برتر و لیگ یک، مشخص شد که بر اساس آن، گل زده بیشتر در خانه حریف محاسبه نمی‌شود.
روش تعیین رده‌بندی تیم‌ها در جدول لیگ‌های برتر و لیگ یک، مشخص شد که بر اساس آن، گل زده بیشتر در خانه حریف محاسبه نمی‌شود.
گروه ورزش-رجانیوز: سازمان لیگ فدراسیون فوتبال اعلام کرد: سازمان لیگ در نامه‌ای به باشگاه‌های لیگ برتر و لیگ یک روش تعیین رده‌بندی تیم‌ها در جدول مسابقات را ابلاغ کرد.
 
به گزارش رجانیوز، این نامه پیش از شروع مسابقات لیگ برتر به باشگاه‌ها از طریق اتوماسیون اداری ابلاغ شده بود. بر اساس این ابلاغیه به باشگاه‌ها اعلام شد که از این فصل مسابقات و در حالت رقابت رو در رو مابین دو تیم، قانون گل زده بیشتر در خانه حریف در شرایط برابر که پیش از این به صورت دو برابر اعمال می‌شد، محاسبه نمی‌شود.
 
یعنی اگر امتیاز دو تیم برابر باشد، ابتدا بازی رو در روی دو تیم ملاک قرار می‌گیرد. در صورتیکه دوتیم در این آیتم از لحاظ امتیاز و تفاضل گل برابر باشند، گل زده بیشتر در خانه حریف معیار ارزیابی نیست.
 
معیار بعدی برای تشخیص برتری تیم‌ها، تفاضل گل در مجموع مسابقات است و پس از آن گل زده بیشتر و اگر تمامی این آیتم‌ها برابر باشد، برگزاری بازی مستقیم در زمین بی طرف با رعایت قوانین حذفی ملاک تعیین رده‌بندی تیم‌ها در جدول می‌شود.
 
انتهای پیام/