هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 1 ارديبهشت 1403
ساعت 05:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 19:25
سه شنبه 14 فروردين 1403 19:16 ساعت
2024-4-2 19:25:02
شناسه خبر : 378048
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران معتقد است که پایدارسازی رفع آسیب‌های اجتماعی در گرو حل معضلات در محلات شهر است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران معتقد است که پایدارسازی رفع آسیب‌های اجتماعی در گرو حل معضلات در محلات شهر است.
گروه اجتماعی-رجانیوز: امین توکلی‌زاده روز سه‌شنبه در رویداد طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی که در فرهنگسرای بهمن برگزار شد، گفت: ما چهار محور تحولی در شهر داریم و بر مدار آن برنامه ریزی می‌کنیم که یکی از این تحولات، تحول نرم افزاری شهر است که دشوار و پیچیده و دارای متغیرهای متعددی است.
 
به گزارش رجانیوز، وی ادامه داد: یک شهر انسان محور با مدل توسعه ایرانی اسلامی با یک شهری که نگاه توسعه ای آن بر مدار غرب است فرق می‌کند و از یاد نبریم که بخشی از این تحول نرم افزاری شهر، رفع آسیب‌های اجتماعی است.
 
به گفته توکلی زاده، رهبر انقلاب ۶ جلسه برای آسیب‌های اجتماعی وقت گذاشتند تا موضوع آسیب های اجتماعی در کشور اولویت پیدا کند و ما می‌دانیم که اگر یک تصویر از زباله گردی منتشر شود چه لطمه‌ای به حیثیت جمهوری اسلامی وارد می‌کند البته که این موضوع برای شهردار تهران به حدی اهمیت دارد که اولین روز کاری سال جدید را با این موضوع آغاز کردند.
 
توکلی‌زاده با بیان اینکه سه معاونت به صورت مستقیم در این کار حضور دارند، گفت: شهرداران، معاونت امور مناطق، معاونت خدمات شهری و معاونت فرهنگی اجتماعی. چندین سازمان ‌و نهاد هم برای پیشبرد بهتر امور باید در این امر همکاری کند که این تعداد دستگاه‌ها حکایت از این دارد می‌خواهیم به سمتی حرکت کنیم که یک شهر متعالی و زیست‌پذیر را برای شهروندان‌مان فراهم کنیم.
 
معاون شهردار تهران اظهار کرد: مرحله اول طرح، پاتوق‌های اصلی مانند کوهسنگی و خلازیر بود؛ هفت منطقه بحرانی در تهران داشتیم که این برای بیگانگان به دستاویزی برای تخریب نظام مقدس جمهوری اسلامی تبدیل شده بود که امروز با همت دستگاه‌های متعدد پاتوق‌های اصلی لطمه‌ای جدی دیده و بعضا مانند منطقه فرحزاد دیگر شاهد چنین چیزی نیستیم و این پاتوق‌های اصلی تقریبا از بین رفته و شاهد تجمعات سنگین نیستیم.
 
وی با بیان اینکه وقتی می خواهیم یک زیست‌بوم آسیب را از بین ببریم باید به موضوعات مختلفی توجه کرد، افزود: تمام مراحل مورد نیاز طی شده تا ما به نقطه کنونی برسیم و این تلاش‌ها باعث اعتماد رییس‌جمهور شد و جلسات مرکز رصد شکل گرفت و با یک انرژی بیشتری دستگاه‌ها کنار هم قرار گرفتند و با این تفویض قانونی اخیر ویژه شهرداران نواحی موانع قبلی نیز در هم شکست.
 
توکلی‌زاده اضافه کرد: در این دوره مدیران شهری به آسیب‌های اجتماعی اشراف دارند و نباید موضوع را رها ‌و کوتاهی کنیم لذا نیازمند تلاشی هستیم که به هیچ وجه مبحث پاتوق‌ها رها نشود چون به تبع آن آسیب‌ها نیز برمی‌گردند.
رفع آسیب‌های اجتماعی پایتخت در گرو حل معضلات محلات
 
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه باید بعد از حل معضلات نواحی به سراغ محلات برویم، گفت: این امر پایدارسازی رفع آسیب را در پی خواهد داشت؛ این یک کار جمعی و فراگیر است و اگر یکی از دستگاه‌های ذی‌ربط کنار دیگران قرار نگیرند کار در همین مرحله متوقف می‌شود.
 
رویداد طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مریم اردبیلی مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران، عباس شعبانی معاون هماهنگی و امور مناطق، امین توکلی زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حسین نظری معاون خدمات شهری ‌و محیط زیست شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
 
انتهای پیام/