هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 29 فروردين 1403
ساعت 20:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 5 اسفند 1402 ساعت 11:11
دوشنبه 7 اسفند 1402 10:57 ساعت
2024-2-24 11:11:04
شناسه خبر : 376014
 نخست وزیر اوکراین اعلام کرد اگر کشاورزان لهستانی به مسدود کردن مرز ادامه دهند، کی‌یف می تواند اقدامات تلافی‌جویانه انجام دهد.
نخست وزیر اوکراین اعلام کرد اگر کشاورزان لهستانی به مسدود کردن مرز ادامه دهند، کی‌یف می تواند اقدامات تلافی‌جویانه انجام دهد.

گروه بین-الملل رجانیوز: دنیس شمیهال، نخست وزیر اوکراین اعلام کرد: کی‌یف این حق را برای خود محفوظ می دارد که اگر لهستان، کشاورزان معترض را متقاعد نکند روند مسدود کردن گذرگاه های مرزی را متوقف کنند، اقدام تلافی جویانه انجام خواهد داد.

کشاورزان لهستانی، کی یف و ورشو را متهم می کنند با صدور مجوز واردات غلات ارزان قیمت و سایر محصولات کشاورزی از اوکراین، در حال تهدید معیشت این کشاورزان هستند.

 

شمیهال در کانال تلگرامی خود نوشت «مساله مسدود شدن مرزها باید تا قبل از روز ۲۸ مارس، یعنی تاریخی که قرار است نشست مشترک دولت‌های اوکراین و لهستان برگزار شود، حل و فصل شود. اگر این اتفاق نیفتد، اوکراین این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که اقدامات متقابلی را در ارتباط با مبادی ورودی اش اعمال کند«

 

لهستان یکی از سرسخت ترین حامیان اوکراین در اروپا است و سامانه های تسلیحاتی متعددی از جمله تانک و خودروهای زرهی هویتزر را در اختیار کی یف قرار داده است.

 

مناقشه بر سر غلات موجب ایجاد شکاف قابل توجهی بین این دو همسایه شده است به طوری که آندره دودا، رییس جمهور لهستان، پاییز گذشته اعلام کرد کشورش با سیل محصولات ارزان قیمت اوکراینی مواجه شده است.

 

شمیهال اعلام کرد «مقامات لهستانی دعوت برای دیدار با مقامات اوکراین در شهر لویو در غرب اوکراین را نادیده گرفتند. رییس‌ جمهور اوکراین این مکان را برای برگزاری مذاکره و رسیدن به مصالحه پیشنهاد کرده بود اما متأسفانه چنین دیداری با مقامات لهستانی برگزار نشد

 

 

انتهای پیام/