هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 ارديبهشت 1403
ساعت 07:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 2 اسفند 1402 ساعت 17:15
چهارشنبه 2 اسفند 1402 17:07 ساعت
2024-2-21 17:15:29
شناسه خبر : 375893
دادگاه عالی فدرال عراق تصمیمات خود را درباره نحوه برگزاری انتخابات اقلیم کردستان اعلام کرد و از انحلال کمیسیون انتخاباتی این اقلیم خبر داد.
دادگاه عالی فدرال عراق تصمیمات خود را درباره نحوه برگزاری انتخابات اقلیم کردستان اعلام کرد و از انحلال کمیسیون انتخاباتی این اقلیم خبر داد.

گروه بین الملل رجانیوز: دادگاه عالی فدرال عرق پس از چندین بار تعویق، سرانجام امروز تصمیمات خود را در خصوص مساله مربوط به برگزاری انتخابات در اقلیم کردستان اعلام کرد.

 

به گزارش رجانیوز؛ دادگاه عالی فدرال در جلسه امروز خود اعلام کرد: عبارت 11 در ماده یکم قانون انتخابات کردستان عراق مغایر با قانون اساسی این کشور است به طوری که متن آن، به 100 عضو تغییر یافت. دادگاه عالی فدرال عراق همچنین تصمیم گرفت کمیسیون انتخابات کردستان را منحل و کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق را برای نظارت بر انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان، جایگزین آن کند.

 

این دادگاه همچنین تصمیم گرفت کردستان عراق را به مناطقی انتخاباتی تقسیم کند، مشروط بر اینکه مناطق انتخاباتی کمتر از  4 منطقه نباشند و کارت شرکت در انتخابات نیز به همه افرادی که سن آنها 18 سال و به بالاست اعطا شود. دادگاه عالی فدرال عراق همچنین تصمیم گرفت هر یک از نهادهای سیاسی در کردستان عراق که برای شرکت در انتخابات فهرست ارائه می کنند؛ 30 درصد نامزدهای خود را به زنان اختصاص دهند، به نحوی که نمایندگی زنان در پارلمان اقلیم تضمین شود.

 

انتهای پیام/