هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 05:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 شهريور 1402 ساعت 18:15
سه شنبه 21 شهريور 1402 18:04 ساعت
2023-9-12 18:15:37
شناسه خبر : 371446
 رئیس سابق شعبه اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد ایران از لحاظ امنیتی در بهترین شرایط خود قرار دارد.
رئیس سابق شعبه اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد ایران از لحاظ امنیتی در بهترین شرایط خود قرار دارد.
گروه بین الملل - رجانیوز: رئیس سابق شعبه اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد ایران از لحاظ امنیتی در بهترین شرایط خود قرار دارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «تامیر هیمن» رئیس سابق شعبه اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت که ایران بدون پرداخت هزینه‌ای و بدون دست یابی به بمب اتمی، به بازدارندگی اتمی دست یافته است.
 
به نوشته وبگاه خبری الهدهد، او با اشاره به سخنان روز گذشته «دیوید بارنیا» رئیس سازمان جاسوسی موساد، در خصوص تهدیدات ایران، گفت: «آنچه که بیش از همه نگران‌کننده است، دقیقاً در بعد غیرمتعارف در ایران اتفاق می‌افتد، همین آخر هفته گذشته، گزارشی از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منتشر شد که نشان می‌دهد ایران مواد هسته‌ای غنی‌شده کافی برای ساخت شش تأسیسات هسته‌ای را در اختیار دارد که یعنی عبور از تمامی خطوط قرمزی که اسرائیل پیش از این ترسیم کرده است».
 
او افزود: «ایران قبلا از همه این خطوط قرمز عبور کرده و هیچ اتفاقی نیفتاده است، این گزارش خطرناک و نگران کننده حتی موجب هوشیاری ما نیز نشده است؛ گویا به آن عادت کرده‌ایم، اگر به این بدتر شدن وضعیت عادت کنیم به ایران هسته‌ای خواهیم رسید. در شرایط کنونی هیچ چیز جلوی ایران را نمی‌گیرد».
 
تامیر هیمن در ادامه برای به اصطلاح «مهار ایران» توصیه‌هایی به سران رژیم اشغالگر کرد و گفت: «سؤال این است که اکنون چه کنیم؟».
 
رئیس سابق شعبه اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در این باره نوشت: «اول باید دست از تضعیف قدرت بازدارندگی اسرائیل برداریم و به بحران فعلی داخلی پایان دهیم؛ حقیقت این است که ما امید را در دل دشمنانمان شعله‌ور کرده‌ایم که به فروپاشی ما از درون فکر می‌کنند؛ هیچ ضرورتی ندارد که چنین هدیه‌ای به آن‌ها بدهیم. دوم باید تا جایی که می‌توانیم روابطمان را با ایالات متحده تقویت کنیم؛ اگر چیزی باشد که ایرانی‌ها از آن بترسند، آن کنار هم بودن آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها است!».
 
«تامیر هیمن» در این راستا تأکید کرد: «همه باید ضربه زدن به خودمان را متوقف کنیم؛ این اتهامات که چه کسی اول شروع کرد و چه کسی وضعیت را بدتر کرد، اهمیتی ندارد، باید همگی برای کنار زدن این تهدیدات اقدام کنیم».
 
این ژنرال ارشد صهیونیستی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به «صبر استراتژیک ایران» نوشت: «در فرهنگ استراتژیک ایرانی‌ها همیشه وقت هست؛ ایران به طور جد در حمایت از گروههای فلسطینی برای عملیات در کرانه باختری نقش دارد و با قاچاق سلاح و حمایت مالی آن‌ها را پوشش می‌دهد. اکنون تمامی تحولات در راستای خواسته ایران پیش می‌رود، زمان به نفع ایران حرکت می‌کند».
 
در مقابل این سخنان، روزنامه عبری زبان معاریو نیز در تاریخ ۱۱ شهریور در مقاله‌ای نوشت که رژیم صهیونیستی در بدترین شرایط خود در دو دهه اخیر قرار دارد.
 
«لِو رام» تحلیل‌گر نظامی این روزنامه نوشت: «عمده عملیات‌های شدید در یک سال اخیر از جنین و نابلس و دیگر روستاهای این مناطق نشأت گرفته‌اند، اما چیزی که نهادهای امنیتی اسرائیل را در قبال تروریسم شگفت‌زده کرده، این است که این عملیات‌ها به تمامی کرانه باختری سرایت کرده است».
 
به نوشته این تحلیلگر نظامی، دسترسی به سلاح در مناطق مختلف فلسطین همواره برای گروههای مقاومت میسر بوده است؛ اما شرایطی کنونی و افزایش رو به روز عملیات‌ها و «حمایت‌های ایران» و دسترسی بی سابقه به سلاح اصلی‌ترین عناصری هستند که می‌تواند نتایج ویرانگری در میدان نبرد برای اشغالگران داشته باشد.