هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 11 خرداد 1402
ساعت 05:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 23 اسفند 1401 ساعت 12:00
سه شنبه 23 اسفند 1401 11:53 ساعت
2023-3-14 12:00:47
شناسه خبر : 365667
فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: امروز برخی‌ کشورهای همسایه پای رژیم کودک کش‌صهیونیستی را به منطقه باز کرده اند اما بدانند اگر سنگی به ما بزنند ما هم پاسخ می دهیم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: امروز برخی‌ کشورهای همسایه پای رژیم کودک کش‌صهیونیستی را به منطقه باز کرده اند اما بدانند اگر سنگی به ما بزنند ما هم پاسخ می دهیم.

گروه سیاست-رجانیوز: سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در برنامه تلویزیونی صف اول طی سخنانی اظهار داشت: شناورهای طارق نیروی دریایی سپاه به موشک های ۱۸۰ کیلومتری مجهز شده اند و می توانند این موشک ها را در حرکتی با  سرعت۶۰ نات شلیک کنند.

 
به گزارش رجانیوز؛ فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: پوشش هوایی شناورها یکی از دغدغه های فرماندهان ما بود. بنابراین بر روی شناور عاشورا، موشک کوثر ۲۰۰ را نصب کردیم که ۱۰ کیلومتر برد دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین موشک عمودپرتاب نواب که توسط صنایع هوافضا وزارت دفاع تولید شده به تعداد 4 فروند بر روی شناور ذوالفقار که سرعتی معادل ۷۰ نات دارد نصب شده است.
 
تنگسیری گفت: شناور شهید سلیمانی نیز مجهز به همین موشک نواب است و روز گذشته با موفقیت این موشک  را که ۲۵ کیلومتر برد دارد تست کردیم.
 
وی افزود: بر روی شناور شهید سلیمانی، موشک‌های صیاد ۳ با برد ۱۵۰ کیلومتر هم نصب شده است.
 
سردار تنگسیری برد موشکهای کروز نصب شده برروی شناور شهید سلیمانی را ۷۵۰ کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: شناورهای ما در الحاق جدید، ۷۰ و ۹۰ نات سرعت دارند و به موشک های ساخت وزارت دفاع مثل موشک نصیر با برد ۱۲۰ کیلومتر مجهز هستند و در آینده نیز به موشک هایی با برد ۱۴۰ کیلومتر مجهز خواهند شد.
 
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: شناور پشتیبانی رزمی شهید مهدوی به موشکهای کروز ۳۰۰ تا ۷۵۰ کیلومتری و همچنین به پهپادهای عمود پرواز سپهر ۷ با مداومت پروازی ۸ ساعت و برد ۲۰۰ کیلومتر و همچنین پهپادهای انتحاری با برد ۱۳۰۰ کیلومتر مجهز شده است و می تواند ۵ بالگرد نیز با خود حمل کند.
 
 سردار تنگسیری عنوان کرد: شناور بعدی ما شناور شهید بهمن باقری است که یک ناو پهپادبر است. البته برد ناو شهید باقری را نسبت به شهید مهدوی افزایش داده ایم و از ۱۹ هزار مایل دریایی فراتر برده ایم.
 
وی ادامه داد: دو شناور دیگر از کلاس شهید سلیمانی با نام شهید حسن باقری و شهید صیاد شیرازی سال آینده رونمایی می شوند که یکی ساخت وزارت دفاع و دیگر ساخت نیروی دریایی سپاه است.
 
سردار تنگسیری افزود: امروز برخی‌ کشورهای همسایه پای رژیم کودک کش‌صهیونیستی را به منطقه باز کرده اند اما بدانند اگر سنگی به ما بزنند ما هم پاسخ می دهیم. اگر برای کشتی ها مشکلی پیش بیاید شهامت ایرانی اجازه نمی دهد که این حرکت بی پاسخ بماند.
 
وی در پایان گفت: ما شناورهای بی سرنشینی داریم‌که‌ به‌ هوش‌ مصنوعی مجهز هستند و قابلیت هدایت و حمله جمعی با چند شناور بی سرنشین دیگر را دارند.
 
انتهای پیام/


کلیدواژه ها »