هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 27 فروردين 1403
ساعت 16:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 22 آذر 1401 ساعت 18:26
سه شنبه 22 آذر 1401 18:05 ساعت
2022-12-13 18:26:03
شناسه خبر : 363235
سرمربی تیم ملی مراکش معتقد است شیران اطلس باید تمامی بازیکنان فرانسه را مهار کنند و فقط به فکر خنثی کردن کیلیان امباپه نباشند.
سرمربی تیم ملی مراکش معتقد است شیران اطلس باید تمامی بازیکنان فرانسه را مهار کنند و فقط به فکر خنثی کردن کیلیان امباپه نباشند.

گروه ورزشی-رجانیوز: «ولید الرکراکی» سرمربی تیم ملی فوتبال مراکش در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و مراکش، در مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی قطر اظهار داشت: رویارویی با بهترین تیم جهان چالشی دشوار است و به تجربه ما اضافه می‌کند. فردا (چهارشنبه) با قهرمان جهان و بهترین مربی دنیا روبه‌رو می‌شویم و تلاش می‌کنیم شگفتی ایجاد کنیم.

 
به گزارش رجانیوز؛ وی با بیان اینکه دوست دارد مراکش را در فینال جام جهانی قطر ببیند، تصریح کرد: آمده‌ایم تا ذهنیت‌ها را نسبت به قاره آفریقا تغییر بدهیم و به حضور در نیمه‌نهایی راضی نیستم. من می‌خواهم به فینال برسیم و آفریقا را در قله دنیا قرار بدهیم. برای متوقف کردن حریف باید به‌صورت گروهی تلاش کنیم و مراقب همه بازیکنان فرانسه باشیم، نه فقط امباپه. رقیب بازیکنان بسیار خوب دیگری مانند گریزمان و دمبله را دارد و تمرکز کردن روی امباپه اشتباه است.
 
سرمربی مراکش با اشاره به اینکه بسیاری از فوتبال‌دوستان تصور نمی‌کردند شیرهای اطلس به مراحل پایانی جام بیست‌ودوم راه یابند، خاطرنشان کرد: به توانایی‌های خودمان باور داریم و با اینکه همه فرانسه را نامزد اصلی صعود به فینال معرفی می‌کنند، می‌خواهیم تاریخ‌ساز شویم. در هر مرحله انتظار حذف ما را داشتند، اما هنوز اینجا هستیم و رؤیای قهرمانی جهان را داریم.
 
الرکراکی در مورد استقبال گرم هواداران مراکشی و خانواده بازیکنان تیم ملی این کشور از بازی‌های شاگردانش بیان کرد: فکر می‌کنم که در زمین خودمان و مقابل مردم مراکش بازی می‌کنیم. هواداران مراکشی از همه جا آمده‌اند تا ما را تشویق کنند. جام جهانی سکویی فوق‌العاده برای نشان دادن ارزش‌های ماست؛ از جمله نمایش رابطه بین بازیکنان و خانواده‌های آنها.
 
وی راجع به وضعیت بازیکنان مصدوم مراکش برای این مسابقه عنوان کرد: منتظر آخرین نظر تیم پزشکی درباره بازیکنان مصدوم هستیم.
 
سرمربی مراکش درباره تقابل «اشرف حکیمی» با کیلیان امباپه، هم‌تیمی خود در پاری‌سن‌ژرمن گفت: حکیمی هر روز در پاری‌سن‌ژرمن کنار امباپه تمرین می‌کند و او را بیشتر از همه می‌شناسد. اشرف یکی از بهترین بازیکنان جهان در پُست خودش (دفاع راست) محسوب می‌شود و تمام تلاش خود را برای خنثی کردن امباپه خواهد کرد.
 
الرکراکی در مورد اینکه در کشور فرانسه چشم به جهان گشوده است، اظهار داشت: من شهروند فرانسه محسوب می‌شوم و به رویارویی با تیم ملی این کشور افتخار می‌کنم. این فوتبال است و من به عنوان سرمربی تیم ملی مراکش اینجا هستم. به همین خاطر به حریفی که با آن روبه‌رو می‌شویم، فکر نمی‌کنم. تلاش من برای پیروزی است و از هیچ چیز نمی‌ترسم. باید روی این مسئله تمرکز کنیم که چگونه برای فرانسه مشکل‌ساز شویم تا به پیروزی برسیم.
 
وی با اشاره به انتقاداتی که نسبت به سبک بازی مراکش مطرح می‌شود، تصریح کرد: درباره مالکیت توپ،‌ بازی زیبا و سبک فوتبال ما صحبت می‌کنند. این اتفاق در منچسترسیتی رخ می‌دهد و زمانی که شما «کوین دی‌بروینه» و «برناردو سیلوا» را در اختیار دارید، مالکیت توپ بخشی از سبک بازی شما خواهد بود. به این خاطر چنین حرف‌هایی می‌زنند که تقابل یک تیم آفریقایی با یک تیم از قاره اروپا در نیمه‌نهایی جام جهانی را نمی‌پذیرند.
 
انتهای پیام/