هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 18:27
سه شنبه 15 آذر 1401 17:52 ساعت
2022-12-6 18:27:14
شناسه خبر : 363070
آرسن ونگر، سرمربی سابق آرسنال اخیرا در مصاحبه‌ای به حذف آلمان از جام‌جهانی پرداخته است. او علت این شکست را درگیر حاشیه شدن تیم‌ملی آلمان می‌داند.
آرسن ونگر، سرمربی سابق آرسنال اخیرا در مصاحبه‌ای به حذف آلمان از جام‌جهانی پرداخته است. او علت این شکست را درگیر حاشیه شدن تیم‌ملی آلمان می‌داند.

گروه ورزش-رجانیوز: آلمان با وجود پیروزی مقابل کاستاریکا، در روز آخر مسابقات گروه خود از رقابت‌ها حذف شد. حذف زودهنگام آلمان در گروهی که بسیاری، آلمان و اسپانیا را از پیش صعود کرده می‌دانستند طرفداران فوتبال را متعجب کرد. این حذف دلایل زیادی داشت، آرسن ونگر مربی افسانه‌ای آرسنال علت این شکست را فراتر از فوتبال می‌داند.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از اسکای‌اسپرت؛ آرسن ونگر اخیرا در گفتگوی خود با اسکای‌اسپرت اشاره کرده که دلیل حذف زودهنگام آلمان از جام‌جهانی عدم تمرکز بر روی مسابقات و تمرکز بیش از حد آنها روی سیاست بوده است.

 

آلمان، قهرمان جام‌جهانی ۲۰۱۴، در دو دوره‌ی اخیر جام توفیقی نداشته است و در مرحله گروهی حذف شده است. تیمی که در اولین مسابقه خود در این رقابت‌ها، عکس تیمی خود را با پرچم همجنسبازان گرفت. تصمیمی که حاشیه‌های زیادی برای این تیم به وجود آورد.

 

البته این تصمیم خودسرانه بوده است. فدراسیون فوتبال آلمان، به مانوئل نویر کاپیتان تیم‌ملی آلمان گفته بود که از بازوبند همجنسبازان استفاده نکند؛ زیرا استفاده از این بازوبند در قطر، می‌توانست عواقب «بزرگی» مانند تحریم‌های ورزشی را در پی داشته باشد که برای فوتبال آلمان هزینه‌های زیادی به بار خواهد آورد.

 

این تصمیم آلمان درحالی بوده است که کشورهایی مانند ولز، انگلستان، هلند و تعداد زیادی از کشورهای دیگر، از این بازوبند استفاده نکردند.

 

فیفا، واکنش جدی به این اقدام تیم‌ملی آلمان پیش از بازی مقابل ژاپن نشان نداد. اما ونگر، که اکنون مدیر بخش گسترش جهانی فوتبال است معقتد است این اقدام آلمان، موجب از دست رفتن تمرکز تیم آلمان شده است.

 

آرسن ونگر هنگامی که از وی درباره حذف تیم ملی آلمان سوال شد، گفت: «شما می‌دانید که وقتی به جام‌جهانی می‌روید نمی‌توانید بازی اول خود را ببازید. تیم‌های دیگری که در این جام عملکرد خوبی داشتند، مانند انگلیس و فرانسه در بازی اول خود عملکرد خوبی داشتند».

 

وی ادامه داد: «تیم‌هایی که از لحاظ ذهنی آماده‌اند، با تمرکز روی جام مسابقات را آغاز می‌کنند و نه کنش‌های سیاسی».

 

جام‌جهانی قطر حاشیه‌های سیاسی زیادی داشته است. در حدی که حتی میزبانی قطر در مقطعی تهدید شده بود. از تضییع حقوق کارگران تا به رسمیت نشناختن همجنسبازان که موجب درگیری‌های زیادی بین قطر و فیفا شد.

 

آلمان نیز درحالی از بازوبند همجنسبازان استفاده کرد که به بازیکنان تیم‌ها هشدار داده شده بود. کمااینکه به فدراسیون‌های دانمارک، بلژیک، هلند، ولز و انگلستان اخطارهای جدی دریافت کرده بودند.

 

وزیر کشور آلمان نانسی فیزر، که در بازی آلمان-ژاپن کنار اینتفانتینو رئیس فیفا نشسته بود از بازوبند همجنسبازان استفاده کرد. البته این اقدام برای تیم آلمان هزینه‌هایی داشت. اسپانسر این تیم، بعد از اقدامات این تیم با آنها قطع همکاری کرد.

 

در مجموع بنظر می‌رسد اقداماتی از این دست بیش از اینکه به آلمان کمک کند؛ آنها را وارد حاشیه کرد. حاشیه‌هایی که باعث شد «یکی از شانس‌های قهرمانی» تمرکز خود را از دست بدهد و برای دومین دوره پیاپی از صعود از گروه خود بازبماند.

 

انتهای پیام/کلیدواژه ها »